Pondělí, 14. října 2019

Pošta na Hvězdárně je na prodej

Budova na sídlišti Hvězdárna, která je ve vlastnictví státu a byla vystavěna jako objekt občanské vybavenosti, je na prodej. V současné době je objekt budovy s dvěma pasážemi z části využíván pouze jako pošta, v dalších, nevyužitých prostorách dřívější kavárny byl původní záměr pro služby PNS.

Obyvatele sídliště určitě nepotěší nejistá skutečnost o bytí a nebytí pošty. Smlouva s Českou poštou pro využívání prostor byla uzavřena jen do doby prodeje objektu, poté má být tato smlouva o pronájmu do tří měsíců ukončena. Zda nemá město o prodávaný objekt zájem, jsme se zeptali vedoucí odboru správy majetku města Věry Sedláčkové, ta sdělila následující: Město nemá pro využití tohoto objektu žádný záměr, proto není koupě budovy do majetku města plánována. Česká pošta nás však oslovila, že má zájem své služby v budově zachovat. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vyhlásil výběrové řízení na prodej zmíněného státního majetku, do kterého náleží i přilehlé pozemky. Minimální cena nemovitosti byla státem stanovena na 2, 81 milionu korun.

Slabší zájem o koupi objektu je v současné době pouze formou telefonních hovorů. Ze strany České pošty se zatím nikdo neozval, nelze to však v budoucnu vyloučit, řekla Marie Blahoudková z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, tedy zprostředkovatele prodeje.