Úterý, 7. dubna 2020

květen

Rozvoj Vidnavy už nekomplikují vlastnické vztahy

30.05.2013
Střední a Východní Morava - Olomoucký a Zlínský kraj (Právo) Rozvoj Vidnavy na Jesenicku již nebudou komplikovat nejasné vlastnické vztahy k několika desítkám hektarů půdy u hranic s Polskem. Úřadům obou zemí se totiž nepodařilo vypátrat možné polské majitele zmíněných pozemků. Ty proto připadly Česku a lze je využívat, aniž by hrozily případné restituční spory.

ÚZSVM hledal majitele pozemků na česko-polské hranici

29.05.2013
Praha (prvnizpravy.cz) Původní polské majitele celkem 122 pozemků o souhrnné rozloze 70 hektarů nacházejících se v katastru Vidnava se pokusili v polsku vyhledat zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát se zbaví nejasných vlastníků realit

29.05.2013
Co se v katastru nemovitostí nevyřeší do deseti let, stane se majetkem eráru Praha (E15) - Katastr nemovitostí V Česku je nejméně 147 tisíc nemovitostí, u nichž není jasný vlastník. Většinou jde jen o menší majetky, přesto ale často nejasné vlastnictví komplikuje například stavby. Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK) se nyní ve spolupráci s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) připravuje na vyřešení těchto případů. Díky novele katastrálního a občanského zákona.

Úřady nenašly polské majitele pozemků ve Vidnavě, připadly státu

28.05.2013
Vidnava (ČTK) - Rozvoj města Vidnava na Jesenicku už nebudou komplikovat nejasné vlastnické vztahy k několika desítkám hektarů půdy v jeho severní části u hranic s Polskem. Českým úřadům se ve spolupráci s polskými institucemi nepodařilo vypátrat možné polské majitele těchto parcel, takže pozemky připadly České republice a lze je využívat bez obav z restitučních nároků původních vlastníků.

Hektary půdy ve Vidnavě už nejsou „zemí nikoho“

28.05.2013
Vidnava (Mladá fronta DNES) - Vidnavě na Jesenicku už nebudou bránit v rozvoji nejasné vlastnické vztahy k půdě v její severní části u hranic s Polskem. Bezmála sedm desítek hektarů pozemků, ke kterým úřady nenašly polské majitele, teď připadly státu.

Strakonice dostaly od ÚZSVM dětské hřiště

23.05.2013
Strakonice (jihoceskenovinky.cz) Pozemek pod dětským hřištěm v pěší zóně na pravém břehu řeky Otavy bezúplatně převedl městu Strakonice ÚZSVM.

Mince a šperky připadly státu

23.05.2013
Žďár nad Sázavou (Žďárský deník) – Celkem dvaasedmdesát kusů šperků, jako jsou například prstýnky, přívěsky, řetízky či náhrdelník, jež jsou vyrobeny ze žlutého a bílého kovu, stejně jako soubor více než stovky mincí předali zaměstnanci žďárského odloučeného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Puncovnímu úřadu Praha. Jednalo se o větší množství šperků a mincí pocházejících z pozůstalosti.

Budova celnice stále zeje prázdnotou

22.05.2013
Jindřichohradecko (Jindřichohradecký deník) - V Halámkách se pořád čeká, co s objektem na hlavním tahu na Vídeň nakonec bude Když byly v roce 2007 zrušeny kontroly na hraničních přechodech, ztratily tyto objekty svůj původní význam a od té doby většinou zely prázdnotou. Na Jindřichohradecku stále zůstávají dvě celnice opuštěné. A to i přesto, že se je podařilo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodat soukromým vlastníkům. Prvotně tyto objekty nabízel ÚZSVM obcím, později Jihočeskému kraji a dalším institucím formou bezplatného převodu, ale o celnici v Halámkách ani ve Slavonicích zájem nikdo neprojevil.

Litoměřice mají od státu pozemky za 1,3 milionu

21.05.2013
Ústí nad Labem (usteckenovinky.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl do vlastnictví města Litoměřice pozemky za 1,3 milionu korun.

Stát na město Strakonice převedl pozemek pod hřištěm

20.05.2013
Strakonice (Strakonický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl na město Strakonice pozemek, na kterém je dětské sportoviště.

Litoměřice získaly pozemky

15.05.2013
Litoměřice (Litoměřický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl do vlastnictví města Litoměřice pozemky za více než 1,3 milionu korun.

Dobré získalo pozemky zdarma. Od státu

14.05.2013
Krátce z kraje Dobré (Hradecký deník) – Patnáct pozemků pod komunikacemi, které obcí vedou se nově stalo jejím majetkem. Bezplatně je na Dobré převedla rychnovská pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

ÚZSVM bezúplatně převedl pozemky obci Dobré

13.05.2013
Hradec Králové (kralovehradeckenovinky.cz) Bezúplatné převody provádí ÚZSVM v souladu se zákonem o pozemních komunikacích. ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Rychnov nad Kněžnou (Územní pracoviště Hradec Králové), bezúplatně převedl obci Dobré 15 pozemků pod místními komunikacemi o celkové rozloze 28.421 m?. Účetní hodnota majetku převyšuje půl milionu korun. Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Robert Hurt, vedoucí sam. odd. Komunikace ÚZSVM.

Zemské muzeum získalo cennou sadu šperků s granáty

09.05.2013
Brno (ct24.cz) - Moravské zemské muzeum (MZM) nově spravuje cennou sadu zlatých šperků s českými granáty. Sbírku z období první republiky brněnské muzeum získalo poté, kdy majitel zemřel bez dědiců. Šperky předal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových a jejich zařazení do muzejních sbírek doporučilo ministerstvo kultury. Kolekci šperků, jejíž hodnotu úřad nezveřejnil, získalo muzeum bezplatně.

Zemské muzeum získalo cennou sadu zlatých šperků s granáty

09.05.2013
Brno (ČTK) - Moravské zemské muzeum (MZM) nově spravuje cennou sadu zlatých šperků s českými granáty. Sbírku z období první republiky převedl muzeu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, sdělil dnes ČTK mluvčí úřadu Robert Hurt.

Dopravní hřiště nyní patří městu, v provozu by mělo být již v červnu

07.05.2013
Chomutov (Chomutovský deník) – Město získalo do svého majetku areál dopravního hřiště v hodnotě dvanácti milionů a nestálo ho to ani halíř. O pozemky u autoškoly Omega usiloval Chomutov již delší dobu, teprve letos byly ale úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových převedeny do jeho vlastnictví.