Dražba lázeňského domu Mercur v Mariánských Lázních byla úspěšná

09.09.2021

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) úspěšně prodal ve veřejné dražbě lázeňský dům Mercur, který se nachází v centru Mariánských Lázní. Nový majitel jej získal za 76 milionů korun.

„Jsem velmi potěšena, že tato výjimečná nemovitost v srdci lázeňského města našla nového majitele, který ji brzy vdechne nový život. Počet příhozů a navýšení kupní ceny oproti původní vyhlašované částce je důkazem, že naše nabídky nemovitostí na webu www.nabidkamajetku.cz jsou pro veřejnost atraktivní,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. 

 

Nejnižší podání v transparentní veřejné dražbě bylo stanoveno na 59 900 000 Kč. Celkem v dražbě padlo 27 příhozů, díky kterým se cena vyšplhala na 76 milionů korun. Do dražby byli přihlášeni tři zájemci. Vítězem a novým majitelem se po doplacení celé vydražené částky stanou Lázně Poděbrady, a. s.

 

Lázeňský dům Mercur postavený v roce 1905 se nachází v samotném centru světoznámého lázeňského města, v těsné blízkosti hlavní kolonády a také oblíbené Zpívající fontány. Komplex lázeňského domu tvoří čtyři propojené stavby s ubytovacími kapacitami, rehabilitačním bazénem a balneoprovozem. Jeho celková kapacita je 60 pokojů (jednolůžkové, dvoulůžkové a jeden apartmán) s téměř 90 lůžky. Nový majitel získá kromě budov, které jsou částečně vybaveny nábytkem, masážními vanami či lehátky, také pozemek o rozloze 766 m2, který se nachází proti pavilonu s léčivými prameny.

 

Další zajímavé prodeje včetně blížící se aukce paláce Broadway s nejvyšší vyhlašovanou cenou v historii ÚZSVM naleznou zájemci na webu www.nabidkamajetku.cz.

Přílohy:IMG_6161_u.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.