Hodonínský ÚZSVM pomohl vracovským vinařům

05.06.2023 - Hodonín

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně pomohl spolumajitelům dvou vinných sklepů ve Vracově s dohledáním neznámých spoluvlastníků.

Vracov v roce 1938 prodal dva pozemky s vinnými sklepy. Jeden patnácti spoluvlastníkům a druhý pak osmnácti. Dnes jsou tyto stavby označeny evidenčními čísly 14 a 19. Spoluvlastnický podíl o velikosti 1/21 u sklípku číslo 14 náležel neznámému vlastníkovi. U sklípku číslo 19 dvěma neznámým vlastníkům patřily spoluvlastnické podíly o velikosti 1/16 a 1/64.

 

ÚZSVM v Hodoníně tři neznámé spoluvlastníky úspěšně dohledal. Byli narozeni ve Vracově v druhé polovině 19. století, rodný kraj nikdy neopustili a zemřeli v 50. letech minulého století. Na základě podnětu ÚZSVM byla poté zahájena dodatečná dědická řízení, ze kterých vzejdou noví podílníci vinných sklepů.  

 

 

První písemné zmínky o Vracově pocházejí z roku 1201. V roce 1518 získala obec právo várečné a s ním titul městys. V roce 1967 byl povýšen na město. Dnes v něm žije více jak 4 500 obyvatel. Leží ve známém vinařském regionu, na severní hranici přírodní oblasti nazývané Moravská Sahara a je známé svou bohatou folklorní tradicí.

Přílohy:sklípek č. e.14.JPGsklípek č.e. 19.JPG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.