Pondělí, 30. března 2020

leden

Stát zprůjezdnil bývalý hraniční přechod Svatý Kříž z Chebu

30.01.2009
Přes bývalý hraniční přechod Svatý Kříž u Chebu je už opět volný průjezd. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odstranil překážky, které po vstupu Česka do schengenského prostoru bránily plynulému silničnímu provozu na silnici II. třídy. Dnes o tom informovala Jana Rennerová s oddělení komunikace ÚZSVM.

Vláda vrátí zámek restituentovi

30.01.2009
Úřad vlády předá v únoru barokní zámek v Kolodějích restituentovi Vítězslavu Kumperovi, kterému nemovitost spolu s přilehlými budovami a zámeckou oborou přiřkl loni v říjnu odvolací pražský městský soud.

Stát postupně odprodává pozemky pod garážemi na Slovance

28.01.2009
Další pozemky na českolipské Slovance získali vlastníci garáží, které na zmíněných parcelách stojí. Stát prodal fyzickým osobám i členům občanského sdružení dohromady třiadvacet pozemků za celkem 340 tisíc korun a prodeje parcel pod garážemi budou pokračovat.

Některé lesní pozemky a vodní toky dárska nyní změnily majitele

28.01.2009
Celkem šedesát lesních pozemků a vodních toků na ďársku má od pondělí 26. ledna jiného vlastníka.

ÚZSVM předal správní budovu

27.01.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Frýdek-Místek, převedli Probační a mediační službě správní budovu ve Frýdku-Místku.

Kraj chce pět přechodů

26.01.2009
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje změnilo usnesení týkající se bezplatného nabytí hraničních přechodů na území své působnosti.

Jihomoravský kraj změnil názor, nechce devět přechodů, ale pět

23.01.2009
Jihomoravský kraj nepřevezme od státu všech devět objektů bývalých hraničních přechodů s Rakouskem, ale jen pět. Usnesení zastupitelstva z minulého volebního období dnes zastupitelé změnili.

ÚZSVM předal správní budovu Probační a mediační službě

21.01.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Frýdek-Místek, převedli Probační a mediační službě správní budovu ve Frýdku-Místku.

Jablonec získal od státu pozemky pod místními komunikacemi

21.01.2009
Něco málo přes deset tisíc metrů čtverečních pozemků pod místními komunikacemi převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových na město Jablonec.

Město získalo nový pozemek

20.01.2009
Bezplatným převodem získalo do svého majetku Nové Město na Moravě parcelu v místní části Maršovice.

Město Boží Dar převzalo celnici

20.01.2009
Město Boží Dar definitivně převzalo areál bývalého hraničního přechodu. Ten městu bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Klenovičtí rozšiřují zástavbu v obci

20.01.2009
Klenovice získaly pozemky v katastru obce o výměře 3658 m2. Pozemky se nacházejí u místní komunikace na Ovčín v severozápadní části obce a podle obecního úřadu jsou určeny k zástavbě rodinnými domy.

Malá Úpa a Otovice získaly budovy hraničních přechodů do Polska

19.01.2009
Obce Malá Úpa na Trutnovsku a Otovice na Náchodsku získaly zdarma od státu budovy bývalých hraničních přechodů do Polska. Po úpravách je chtějí využít pro potřeby obcí, například pro sídlo obecního úřadu či pro obecní byty, řekli představitelé obcí a hradeckého pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Zdravotní středisko získalo město do vlastnictví za sedm milionů

16.01.2009
Litoměřické odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo prodejem zdravotního střediska v Litoměřicích do státního rozpočtu částku téměř 7 milionů korun.

Centrum střídá celnici

16.01.2009
Boží Dar získal od státu bezúplatně objekty celnice na hraničním přechodu s Oberwiesenthalem. Celková hodnota převedeného nemovitého a movitého majetku je zhruba 23 miliónů korun, uvedla vedoucí oddělení komunikace ÚZSVM Jana Rennerová. Objekt bude ještě do konce roku využívat Policie ČR, dodala.

Boží Dar získal bývalou celnici

16.01.2009
Město Boží Dar definitivně získalo areál bývalého hraničního přechodu. Hodnota převedeného majetku je zhruba 23 milionů korun, informovala Jana Rennerová z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Další majetek převeden na kraj

15.01.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM bezúplatně převedl Ústeckému kraji další areál bývalého hraničního přechodu.

Harrachov získá majetek za padesát milionů korun

12.01.2009
Stát daroval Harrachovu opuštěné budovy na česko-polských hranicích.

Stát sníží cenu kláštera v Louce

08.01.2009
Snížením minimální prodejní ceny ze 160 milionů korun na 112 milionů bude pokračovat prodej Louckého kláštera ve Znojmě.

Objekty po hraničním přechodu Harrachov patří městu

07.01.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odbor Odloučené pracoviště Semily, bezúplatně převedl Městu Harrachov objekty hraničního přechodu Harrachov. Jde o čtyřpodlažní administrativní objekt, budovu bývalé restaurace a technické objekty.