Pondělí, 21. října 2019

V severozápadních Čechách dokončil ÚZSVM převzetí jedenácti hraničních přechodů

03.01.2005
Jedenáct silničních hraničních přechodů převzal v průběhu roku 2004 ÚZSVM - Územní pracoviště Ústí nad Labem. K předání pozemků, staveb a movitých věcí došlo v návaznosti na ukončení činnosti Celní správy ČR na hraničních přechodech. ÚZSVM tak převzal do své správy majetek, jehož celková hodnota činí bezmála 400 milionů korun

Na devíti hraničních přechodech vykonává službu nadále Cizinecká a pohraniční policie. V případě, že na hraničních přechodech budou k dispozici nevyužité prostory, postupuje ÚZSVM v souladu se zákonem 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích a režimovými opatřeními Policie ČR. Nevyužívané budovy a pozemky může právnickým či fyzickým osobám ÚZSVM pronajmout, případně prodat.


ÚZSVM Územní pracoviště Ústí nad Labem je nyní příslušné hospodařit s majetkem na přechodech Cínovec, Rumburk - Horní Jindřichov, Varnsdorf, Habartice, Hřensko, Rumburk, Hrádek nad Nisou, Mníšek v Krušných horách, Vejprty, Jiříkov a Petrovice.


ÚZSVM přebíral hraniční přechody od 1. května roku 2004 v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie, a to na základě Usnesení vlády ČR č. 56 ze dne 13. ledna 2003.Izabela Filová, v. r.

vedoucí samostatného oddělení Komunikace