Středa, 26. února 2020

leden

Skauti v Českém Dubu již sídlí ve vlastní klubovně

27.01.2015
Liberec (libereckenovinky.cz) - Pozemek o výměře 441 m2 se stavbou klubovny ležící v katastrálním území Český Dub bezúplatně převedli spolku Junák zaměstnanci Odloučeného pracoviště ÚZSVM Liberec.

Majetek zabavený zločincům

26.01.2015
Praha (ČT 1) - Během loňského roku policie zajistila peníze a majetek zhruba za osm miliard korun. Podle kriminalistů je to důležitá součást trestu pro odsouzené. Jenže třeba zabavená auta či elektronika rychle ztrácejí hodnotu. Ve sněmovně je teď návrh, který by umožnil takový majetek prodat ještě před rozsudkem. Novela má ale i řadu kritiků.

Stavět se nebude, neznáme majitele pozemku. Novela zákona brzdí obce

23.01.2015
Střední Čechy (Mladá Fronta DNES) - Pozemky neznámých vlastníků v obcích blokují budování vodovodů i silnic. Než začnou stavět, musí starostové majitele najít, nebo čekat až do roku 2023.

Řád redemptoristů získal v restituci pozemky u kláštera u Králík

22.01.2015
Králíky (ČTK) - Pražská provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele, řád redemptoristů, získala od státu v rámci církevních restitucí 12 pozemků o celkové výměře 11.527 metrů čtverečních. Tvoří okolí Poutního domu v areálu kláštera Dolní Hedeč na Hoře Matky Boží, jenž stojí nad městem Králíky.

Pozemky u kralického kláštera získal řád redemptoristů

22.01.2015
Králíky (Mladá fronta DNES) - Pražská provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele, řád redemptoristů, získala od státu v církevních restitucích 12 pozemků o celkové výměře 11 527 metrů čtverečních. Tvoří okolí Poutního domu v areálu kláštera Dolní Hedeč na Hoře Matky Boží, jenž stojí nad městem Králíky.

Téměř tři tisíce nemovitostí na Mělnicku nemají majitele

21.01.2015
Mělnicko (Mělnický deník) – O skoro tři tisíce nemovitostí na Mělnicku nejeví jejich majitelé zájem. Ve většině případů už totiž nežijí a jejich dědicové o pozemcích nemají ani tušení.

Skauti v Českém Dubu získali zadarmo vlastní klubovnu

21.01.2015
Liberec (Liberecký deník) – Pozemek v Českém Dubu o výměře 441 m2, na kterém stojí budova skautské klubovny, bezúplatně převedli spolku Junák zaměstnanci Odloučeného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Liberci.

Stát se soudil o peníze z pojistky po zemřelém a vyhrál

08.01.2015
Hradec Králové (Právo) - Byl pojištěn pro případ úmrtí a neměl dědice. Pojišťovna pojistku přesto vyplatila, a to České republice. Stejně jako jiný majetek, i pojistné plnění může připadnout státu, coby takzvaná odúmrť. ​ Ve svém loňském rozsudku, který nyní zveřejnilo ministerstvo spravedlnosti ve sbírce judikatury, o tom rozhodl Krajský soud v Hradci Králové.

Družstvo získalo pozemky od státu

06.01.2015
Znojmo (Znojemský deník) – Téměř čtyři miliony korun vynaložilo znojemské bytové družstvo Znojemčan na koupi pozemků nedaleko městské plovárny v Louce. Kupovalo je od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.