Pondělí, 21. října 2019

Kraj získal pozemek v zámeckém areálu

18.01.2013
Lysá nad Labem (stredoceskenovinky.cz) - Pozemek v zámeckém areálu v Lysé nad Labem má nového majitele, stal se jím Středočeský kraj.
​Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Nymburk (Územní pracoviště Střední Čechy), převedl v závěru minulého roku bezúplatně Středočeskému kraji pozemek u zámku v Lysé nad Labem. Pro Středočeskénovinky to uvedl Mgr. Ing. Robert Hurt ze samostatné odd. komunikace ÚZSVM.
 
Ten prozradil, že parcela o rozloze 11 041 m2 tvoří část parku a nádvoří této kulturní a historické památky, jejímž vlastníkem je Středočeský kraj, a sídlí v ní domov pro seniory. Účetní hodnota nemovitosti, využívané také jako přístupová cesta k zámku, činí více jak 77 tisíc korun. Převod byl uskutečněn z důvodu veřejného zájmu.
 
"Pozemek  je součástí oploceného areálu zámeckého parku francouzského typu, který se nachází v historickém jádru  městské památkové zóny Lysá nad Labem. Tvoří funkční celek s budovou zámku, jenž dříve patřil známému hraběcímu rodu Šporků, a je  nejvyšší dominantou města. V prostorách významné barokní stavby se nachází  domov pro seniory „Domov  na Zámku“ poskytující  kompletní sociální služby  již od roku 1961," dodal Mgr. Ing. Robert Hurt.