Čtvrtek, 2. dubna 2020

květen

Hřiště patří obci

30.05.2017
Mostek (Svitavský deník) – Zatímco ještě nedávno pozemek s fotbalovým hřištěm v Mostku nedaleko Chocně patřilo státu, teď už je obecní.

18 let vyšetřování uhlobaronů: Stát se teď označil za poškozeného, chce po nich 8 miliard

26.05.2017
Praha (Seznam.cz) - Ministerstvo financí se přidalo na stranu žaloby v trestním řízení proti bývalým uhlobaronům.

Úřad bude hledat využití pro bývalou budovu finančního úřadu. Možná ji dá do aukce

26.05.2017
Havlíčkův Brod (Havlíčkobrodský deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě převzal nepotřebnou budovu Generálního finančního ředitelství na havlíčkobrodském Smetanově náměstí.

Stát prodal budovu v písecké Žižkově ulici

24.05.2017
Písek (Písecký deník) - O více než čtyři miliony korun obohatilo státní pokladnu písecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Úřady spolu válčí o spornou restituci

22.05.2017
Praha (Právo) - Mniši z cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě jako jediní získali v církevních restitucích výjimku.

Dluhoví kostlivci potápějí dědice. Pomůže zaklínadlo

22.05.2017
Praha (Právo) - Skryté dluhy zemřelých potápějí čím dál tím více dědiců. Ti tak v exekučních dražbách nepřicházejí jen o to, co po příbuzném zbylo, ale i o svůj majetek. Mnohdy totiž věřitelé začnou nárokovat zaplacení dluhů po zemřelém dlouho po pozůstalostním řízení, v němž měli pozůstalí ještě možnost dědictví jako celek odmítnout. Pokud ho však dědicové přijmou, tak pak již ovšem ručí za dluhy zemřelého nejen tím, co zdědili, ale i svým majetkem. Lze tomu předejít jednou právnickou větou, jenže mnoho lidí to netuší.

Kasárna už patří úředníkům, přebudují je na „superúřad“

19.05.2017
Olomouc (Mladá fronta DNES) - O významný krok blíž je proměna Hanáckých kasáren na obrovské sídlo řady státních institucí. Od 19. století byli pány rozlehlé budovy v historickém centru Olomouce vojáci, teď tu rozkazy udílí úřad, který začíná plánovat milionovou přestavbu na kanceláře.

Stát prodává pavilón duchů. Bývalou psychiatrii a léčebnu rakoviny

19.05.2017
Praha (FAEI.cz) - Stát začal prodávat ve veřejné soutěži opuštěný bývalý chudobinec v Plzni z dvacátých let, později psychiatrii a léčebnu specializovanou na rakovinu. Je už šest let opuštěný, a i když objekt vypadá dobře, je něco jako pavilonem duchů. Budova se objevila v nabídce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). A není to jediný objekt s pohnutou minulostí, z něhož může mrazit v zádech.

Fodermayerův pavilon za 77,9 milionu korun

09.05.2017
Plzeň (Plzeňský deník) – Najde se konečně kupec Fodermayerova pavilonu? Plzeňská fakultní nemocnice ho nejdříve nabídla k bezúplatnému převodu asi 25 státním organizacím. Bez zájmu. Pak následovalo jedno kolo výběrového řízení za druhým. Naposledy klesla cena objektu až na 38,6 milionu korun. Současná hodnota je ovšem více než dvojnásobná.

Ferda propadl státu

04.05.2017
České Budějovice (Aha!) - Majitelé psa nechali na zahradě a odstěhovali se. Najde domov?

Prodej nepotřebného státního majetku

02.05.2017
Praha (Česká televize) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových každoročně do státního rozpočtu přinese zhruba miliardu korun. Nejčastěji plynou peníze z prodeje nepotřebných budov. Úřad ale ve skladech má a snaží se zbavit i spousty dalších věcí. Teď prodává například hodinky, jejichž cena přesahuje 100 tisíc. Auta, nebo i nábytek. Nejčastěji to jsou předměty zabavené či pro stát nepotřebné.