Sobota, 4. dubna 2020

Majetek z trestné činnosti skončil v drtičce

04.05.2010
V drtičce včera skončily padělky, které byly zabaveny zejména na příhraničních tržnicích.

V drtičce včera skončily padělky, které byly zabaveny zejména na příhraničních tržnicích.
Movité věci připadly státu na základě trestního řízení propadnutí nebo zabrání věcí. Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Domažlicích je v pondělí 3. května zlikvidovalo, informovala Deník Jana Rennerová, vedoucí oddělení komunikace.
ÚZSVM za 1. čtvrtletí letošního roku zlikvidoval spoustu zabavených věcí.

Jednalo se celkem o 161 mikin, 33 kalhot, 30 triček, 75 zimních bund a 148 košil. Dále bylo nutné zničit 542 CD nosičů a 565 DVD nosičů. Tyto movité věci skončily v drtičce odpadů, vysvětluje Rennerová s tím, že získaná drť je využívána jako alternativní palivo.

ÚZSVM během stejného období předal Ministerstvu vnitra ČR 64 movitých věcí, které sloužily k nedovolené výrobě a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

Jednalo se například o rostliny rodu Canabis “ tedy konopí. Dále metamfetamin, injekční stříkačky, teploměr, digitální váhy, svíčky či teploměr, které byly používány při výrobě omamných látek, vysvětluje mluvčí a dodává, že návykové látky, jejichž vlastníkem se stal stát v průběhu trestního řízení, zůstávají v držení Policie ČR. Jejich likvidaci zajišťuje v souladu s právními předpisy Ministerstvo vnitra ČR.ZABAVENÉ MOVITÉ VĚCI KONČÍ V DRTIČCE. Jedná se například o CD, DVD a šatstvo či obuv “ padělky, kterými výrobci napodobují značkové oblečení či boty.