Neděle, 26. ledna 2020

Přechod v Poštorné konečně patří kraji

20.01.2010
Břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedlo Jihomoravskému kraji nemovitosti v areálu bývalého hraničního přechodu Poštorná.

Břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedlo Jihomoravskému kraji nemovitosti v areálu bývalého hraničního přechodu Poštorná. Účetní hodnota majetku, který změnil majitele, je téměř sedmadvacet a půl milionu korun.

Náš úřad předal kraji devět pozemků a také budovu hraničního přechodu s příslušenstvím. Kraj tak do svého vlastnictví získal podsklepenou třípodlažní budovu občanské vybavenosti a parcely o celkové výměře více než sedm tisíc metrů čtverečních, shrnula Jana Rennerová z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jak dodala, podmínkou bezúplatného převodu majetku je omezení jeho převodu na jinou osobu po dobu deseti let. A také umožnění bezplatného užívání nemovitostí ministerstvu vnitra v případě obnovení ochrany státních hranic.

Jihomoravský kraj už dříve oznámil, že bývalý poštorenský přechod hodlá pronajmout. Komu a za jakým účelem, to ale zatím zůstává s otazníkem.