Pátek, 10. dubna 2020

květen

Křemenáč byl osídlen tři tisíce let před n. l.

23.05.2009
Břaské návrší bylo osídleno již ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. V období eneolitu se na vrchu Křemenáči (Křemelák) u Stupna nacházelo výšinné sídliště lidu tzv. chamské kultury. Archeologické nálezy vypovídají, že tento lid dokázal vyrábět z místních surovin vlastní nádoby různých tvarů a velikostí.

Obcím na ďársku přibylo celkem jednadvacet pozemků

23.05.2009
O celkem jednadvacet pozemků pod silnicemi jsou bohatší obce v okrese. Účetní hodnota bezplatně převedených pozemků Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do vlastnictví převážně obcí okresu ďár nad Sázavou dosáhla částky téměř čtyř milionu osmi set tisíc korun.

Stát pokračuje v bezúplatných převodech pozemků na města a obce

20.05.2009
Také litoměřického regionu se týkají pokračující bezúplatné převody nemovitostí ze strany Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do vlastnictví měst a obcí. Většinou jde o převody pozemků pod místními komunikacemi IV. třídy, sloužících jako přístupy k nemovitostem v obcích nebo jako chodníky.

Opravená kupole se vrátila na vršek kostela Svaté rodiny

18.05.2009
Poničený objekt je nejen opravený, ale také v sobě skrývá poselství dalším generacím. Havlíčkobrodský kostel Svaté rodiny už má vrchní kupoli opět na svém místě. Její dlouhou absenci ukončili tento týden klempíři, kteří ji usadili zpět tam, kam patří.

V kopuli zanechali vzkazy příštím generacím

15.05.2009
Výměna kopule kostela svaté Rodiny v Havlíčkově Brodě proběhla v pondělí 11. května. Loni v červnu vrchol věže značně poškodil silný vítr.

Sušice získala budovu bývalých kasáren. Budou v ní byty

14.05.2009
Město Sušice získalo poslední budovu bývalých kasáren poblíž centra. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových mu bezúplatně převedl třípodlažní administrativní objekt s účetní hodnotou přes 4,5 milionu, řekla pracovnice úřadu Jana Rennerová. Město, které o budovu usilovalo sedm let, bude muset do její obnovy vložit miliony korun. Zchátralý dům poblíž vlakového nádraží přestaví pravděpodobně na sociální byty.

Pozemky u D8 stát převedl na ؘeditelství silnic a dálnic

14.05.2009
Osm pozemků o celkové výměře 6 595 metrů čtverečních převedl v těchto dnech bezúplatně Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do vlastnictví ؘeditelství silnic a dálnic (ؘSD).

Klášter se slevou

14.05.2009
Budova zchátralého znojemského kláštera Louka bude brzy na prodej asi za 55 milionů korun. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vypsal na odprodej památky další, už čtvrté kolo výběrového řízení.

Sušice získala další objekt bývalých kasáren

13.05.2009
Město Sušice na Klatovsku má ve vlastnictví poslední objekt v areálu bývalých kasáren v blízkosti centra. Administrativní budovu v hodnotě převyšující 4,5 miliónu korun získalo bezúplatným převodem od státu.

Za prodej domu inkasoval stát

07.05.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odloučené pracoviště Kladno, prodal za 2,8 milionu korun spoluvlastnický podíl státu na domu a pozemku, které se nacházejí na kladenském náměstí Starosty Pavla.

Stát znovu slevil a nabídne klášter Louka za 55 milionů korun

06.05.2009
Zchátralý klášter Louka ve Znojmě bude brzy na prodej za zhruba 55 milionů korun. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se rozhodl vypsat další kolo výběrového řízení na odprodej vzácné památky. V dosavadních třech kolech se zájemce nenašel, proto úřad postupně snižuje cenu, nyní zlevní o 23 milionů Kč. Čtvrté kolo výběrového řízení vypíše úřad do dvou týdnů, sdělila mluvčí ÚZSVM Jana Rennerová.

Nový Jičín získal od státu budovu, kde má část úředníků

06.05.2009
Novojičínská radnice získala od státu administrativní budovu, v níž sídlí už léta její úředníci. Objekt i s pozemky v hodnotě 36 milionů korun na město v těchto dnech bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), řekla Jana Rennerová z ÚZSVM. Nyní čeká budovu rekonstrukce.

Nový Jičín získal budovu za necelých čtyřicet milionů korun

05.05.2009
Čtvrtého května převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odloučené pracoviště Nový Jičín, administrativní budovu, včetně pozemku, městu Nový Jičín.

Loucký klášter opět nikdo nechtěl

05.05.2009
Přestože jeho prodejní cena klesla již na polovinu, historický Loucký klášter ve Znojmě stále nikdo nechce. I nynější cena 78,4 milionu korun se na chátrající rozsáhlý komplex zdá případným kupcům příliš vysoká.