Dům za 1,5 milionu, chatka za 900 tisíc. Stát se zbavuje majetku

11.04.2023

tn.cz Sehnat cenově dostupné bydlení není jen tak, obzvlášť když si plánujete rovnou koupit pozemek či dům. Realitní kanceláře jsou však pouze jednou z možností. Sehnat byt nebo dům se dá i od státu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí řadu zajímavých nemovitostí k prodeji.

Pokud sháníte nemovitost a nabídka realitních kanceláří vás nedokázala uspokojit, existuje zde ještě jedna možnost. Vyzkoušet lze i nabídku ÚZSVM, který na svých stránkách informuje i o prodejích domů a bytů.

Většina nabídky ÚZSVM je předmětem aukcí. Ty probíhají několik dní i týdnů a lze se jich zúčastnit i z pohodlí domova. Úřad na svých stránkách vysvětluje, jak se do internetové dražby přidat.

Odkoupit od státu mohou zájemci například rodinný dům v Neratovicích na Mělnicku. Jednopodlažní domek se sklepem a vybudovaným podkrovím je v dobrém stavu a jeho součástí je i bazén. Dražba domu v dispozici 6+1 se koná mezi 12. a 14. dubnem a vyvolávací cena je 3 100 000 Kč.

Ke konci dubna se bude také dražit byt v Praze 4. Drobná bytová jednotka v 8. patře má dispozici 1+kk a nachází se v blízkosti autobusové zastávky, nákupního centra, lékaře či školy a školky. Součástí bytu je také sklepní jednotka o výměře 0,82 metru čtverečního. Aukce proběhne mezi 25. a 27. dubnem a částka začíná na 3 500 000 Kč.

Na prodej je i rodinný dům v Sezemicích nedaleko Pardubic. Velký dům s dvougaráží je vybavený kuchyní i s jídelnou, prádelnou, dvěma koupelnami a jedním záchodem. Vyžaduje však zařízení jako kotel, vanu, kuchyňskou linku nebo krb, které v současnosti chybí. K domu patří také oplocená zahrada. Dražbu úřad uspořádá ve dnech 26. a 27. dubna s vyvolávací cenou 4 900 000 Kč.

Rodinný domek prodává ÚZSVM i na Těšínsku. V Chotěbuzi nabízí rodinný domek v obytné zóně. Spolu s domkem získá kupec také výrobnu a oplocenou zahradu. Obě stavby na pozemku jsou prázdné a nevyužívané, potřebují tedy kompletní vybavení. Dražitel musí počítat s tím, že zaplatí minimálně 3 470 000 Kč.

Šancí na vlastní rodinný dům je i nabídka nemovitosti v Horní Rokytnici nad Jizerou. V polovině dvojdomku, kterou úřad nabízí, najdou zájemci sklep, vybavené nadzemní podlaží i využité podkroví. Dům má čtyři pokoje, obývací pokoj s kuchyňským koutem i předsíň. Vytápění domku zajišťuje elektrokotel. Zaplatíte minimálně 6 480 000 Kč.

S rozsáhlou rekonstrukcí by měli počítat zájemci o rodinný dům v Jindřichovicích pod Smrkem. Domek s dispozicí 4+1 o rozloze 104 metrů čtverečních má i sklep a vybavené podkroví. Okolí domu je klidné a v docházkové vzdálenosti od blízkých luk a lesů. Nabídka slibuje také možnost dobrého parkování. Cena odpovídá tomu, že dům budete muset zrekonstruovat, začíná na 1,5 milionu Kč.

A pokud vás domy nezajímají a chcete jen drobnou chatku, možná vás zaujme nabídka v Týně nad Vltavou. V tamní chatové oblasti je k dispozici dvoupodlažní chatka na víkendový odpočinek. Součástí je i vlastní skleník, studna, pergola a udírna. Na oploceném pozemku se také nachází ovocné stromy. Pokud chcete dražit, připravte si alespoň 890 tisíc.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.