Pondělí, 14. října 2019

Stát nabídne pravděpodobně do prodeje i zbylé zabavené lístky na AC/DC. Další se objevily na Ticketp

25.04.2016
Praha (lidovky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Praze nabídl koncem března k prodeji padesát vstupenek na květnový koncert AC/DC, zabavených v trestním řízení. Prodalo se třicet vstupenek, zbylé půjdou pravděpodobně do prodeje v druhém kole. Zároveň se několik pravděpodobně vrácených vstupenek původně zcela vyprodaného koncertu objevilo na prodejním serveru Ticketpro.
Vstupenky byly nabízeny za minimální kupní cenu 1 690 korun a jediným kritériem byla výše nabídnuté ceny.Zájemci mohli své nabídky posílat do 20. dubna v uzavřené obálce s nápisem Neotvírat. „Aby to neotevřela podatelna, ale až výběrová komise,“ vysvětlil administrativní postup tiskový mluvčí úřadu Radek Ležatka. Ne všichni zájemci ale postup splnili. „Kolegové, kteří to měli na starosti, uchazečům volali a psali jim maily, jak to přesně mají podat. Takže teoreticky nemělo docházet k nějakým omylům, bohužel část těch obálek byla neplatných z těchto důvodů. A část odstoupilo kvůli změně zpěváka,“ dodává Ležatka.
 
Koncert skupiny AC/DC s bude konat dne 22. 5. 2016 na Letišti Letňany v Praze. V neděli 17. dubna kapela oznámila, že z důvodů dlouhodobých zdravotních obtíží (hrozící ztráta sluchu) nahrají zpěváka Briana Johnsona zpěvák Axl Rose z Guns N’ Roses. Po oznámení se zvedla vlna rozporuplných reakcí ze strany fanoušků, z nichž řada nesouhlasila s náhradním zpěvákem.
 
Agentura Live Nation, která pražský koncert pořádá, poté oznámila, že držitelům vstupenek, kteří nejsou spokojeni s volbou hostujícího zpěváka, mohou kontaktovat kancelář a bude jim nabídnuta kompenzace. Agentura také 20. dubna oznámila, že do prodejní sítě  Ticketpro  uvolnila několik (pravděpodobně vrácených)  vstupenek. V době vydání článku bylo na stránkách prodejce k dispozici 24 vstupenek v různých cenových kategoriích.
 
ÚZSVM prodal vstupenky na koncert na základě rozhodnutí Policie České republiky. Vstupenky byly zajištěny v trestním řízení podezřelým ze spáchání trestného činu.
 
„Prodali jsme 30 lístků z 50 a budeme navrhovat druhé kolo,“ řekl Radek Ležatka. Vzhledem k tomu, že jde o zajištěný majetek, musí prodej schválit policie ČR. „Za 30 prodaných vstupenek jsme utržili zhruba 70 tisíc, což je podle mě výrazný úspěch,“ dodává. Nejvyšší nabídnutá částka za vstupenky byla podle něj 4000 korun, nejnižší kolem 1900. „Situace s náhradním zpěvákem tomu samozřejmě nepomohla. Kvůli tomu odstoupili dva zájemci,“ říká Ležatka.
 
Ohledně utržených peněz za prodané vstupenky mluvčí úřadu sdělil, že „jde o zajištěný majetek, to znamená, že výtěžek jde na účet soudu a tam bude čekat do té doby, než se dotyčný obviněný dočká rozsudku. Pokud bude osvobozen, peníze se vrátí jemu, pokud bude odsouzen, tak se použijí pravděpodobně na odškodnění jeho obětí. Nemohu říci konkrétní podrobnosti ohledně obvinění, ale šlo o hospodářskou trestní činnost.“