Hasiči pomohli ÚZSVM s transportem 66 tun železa

01.06.2023 - Frýdek-Místek

ÚZSVM ve Frýdku-Místku ve spolupráci se Záchranným útvarem HZS ČR Hlučín zajistil převoz zajištěných železných profilů v celkové hmotnosti 66 tun.

ÚZSVM byl pověřen vskutku nelehkou správou zajištěného majetku. Šlo totiž o hutní materiál. Profily „I“ a „U“, kulatina, ploché profily, trubky, armovací dráty, jekly, roxory v délce 6 až 7 metrů, vázací dráty ve svitcích, to vše dohromady o hmotnosti 66,03 tun.

 

Vše bylo původně uloženo ve skladu Správy státních hmotných rezerv v Hnojníku. Trestní řízení, ve kterém bude o dalším osudu hutního materiálu rozhodnuto nebylo doposud skončeno, ale plánovaná rekonstrukce skladových prostor si vyžádala přemístění materiálu do jiných prostor.

 

Nesnadného úkolu převézt a uložit do 70 km vzdáleného centrálního skladu v Opavě se ujal Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR v Hlučíně. Ve spolupráci s ním se ÚZSVM ve velmi krátkém časovém úseku podařilo hutní materiál přemístit. Spolupráce mezi organizačními složkami státu tak opětovně přispěla k nemalým úsporám veřejných financí při plnění povinností státu.

Přílohy:DSC09587.JPGDSC09591.JPGDSC09594.JPGDSC09604.JPGIMG20230314135938.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.