Pracovníci ÚZSVM vypátrali dědice pozemků na Klatovsku

23.02.2021 - Klatovy

ÚZSVM v Klatovech řešil pozemky o celkové výměře 5 583 m² v katastrálním území Nezdice na Šumavě zapsané v katastru nemovitostí na neznámého vlastníka.

Intenzivním pátráním po různých archivech, obecních úřadech, katastrálních úřadech a dotazováním se na Ministerstvu vnitra, byly dohledány listiny na základě kterých, bylo možné identifikovat původní vlastníky nemovitostí. Ukázalo se, že nemovitosti patřili manželům M., kteří již zemřeli. Ti však podzim svého života trávili každý na jiném konci republiky, a proto bylo nutné podat návrhy na dodatečné projednání dědictví na dvě odlišná pracoviště soudů.

 

Nemovitosti s nedostatečně identifikovatelným vlastníkem – jedná se o nemovitosti, u kterých v katastru nemovitostí není dostatečně určitě uveden jejich vlastník. Zejména to jsou případy, kdy nemovitost vedená v katastru nemovitostí nemá zapsaného žádného vlastníka (tj. není zapsána na žádný list vlastnictví) a dále nemovitosti vlastníků, kteří v katastru nemovitostí uvedeni sice jsou, ale zápis neumožňuje jejich dostatečnou identifikaci.

Přílohy: 144.JPG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.