Pondělí, 17. února 2020

Otevřela se cesta k získání bunkru

21.01.2010
Novosedelští nadšenci pro místní bunkr z druhé světové války se ho možná konečně dočkají. Úřad zastupující stát v majetkových záležitostech převedl ministerstvu obrany stavební pozemek u Novosedel.

Novosedelští nadšenci pro místní bunkr z druhé světové války se ho možná konečně dočkají. Úřad zastupující stát v majetkových záležitostech převedl ministerstvu obrany stavební pozemek u Novosedel. Leží na něm vojenský bunkr, o který se stará parta tamních nadšenců. Po letech čekání se možná konečně dočkají, že jim ho stát převede. O bunkr máme zažádáno léta. Pořád nešel převést. Snad už to brzy vyjde, doufá ve vstřícnost ministerstva Petr Bahenský, který se třemi kamarády o vojenský bunkr u Novosedel pečuje.

Nadšenci vojenské historie se o lehké vojenské opevnění z roku 1937 starají několik let. Bunkr byl zrekonstruován do původního stavu. Nadšenci v něm vybudovali muzeum. Čekali jen na vyřízení převodu pozemku, které se ovšem neskutečně táhlo.
Obec jim vyšla vstříc, když jim už dříve bezplatně převedla pozemek v těsné blízkosti bunkru, uvedl starosta Novosedel František Trefilík a vyjádřil nadšencům pro historii podporu obecního úřadu.


Byrokracie je opravdu obsáhlá, okomentoval čekání na převod pozemku ministerstvu obrany novosedelský starosta.