Pátek, 28. února 2020

leden

Žatec má od státu zdarma pozemky a žádá o dotaci na hřiště a chodníky

31.01.2012
ŽATEC Téměř tři hektary pozemků získal začátkem roku zadarmo Žatec od státu, když mu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových předal území, které leží na velkém sídlišti Jih 2. Hodnota pozemku je 4,2 milionu korun. Jde především o silnice, chodníky, parkoviště či zeleň. To vše chce Žatec v budoucnu opravit. Proto chtěl území převzít a řekl si o něj. „Úřad požadavku města sjednotit majetkové vztahy k tomuto pozemku vyhověl,“ potvrdila převod Jana Rennerová z ÚZSVM.

Litoměřice získaly pozemky za 14 mil.

25.01.2012
Litoměřice – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedl městu Litoměřice pozemky v účetní hodnotě přes 14 milionů korun.

Jihlava získala pozemky za miliony

19.01.2012
Jihlava bezplatně získala dva rozsáhlé pozemky v hodnotě přes čtyři miliony korun. Jde o část významné městské silnice na Havlíčkově ulici, která vede od centra k železničnímu nádraží. Komunikace je součástí páteřního dopravního systému.

Muž si spořil do skříně, nikdo o tom nevěděl

19.01.2012
Muž z Nové Olešné na Jindřichohradecku, který zemřel, si léta spořil peníze do skříně. Zjistili to až lidé z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Ti tento dům, který připadl státu, přišli vyklízet. Nepřihlásil se totiž žádný dědic, který by měl o rodinný dům a navazujícími pozemky zájem.

Po zemřelém našli 620 tisíc

18.01.2012
Obálka se 620 tisíci korunami vypadla ze skříně na překvapené zaměstnance Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových při vyklízení rodinného domu v Nové Olešné na Jindřichohradecku po zemřelém, který neměl dědice.

Úředníci v domě našli statisíce

18.01.2012
Nová Olešná – Ve skříni mezi prádlem našel v listopadu při vyklízení domu referent jindřichohradeckého pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Jindřich Fantyš obálku s bankovkami. Bylo tam téměř 620 tisíc korun. Nyní se nález právně došetřil a peníze stejně jako celá pozůstalost po pětasedmdesátiletém muži připadly státu. Případ se stal v Nové Olešné na Jindřichohradecku. Muž v listopadu roku 2010 zemřel, a protože při projednávání dědického řízení zemřela i jeho teta, majetek, tedy dům a pozemky, získal na základě rozhodnutí soudu Úřad pro zastupování státu.

Úředníci našli v domě mrtvého 620.000 Kč, teď připadnou státu

18.01.2012
Zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nalezli v domku v Nové Olešné na Jindřichohradecku 620.000 korun. Schoval si je tam majitel domku, který zemřel bez dědiců, takže objekt i nalezená hotovost připadly státu. Informovala o tom Jana Rennerová z ÚZSVM.

Úředníci našli v domě, který připadl státu, skrýš s penězi

18.01.2012
Velké překvapení čekalo na zaměstnance Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, když vyklízeli rodinný dům v Nové Olešné na Jindřichohradecku, který připadl státu, protože zemřelý majitel neměl dědice. V pozůstalosti nalezli přes 600 tisíc korun.

Muž si spořil do skříně, nikdo o tom nevěděl

18.01.2012
Muž z Nové Olešné na Jindřichohradecku, který zemřel, si léta spořil peníze do skříně. Zjistili to až lidé z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Tisíce cédéček se změnily v drť

17.01.2012
Téměř patnáct tisíc padělaných cédéček, DVD a hodinek projelo drtičkou v Mýtě na Rokycansku. Výsledná drť se použije například jako alternativní palivo. „Šlo o padělky zabavené při kontrolních akcích na Domažlicku v druhém pololetí loňského roku,“ sdělil Právu Karel Hála, ředitel plzeňského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Beroun by mohl získat do majetku rozhlednu na Dědu

12.01.2012
Oblíbené, výletní místo obyvatel Berouna, rozhledna na Dědu by se mohla v budoucnu stát majetkem města.

K. Vary dostaly pozemky za pět milionů, nesmí je komerčně využít

11.01.2012
Karlovy Vary získaly bezúplatným převodem od státu pozemky za téměř pět milionů korun v městské části Dolní Kamenná. Celkem jde o 27 pozemků v katastrálním území Rybáře o celkové výměře přes 5000 metrů čtverečních. Podmínkou převodu na město je jeho závazek, že plochy deset let nevyužije ke komerčním účelům. Pozemky přísluší k veřejně prospěšné stavbě, průtahu silnice R6, sdělila ČTK Jana Rennerová z úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Vary dostaly od státu pozemky, nesmí na nich ale vydělávat

11.01.2012
Pozemky za téměř pět milionů korun v městské části Dolní Kamenná získaly od státu bezúplatným převodem Karlovy Vary. Celkem jde o 27 pozemků v katastrálním území Rybáře o celkové výměře přes pět tisíc metrů čtverečních. „Podmínkou převodu na město je jeho závazek, že plochy deset let nevyužije ke komerčním účelům. Pozemky přísluší k veřejně prospěšné stavbě, průtahu silnice R6,“ sdělila Jana Rennerová z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Všechny získané nemovitosti u Dolní Kamenné je město povinno užívat pouze k takzvanému účelu veřejného zájmu,“ konstatovala Rennerová.

Karlovy Vary získaly zdarma pozemky za téměř pět milionů

10.01.2012
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně a ve veřejném zájmu převedl městu Karlovy Vary 27 pozemků v katastrálním území Rybáře o celkové výměře 5 051 m2.

Úřad pronajal střechu výškové budovy

03.01.2012
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) má nového nájemníka.

Do Znojma zavítají potomci továrnické rodiny Weinbergerů

02.01.2012
Do Znojma přijíždí dnes, tedy v úterý 3. ledna, pětičlenná americká výprava potomků proslulé znojemské židovské továrnické rodiny Weinbergerů. (Příjezd vlakem z Vídně je plánován na 12.34 hodin.) idovský továrník Alfred Weinberger vybudoval po roce 1882 v prostoru za znojemským nádražím velký prosperující kožedělný podnik (pozdější továrna Gala).