Hanácká kasárna na svého nového vlastníka stále čekají

05.01.2022

Dnešní třetí kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí na Hanácká kasárna v Olomouci vítěze nepřineslo. Do elektronické aukce se přihlásil a ve stanoveném termínu požadovanou kauci složil jeden zájemce, nicméně žádný příhoz v průběhu aukce nepadl. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) proto nyní učiní další kroky, aby tomuto výjimečnému a historicky cennému areálu nalezl co nejdříve nového vlastníka.

Na základě společných jednání bude ÚZSVM o výsledku elektronické aukce informovat také Univerzitu Palackého v Olomouci, která již dříve projevila předběžný zájem o přímý nákup tohoto areálu. 

 

Věříme, že se nám pro tuto jedinečnou nemovitost v centru Olomouce podaří najít definitivního vlastníka, který pro ni nalezne smysluplné využití a vdechne jí nový život. ÚZSVM je rovněž připraven co nejdříve vyhlásit další kolo elektronické aukce.

 

Areál Hanáckých kasáren byl vybudován v polovině 19. století. Památkově chráněný objekt, který tvoří čtyřkřídlá budova, převzal ÚZSVM na základě usnesení vlády v roce 2017 od Ministerstva obrany. Vláda pak v roce 2020 schválila jeho prodej. Stavba je významným urbanistickým prvkem města a ukázkou klasicistního vojenského stavitelství s ojedinělou stavební i armádní historií.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.