Haléř ze soudní úschovy

14.03.2023 - Střední Čechy

Majetek, který připadá státu a nabývá ho Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, je mnohdy kuriózní. Takový je i případ soudní úschovy, kdy středočeskému pracovišti na základě usnesení Okresního soudu Praha-západ byla vydána ze soudní úschovy finanční hodnota v té nejmenší přestavitelné výši 0,01 Kč, tj. 1 haléře.

I takový majetek musí být administrativně vypořádán, proto byl 1 haléř převeden z účtu soudu na účet Úřadu a následně do státního rozpočtu.

 

Soudní úschova je druhem soudního řízení, které zajišťuje splnění závazku, pokud jej nelze splnit obvyklým způsobem. Jestliže dlužník nemůže splnit svůj dluh vůči věřiteli kvůli tomu, že ten je nepřítomen nebo je v prodlení, nebo protože dlužník neví, kdo věřitelem skutečně je nebo jej vůbec nezná, může svůj závazek splnit ve smyslu příslušných ust. právních předpisů úschovou u příslušného okresního soudu. Pokud úschovu nikdo po dobu 3 let nechce, vydá soud usnesení, kterým rozhodne, že po uplynutí dalšího 1 roku předmět úschovy připadne státu.

Přílohy:paragraf_pruhledne pozadi.png
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.