Neděle, 20. ledna 2019

leden

Šperky objevili ve starém kufru

17.01.2019
Tábor (Českobudějovický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Táboře předal Puncovnímu úřadu šperky a jiné cennosti v hodnotě přes 83 tisíc.

Botička domácí výroby skončila ve sběrně

15.01.2019
​Kladno (Kladenský týden) – Do státní kasy přibylo třicet korun za botičku domácí výroby, kterou se snažil řešit své strasti s parkováním muž z Kladna.

ÚZSVM prodal historickou administrativní budovu v Ústí nad Labem

15.01.2019
Ústí nad Labem (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal v Ústí nad Labem v prvním kole výběrového řízení budovu převzatou od Národního památkového ústavu za 3,5 milionu korun, včetně pozemku o rozloze 316 čtverečních metrů. Stáří nemovitosti je odhadováno přibližně na 90 let.

Profesionální hasiči káceli nebezpečné stromy

14.01.2019
Písecko (Písecký deník) – Na základě Memoranda o spolupráci mezi Hasičským záchranným sborem ČR chranným a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) poskytli písečtí hasiči pomoc při kácení tří nebezpečně nakloněných jasanů ve Vlksicích.

Stát převedl několik pozemků na nové vlastníky

14.01.2019
Pelhřimovsko (Pelhřimovský deník) – Dva majetkové převody zprostředkovalo počátkem ledna pelhřimovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Město získalo od státu pozemky za půl milionu

11.01.2019
Roudnice nad Labem (Litoměřický deník) - Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo bezúplatně do vlastnictví města další pozemky.

Dasty operaci zvládl. Už bydlí u nové paničky

11.01.2019
Orlickoústecko (orlicky.denik.cz)- Dasty, Aika, Argo, Rony a Jeny. To byla pětice psů, které v zuboženém stavu odebrala státní veterinární správa v říjnu 2017 muži v České Třebové. Byli zanedbaní, vyhublí, dala se jim spočítat žebra.

Rozsáhlé rekreační pozemky v Krušných horách získal nový majitel

11.01.2019
Moldava - (skypaper.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal ve výběrovém řízení s aukcí dva volně přístupné pozemky o celkové rozloze 40 497 ​čtverečních metrů na okraji obce Moldava v Krušných horách, navazující objekty rekreačních chat.

Libkovice získaly zdarma pozemek pod požární zbrojnicí

10.01.2019
​Libkovice pod Řípem (Litoměřický deník) – Obec získala zdarma od litoměřického pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do svého vlastnictví pozemek pod požární zbrojnicí.

Kostel svaté Kateřiny skrýval velké tajemství z minulosti

07.01.2019
Havlíčkův Brod (Havlíčkobrodský deník) – Už loni na podzim začala od střechy rekonstrukce kostela svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě. Po sejmutí věžičky kostela a otevření báně čekalo na odborníky překvapení. Objevila se tam tajná schránka s dokumenty. Ta obsahovala listiny z poslední opravy v roce 1903, tehdejší tisk, zprávu o opravě doloženou podpisy účastníků, ale také doklady z předchozích oprav až do roku 1463. Ty představují důležitý zdroj poznatků pro bádání o dějinách kostela i samotného města.

Šumná získala pozemky

04.01.2019
Šumná (Znojemský deník) – Dva pozemky, na kterých je zčásti účelová komunikace převedli v uplynulých dnech do majetku obce Šumná státní úředníci.

Nepojízdný „drogový“ vůz přestal být přítěží

04.01.2019
​Teplice (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích získal na základě usnesení krajského ředitelství policie osobní vozidlo značky Renault Kangoo.

Chcete páčidlo po zloději?

04.01.2019
Klatovy (Plzeňský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Klatovech získal ocelová páčidla a pletené černé kukly z trestné činnosti. Páčidla už stát nabídl k prodeji.

Falešná botička skončila ve sběrně

04.01.2019
Kladno (Kladenský deník) – Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Kladně nabylo v rámci přestupkového řízení podomácku vyrobenou botičku.

Přes sklenice k dědictví

03.01.2019
Karlovy Vary (Chebský deník) – Nesrovnalost v počtu oceněných sklenic, kterou při kontrole movitých věcí v bytě po zemřelém odhalila pracovnice Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), vedla k nalezení oprávněného dědice.

Prodej domu v Jablonci: Po 77 příhozech za 3,2 mil. Kč

03.01.2019
Jablonec nad Nisou (Skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal ve výběrovém řízení s aukcí ideální spoluvlastnický podíl o velikosti 5/6 stavební parcely o výměře 544 m2, jejíž součástí je stavba bytového domu v severovýchodní části Jablonce nad Nisou.

V dědictví se mohou skrývat milionové dluhy. „Objeví se třeba až za rok“

03.01.2019
Praha (blesk.cz) - Češi stále častěji odmítají dědictví, která jsou zatížena velkými dluhy. A není divu. Zatímco dříve platilo, že dědic odpovídal za dluhy jen do výše samotné pozůstalosti, od roku 2014 je jeho odpovědnost za dluhy zemřelého úplná. Ne vždy se ovšem věřitelé ozvou hned. „Může se stát, že dědictví přijmete a posléze se objeví vysoké dluhy, o kterých jste netušili. Z praxe víme, že už takové případy nastaly,“ řekl v rozhovoru pro Blesk Zprávy prezident Notářské komory Radim Neubauer.

Majetkový úřad získal pro stát přes miliardu. V aukci trumfoval i se Čtyřlístkem

03.01.2019
Praha (ct24.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových odvede za rok 2018 do státního rozpočtu zhruba 1,3 miliardy korun. Peníze získal prodejem nepotřebného majetku. Instituce, která třeba také hájí zájmy státu v soudních sporech, inzeruje na svém webu stovky nabídek – od kapesního nože přes auta až po nemovitosti.

Koně z Jankova prodá stát za 14 dní v aukci

31.01.2018
Benešov (Benešovský deník) - Výběrové řízení s následnou aukcí na prodej koní z Jankova, kteří byli státem zabaveni kvůli týrání, vyhlásil Úřad zastupující stát ve věcech majetkových v pondělí 29. ledna.

Poul nedostane peníze zabavené z vládního trezoru, rozhodl soud

30.01.2018
Praha (čtk) - Bývalý šéf Úřadu vlády Lubomír Poul nedostane zpět 250 000 korun, které policie zabavila z vládního trezoru při razii v roce 2013. Rozhodl o tom dnes Obvodní soud pro Prahu 1, uvedl Český rozhlas Radiožurnál. Policie tehdy zadržela nejen Poula, ale i někdejší ředitelku kabinetu premiéra Petra Nečase Janu Nagyovou (později Nečasovou) a další lidi. Poul ale nebyl z ničeho obviněn. Poulův advokát Vladimír Řičica již dříve řekl, že se v případě zamítavého rozsudku odvolají, uvedl server Aktuálně.cz.