Pátek, 10. dubna 2020

květen

Krajská knihovna příští týden otvírá letní čítárnu v atriu

25.05.2015
Havlíčkův Brod (Havlíčkobrodský deník) – Přečíst si denní tisk nebo knihu v klidu na lavičce pod širým nebem budou moci od úterý čtenáři v Havlíčkově Brodě.

Spor státu s Lukoilem: Soud kauzu odročil na červen

25.05.2015
Praha (aktuálně.cz) - Soud v pátek odročil závěr projednání žaloby státu na firmu Lukoil Aviation Czech kvůli petroleji na polovinu června. Správa státních hmotných rezerv (SSHR) má předložit další smlouvy jako listinné důkazy. Stát žaluje firmu, jejímž jednatelem je poradce prezidenta Martin Nejedlý, o 27,5 milionu korun. Peníze se týkají smlouvy na obměnu zásob leteckého petroleje. Případ řeší Obvodní soud pro Prahu 1.

Stát zvítězil v prvním sporu se solárníky

22.05.2015
Praha (Lidové noviny) - Energie ze slunce se stala pro Česko pořádně hořkým soustem, které si stát ukousl ve snaze vyrábět ekologickou elektřinu. Nejenže už na podpoře solárním investorům vyplatil desítky miliard korun, ale kvůli udělování licencí čelí desítkám žalob. Ahlavně soudům a arbitrážím, u nichž solárníci požadují odškodné za speciální solární daň. Právě ve vnitrostátních sporech o speciální desátek teď stát podle zjištění LN slaví první úspěch.

Sněmovna podpořila posílení role majetkového úřadu

20.05.2015
Praha (ČTK) - Role Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) při hospodaření a nakládání s nepotřebným majetkem státu, především s nemovitostmi, bude zřejmě silnější. Vládní novelu zákona o majetku České republiky, která to předpokládá, dnes v úvodním kole podpořila Sněmovna. Silnější pozici by měl mít hlavně systém Centrálního registru administrativních budov (CRAB).

Stát platí za pracoviště úředníků čtyři miliardy, každý má 13 metrů

19.05.2015
Praha (ekonomika.iDNES.cz) - Ministerstvo financí zveřejnilo na webu detaily o tisících budov ve vlastnictví státu. Za prostory pro zhruba 120 tisíc úředníků zaplatí ročně kolem čtyř miliard korun.

Rath má zablokovanou jen část majetku, zůstalo mu několik domů a bytů

19.05.2015
Praha (ct24.cz) - Davidu Rathovi navrhuje státní zástupce minimálně devět let vězení a propadnutí veškerého majetku. Jedná se o zhruba dvaadvacet milionů korun. Některé nemovitosti už žalobce zablokoval, s dalšími ale Rath zatím může disponovat. Česká televize z katastru zjistila, že jde hned o několik dalších domů a bytů.

Plzeň získá od státu kulturní dům, kde měl Jakeš projev

18.05.2015
Plzeň (ČTK) - Plzeň získá bezúplatně od státu bývalý kulturní dům v Červeném Hrádku, který v roce 1989 proslavil legendární projev tehdejšího generálního tajemníka komunistické strany Miloše Jakeše. O dům, postavený před 30 lety svépomocí občanů v akci Z, má zájem městský obvod Doubravka, kam Červený Hrádek patří. V objektu chce zřídit denní stacionář pro seniory a mateřskou školu. Město obvodu dům převede. Převzetí domu schválili ve čtvrtek zastupitelé, řekla dnes novinářům radní pro majetek Helena Matoušová (ODS).

Rathovi hrozí propadnutí majetku. Auto získá policie, prsten mu zůstane

18.05.2015
Praha (zpravy.iDNES.cz) - Státní zástupce navrhuje Davidu Rathovi mimo jiné trest propadnutí majetku. Pokud by s tím soud souhlasil, přišel by bývalý středočeský hejtman o domy, peníze a další cennosti. Zůstalo by mu však vše, co je potřeba „k uspokojení životních potřeb.“ Obecně se tím rozumí například oblečení, ale třeba i snubní prsten.

Co s majetkem po Rathovi? Stát by ho nabídl Rathovým

15.05.2015
Praha (Mladá fronta DNES) - Davidu Rathovi hrozí, že přijde o všechen majetek. Jde přitom také o osm nemovitostí. Rath v nich má však jen podíly – ty by pak připadly státu.

Stát porazil u soudu pohrobka privatizace

13.05.2015
Praha (Lidové noviny) - Býval to slavný podnik, přes nějž socialistické Československo vyváželo do světa řadu technologií od zařízení pro energetiku po trolejbusy. Na přelomu tisíciletí pak stát do Škodaexportu nalil miliardy korun, aby firmu ozdravil, a o pár let později ji zprivatizoval. Noví majitelé se záhy pustili do sporu se státem, protože je prý při prodeji obelhal a odevzdal jim Škodaexport v mnohem horším stavu, než prezentoval. Státní pokladně tak hrozilo, že přijde o stovky milionů korun.

Stát vymáhá po lidech desítky miliónů za půjčky na bydlení z minulého režimu

07.05.2015
Praha (Právo) - V polovině osmdesátých let minulého století začal stát poskytovat občanům příspěvky na výstavbu bytů. Příspěvek okolo sta tisíc korun byl nevratný, ovšem za jediné podmínky – člověk musel byt zkolaudovat k určitému roku. Termín přitom nebyl šibeniční, šlo třeba o 30 let. A tato lhůta končí právě v těchto letech. Nesplnění podmínky kolaudace nyní stovky lidí dohnala. Peníze musejí státu vracet.

Úřad se zbaví budov v Praze, zámku či chaty

06.05.2015
Praha (Mladá fronta DNES) - Je libo činžák či administrativní budovu v srdci historické Prahy, renesanční zámek nebo třeba rekreační zařízení v Harrachově? To všechno a desítky dalších budov a pozemků k tomu by měly být na prodej do konce roku.

Kulový blesk: Filharmonický sbor se nastěhuje k Úřadu vlády

04.05.2015
Praha (aktualne.cz) - Chátrající secesní budova bývalého Klárova ústavu naproti Úřadu vlády by se mohla dočkat opravy a nových nájemníků.