Pátek, 10. dubna 2020

Hraniční přechod změnil vlastníka

06.01.2010
Areál hraničního přechodu na dálnici D 2 u Lanžhota na Břeclavsku mění majitele. Nově má posloužit potřebám ؘeditelství silnic a dálnic ČR (ؘSD).
Areál hraničního přechodu na dálnici D 2 u Lanžhota na Břeclavsku mění majitele. Nově má posloužit potřebám Ř˜editelství silnic a dálnic ČR (Ř˜SD).
Komplex změnil majitele poté, co Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhověl žádosti Ř˜SD. Agendu ke změně vlastníka zajišťovalo břeclavské pracoviště úřadu.
ÚZSVM bezúplatně převedl Ř˜editelství silnic a dálnic ČR areál bývalého hraničního přechodu Břeclav“dálnice. Účetní hodnota převedeného majetku přesahuje 256 miliónů korun, uvedla mluvčí úřadu Jana Rennerová. Součástí převodu je čtrnáct pozemků s celkovou výměrou 24 tisíc metrů čtverečních, budovy a stavby hraničního přechodu. O jejich dalším uplatnění rozhodne tedy Ř˜SD.
Projektová firma PK Ossendorf nyní vypracovává studii, která bude pojednávat o využití areálu u dálnice D 2 v Lanžhotě, uvedla mluvčí Ř˜SD Nina Ledvinová. Podle mluvčí více napoví v závěru ledna jednání na ministerstvu dopravy. Kromě zástupců Ř˜SD mají své představit i zástupci celní správy a cizinecké policie.