Čtvrtek, 21. listopadu 2019

Nový Jičín získal od státu budovu, kde má část úředníků

06.05.2009
Novojičínská radnice získala od státu administrativní budovu, v níž sídlí už léta její úředníci. Objekt i s pozemky v hodnotě 36 milionů korun na město v těchto dnech bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), řekla Jana Rennerová z ÚZSVM. Nyní čeká budovu rekonstrukce.
Novojičínská radnice získala od státu administrativní budovu, v níž sídlí už léta její úředníci. Objekt
i s pozemky v hodnotě 36 milionů korun na město v těchto dnech bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), řekla Jana Rennerová z ÚZSVM. Nyní čeká budovu rekonstrukce.

Objekt v Divadelní ulici byl až do roku 2002 sídlem okresního úřadu a po jeho zániku v něm pracovali kromě městských úředníků i pracovníci okresního soudu. "V současnosti zde sídlí odbory, se kterými jsou lidé nejčastěji ve styku, tedy například odbor dopravy, sociálních věcí a vnitřních věcí. Město čekalo na převod několik let," uvedl mluvčí radnice Josef Gabzdyl.

Město má v plánu budovu zrekonstruovat. Rozsah úprav však podle mluvčího bude záviset na finančních možnostech. "Jsme rádi, že se podařilo převod dotáhnout do konce, protože nyní jako vlastníci už můžeme vyřešit některé technické stavební problémy," uvedl tajemník úřadu Tomáš Vindiš. Budova potřebuje například opravu střechy, ale i modernizaci kotelny nebo vnitřní úpravy. "Občané by postupně měli na kvalitnějším prostředí pocítit, že budova patří městu," dodal tajemník.

Na novojičínském městském úřadu pracuje celkem 170 úředníků, v budově, kterou nyní město získalo, je jich 70.