Pondělí, 24. února 2020

Chalupa v podhůří Krkonoš prodána ve výběrovém řízení

15.04.2013
Chalupa v podhůří Krkonoš prodána ve výběrovém řízení
ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Semily (Územní pracoviště Hradec Králové), prodal až v osmém kole výběrového řízení nemovitosti v katastrálním území Libštát za 350 tisíc korun.

Předmětem prodeje byla 160 let stará obytná chalupa v okrajové části obce a pozemky o celkové výměře 1.653 m². Dům je částečně podsklepený, v přízemí se nachází dvě obytné místnosti a komora, podkroví bylo užíváno jako půda. Vedlejší stavbou je kolna, příslušenství domu tvoří také venkovní WC.  

ÚZSVM získal uvedené nemovitosti na základě usnesení Okresního soudu v Semilech jako tzv. odúmrť.
 
Odúmrť je v právním řádu České republiky obecně definována v zákoně č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, a to v § 462 takto: „dědictví, které nenabude žádný dědic, připadne státu.“ Příslušnost ÚZSVM hospodařit s takto nabytým majetkem vyplývá ze zákona č. 219/2000 Sb.,o majetku ČR a jejím vystupování v právních vztazích, v platném znění.
 
Informace o veškerém nemovitém majetku, který ÚZSVM nabízí ve výběrových řízeních, mohou zájemci nalézt také na webových stránkách ÚZSVM, v odkazu www.uzsvm.cz/majetek/prodej-nemoviteho-majetku, kde lze vybírat podle regionu, ceny či druhu nemovitosti.