Finanční hotovost odsouzeného byla odvedena na pomoc obětem trestných činů

09.05.2022 - Střední Čechy

Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve středních Čechách odvedlo na zvláštní účet Ministerstva spravedlnosti peněžní prostředky ve výši 647 030,81 Kč, které byly uloženy na účtu odsouzeného a které připadly státu na základě rozsudku Krajského soudu v Praze.

Odsouzený se nejméně čtyři roky dopouštěl podvodu. Žena s ohledem na jejich přátelství požádala odsouzeného, zda by jí zjistil informace o exekučních řízeních vedených proti ní a proti její dceři. Odsouzený tyto informace zjistil, přičemž následně poté, co mu žena začala na účet zasílat peníze s tím, aby uhradil závazky její a závazky její dcery, tyto závazky nehradil a peněžní částky si ponechával. Ženu začal informovat o tom, že má další závazky, jejichž existenci a důvod vzniku si však vymýšlel a rovněž se začal vydávat za pracovníky exekutorských úřadů či jiných organizací vymáhajících jím smyšlené pohledávky. Odsouzený vzbudil přesvědčení, že žena či její dcera mají různé dluhy a jsou proti nim vedeny exekuce, či že spolu se sestrou mají závazek po jejich zesnulém otci, takto v podvodném úmyslu sebe obohatit ji uváděl v omyl a vylákával od ní finanční prostředky na úhradu těchto jím smyšlených závazků.

 

Pachatel tohoto podvodu byl odsouzen k trestu odnětí svobody v délce trvání na 7 roků a 6 měsíců a byl mu uložen trest propadnutí věci. Dále je povinen uhradit škodu poškozeným. Poškození se můžou obrátit na Ministerstvo spravedlnosti, které jim ze zvláštního účtu vyplatí alespoň část jejich peněz, která propadly z účtu odsouzeného.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.