Pondělí, 21. října 2019

Kynologové v České Lípě získali klubovnu

23.01.2013
Česká Lípa (libereckenovinky.cz) - Kynologická organizace v České Lípě dostala tři budovy nacházející se v areálu kynologického cvičiště na okraji města.
​Zaměstnanci odboru Odloučené pracoviště Česká Lípa bezúplatně předali do vlastnictví kynologické organizace v České Lípě tři budovy nacházející se v areálu kynologického cvičiště na okraji města.  Účetní hodnota nemovitostí je téměř 2,1 milionu korun.
 
Stavby byly v roce 1988 postaveny v rámci takzvané akce „Z“ a na základě hospodářské smlouvy uzavřené v roce 1989 je měla poté v trvalém užívání Základní organizace Svazarm v České Lípě. V současné době nemovitosti využívá Základní kynologická organizace Česká Lípa–Slovanka, která je právním nástupcem českolipského Svazarmu.
 
Největší budova slouží jako klubovna kynologické organizace, menší stavba je rozdělena na sklad, garáž a 20 kotců pro psy. Poslední budova se dvěma kotci pro psy je využívána pro účely karantény. Pozemky, na nichž předané budovy stojí, jsou ve vlastnictví Města Česká Lípa.
 
Kynologický klub se v areálu věnuje již od 80. let 20. století všestrannému výcviku psů – nácviku poslušnosti, sportovní obrany a pachových prací. Jeho členové pomáhají veřejnosti s výchovou psů a při odstraňování jejich špatných návyků a poruch chování. Zajišťují také pravidelný trénink poslušnosti, nabízejí možnost skládat zkoušky pro splnění podmínek chovnosti psů a pořádají i různé semináře. Liberecké novinky informoval Robert Hurt, vedoucí sam. odd. Komunikace.