Středa, 22. ledna 2020

leden

Staré zvonici svitla naděje

21.01.2020
Mukařov (Litoměřický deník) – Poničené a zanedbané hroby, z nichž o většinu už nikdo pravidelně nepečuje, a torzo středověké zvonice. Pohled na starý hřbitov v Mukařově u Lovečkovic je žalostný. Právě zvonici, která je zapsaná v seznamu kulturních památek ČR, teď svitla naděje na záchranu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zvonici nyní bezúplatně převedl na spolek Omnium, který se obnovou podobných památek zabývá.

Chrudim získala zdarma pozemek v parku

21.01.2020
Chrudim (Chrudimský deník) – Pardubické pracoviště Úřadupro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedlo zdarma městu Chrudim pozemek o celkové výměře 1440 metrů čtverečních.

Úřad zničil falešné obrazy

20.01.2020
Louny (Žatecký a lounský deník) – Sekeru použitou při rvačce, pytlákovy pruty, týrané psy nebo falešné obrazy známého malíře. To vše v poslední době zabavili v okrese Louny policisté kvůli spáchání přestupku nebo trestného činu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Lounech věci buď zlikvidoval, nebo jim našel nové majitele.

Oběti trestných činů dostanou od úřadu 156 milionů. Už jsou na účtu ČNB

17.01.2020
Praha (zpravy.iDNES.cz) - „Naším cílem je vždy získat co nejvíc prostředků tak, aby lidé, kteří byli poškozeni trestnou činností, dostali od viníků co nejvyšší odškodné. V uplynulém roce se nám podařilo takto shromáždit 155 976 541 korun, což je nejvíc od účinnosti zákona,“ uvedla generální ředitelka Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Kateřina Arajmu.

Před a po proměně: Ubytovna u univerzity má byty i bistro

17.01.2020
Hradec Králové (hkcity.cz) – Bývalá ubytovna naproti univerzitě se během jednoho roku proměnila ze škaredého hnízda do krásného květu.

Peníze z doby Rakouska-Uherska i obrazy po zemřelé získal stát. Mince dal bance.

17.01.2020
Blansko (Brněnský deník) - Staré stříbrné mince z doby Rakouska-Uherska s vyobrazením Františka Josefa I., Leopolda I. a Františka I. objevili úředníci v bytu po zemřelé. Soud v Blansku je přiřkl státu spolu s 292 kusy dalších českých i cizích mincí v hodnotě šestasedmdesáti tisíc korun.

Rekonstrukce věznice v Uherském Hradišti? Začne letos opravou střechy

09.01.2020
Uherské Hradiště (deník.cz) - Opravou střechy začnou letos práce, předcházející opravě někdejší věznice v Uherském Hradišti a její proměně ve víceúčelový areál. V něm by kromě Muzea totality měly najít zázemí instituce jako Okresní soud, Okresní státní zastupitelství či Probační a mediační služba. Informoval o tom mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka.

Peníze prodejce drog propadly státu

09.01.2020
Žďár nad Sázavou (Týdeník Vysočina) – Celkem 79 949 korun, devět eur a deset dolarů se podařilo odvést do státního rozpočtu Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Žďáře nad Sázavou. Jednalo se o finanční prostředky, které propadly státu na základě rozsudku žďárského okresního soudu.

Nepotřebná opona z opery je na prodej

09.01.2020
PRAHA (Lidové noviny) - Na webu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se objevil neobvyklý inzerát. Národní divadlo v něm prodává nepotřebnou oponu z dílny akademického malíře Antonína Střížka, která od roku 2002 až do nedávné rekonstrukce zdobila scénu pražské Státní opery. Minimální cena je podle znaleckého posudku stanovena na 100 tisíc korun.

Stát prodal ukradené anděly

06.01.2020
Břeclav (Břeclavský deník) - Šest sošek andělíčků prodal v elektronické aukci Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Břeclavi.

