Pondělí, 17. února 2020

Na kole propadlém státu jezdí úředníci

19.07.2016
Olomoucký kraj (Olomoucký deník) – Hodně netradiční věci končí v rukou státu. Kompletní, ovšem falešnou policejní výbavu nebo třeba airsoftovou pušku získal nedávno Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Olomouckém kraji. Kromě dědictví připadají úřadu věci ze soudních či přestupkových řízení. Někdy ještě mohou posloužit.
Třeba kolo, o něž se u olomoucké policie nikdo nepřihlásil, a tak se octlo v moci ÚZSVM, zužitkuje katastrální úřad. Budou na něm jezdit jeho zaměstnanci mezi pracovišti.
 
Muž, kterého soud potrestal kvůli kšeftování s drogami, měl u sebe padělky policejní uniformy a průkazů. Jeho zfalšované služební rekvizity včetně odznaků zabavil stát. „Předměty byly nalezeny při domovní prohlídce obžalovaného,“ konstatoval mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka. Teď už je nikdo zneužít nemůže. Instituce je nechala zničit.
 
Olomoucká pobočka úřadu přišla v polovině července k airsoftové pušce s optickým zaměřovačem.
 
Majiteli ji zabavila v rámci přestupkového řízení. „Šlo o střelbu v rozporu se zákonem o střelných zbraních a střelivu. Pachatel zkoušel, zda zbraň dobře zaměřuje a vystřelil při tom po veřejném osvětlení,“ popsal Radek Ležatka s tím, že zbraň úředníci prodali za 320 korun. Majetek státu také čas od času rozšíří vražedné zbraně a výjimkou nejsou ani domácí mazlíčci, které ÚZSVM získá po smrti lidí, kteří nemají dědice nebo nesepsali závěť.