Hledají se vlastníci stovek tisíc nemovitostí. Ještě tři roky a připadnou státu

06.01.2020
Praha (hypoindex.cz) - Především vinou častých formálních chyb při zápisech vlastnictví k nemovitostem vyplývajících ze státních zásahů minulého režimu i z důvodu nevypořádaných vztahů u nemovitostí po emigrantech eviduje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových stovky tisíc nemovitostí, u nichž údaj o vlastnictví úplně chybí, anebo je vlastník identifikován nedostatečně. Vlastníci dotčených nemovitostí už mají jen tři roky na to se o nemovitost přihlásit a údaje doplnit. Pak majetek připadne státu.

Stát za pozemky u čerpací stanice v Žatci získal 423 tisíc korun

02.01.2020
Žatec (zatecky.denik.cz) - Lounské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo čtyři pozemky o celkové rozloze 411 metrů čtverečných v Žatci za 423 tisíc korun.

Ukrývání zběha, černé pálení kořalky. Převod majetku připomněl pohnutou historii

02.01.2020
Pelhřimov (deník.cz) - Na pohnutou historii ukázal převod devíti pozemků, který zprostředkovávalo pelhřimovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, když převádělo pozemky státnímu podniku Povodí Vltavy.

Při vyšetřování daňových podvodů policie zabavila luxusní Porsche. K prodeji bude v lednové aukci

02.01.2020
Praha (irozhlas.cz) - Majetkový úřad prodává vůz Porsche, který zabavila policie v Ústeckém kraji během vyšetřování daňových podvodů. Prodej bude probíhat formou aukce v polovině ledna a vyvolávací cena je 1 950 800 Kč.

U rybníka Peruš vznikne rozsáhlý březový háj. Zeleň vysází odsouzení

02.01.2020
Pelhřimov (irozhlas.cz) - Rozsáhlý březový háj má vzniknout u rybníka Peruš nedaleko Jiřic na Humpolecku. Na proměně části lokality o rozloze více než pěti hektarů na pravém břehu rybníka Peruš se podílí pelhřimovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve spolupráci s Probační a mediační službou České republiky.

Dohledali vlastníky půdy

31.01.2019
Hodonínsko (Hodonínský deník) – Téměř čtyři desítky pozemků, u kterých nebylo zcela jasné kdo je jejich vlastníkem, prověřovali pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových loni na Hodonínsku.

Úřad prodal pozemek, musel ale měnit zápis v katastru

30.01.2019
Podlusky – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo zastavěný pozemek na území obce Roudnice n. L. část Podlusky. Ten je částečně zastavěný přístavbou rodinného domu a tvoří součást dvora. Původně byl pozemek evidován na neznámého vlastníka, a to jako vodní plocha. Podle vyjádření Povodí Ohře se však o vodní plochu nejedná.

Chceme šetřit a usilujeme o snadnější dostupnost úřadů

29.01.2019
​Praha (Mladá fronta DNES) - Stát na území Prahy ročně platí téměř půl miliardy korun jen na nájemném, což je alarmující stav. Vzhledem k akutnímu nedostatku státních kancelářských ploch neexistuje jiné dlouhodobé řešení než pořízení nového administrativního komplexu. Moderní nízkoenergetický komplex s výbornou dopravní dostupností by měl kromě úspory nájemného i další výhody, jako jsou úspory na provozu a údržbě, úspory za nerealizované investice do stávajících energeticky náročných budov nebo jednodušší kontakt občanů se státem na jednom místě.

Zaostřeno na dražby: frčí auta a chaty, podnikatelům se otevírá okno příležitosti

28.01.2019
Praha (E15) Chcete chatičku? A co takhle zoopark nebo dokonce vlastní klášter? I takovou nemovitost draží berňák. Celníci mají na skladně auta a naftu. Na své si přijdou i milovníci umění.

‚Našlapané‘ Audi RS6 poprvé u policie. Vůz propadl státu, nyní brázdí jižní Moravu

28.01.2019
PRAHA (lidovky.cz) Sportovní vůz Audi RS6 se v prosinci ocitl ve výbavě dopravní policie Jihomoravského kraje. Nejednalo se však o cílený nákup - do rukou se policistům dostal díky tomu, že propadl státu a nikdo jiný o něj neprojevil zájem. Ačkoli se takto auta do vozového parku strážců zákona dostávají běžně, toto je výjimečné - je vůbec prvním autem tohoto typu u Policie ČR.