Pátek, 21. února 2020

leden

Historický ústav získá bodák, kterým hrozil muž na záchytce

20.01.2017
Kroměříž, Praha (Zlínský deník)– Všechno zlé je k něčemu dobré: tak by se dal shrnout příběh, v němž sehrál hlavní roli historický vojenský bodák s třiceticentimetrovou čepelí.

Dům po zemřelé připadl státu

20.01.2017
Benešov (Benešovský deník) - ​Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal po dvouletém šetření domek se zahradou, který byl v katastru nemovitostí zapsaný na nedostatečně identifikovaného vlastníka.

Úředníci se možná přestěhují na nádraží

20.01.2017
Praha (Lidové noviny) - Velký plán investic do českých nádraží počítá nejen s tím, že dojde k jejich zkrášlení (či záchraně), ale zároveň v nich mají vzniknout i kanceláře, které obsadí tisíce státních úředníků. Staniční budovy ve městech totiž nabízí více prostoru, než železničáři využijí, a proto se hledá způsob, jak je naplnit.

Státu připadly desítky kilogramů kovového materiálu pocházejícího z trestné činnosti

19.01.2017
Most, Chomutov (Mostecký deník) – Chomutovskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) připadly desítky kilogramů kovového materiálu zajištěného Policií ČR. Jedná se například o 59 kilogramů měděných drátů, 8 statorů elektromotorů, plátky na pilku či plochý klíč.

Přeplněné cely má vyřešit nová věznice. V hledáčku je Proboštov u Teplic

19.01.2017
Praha, Teplice (euro.cz) - České věznice jsou dlouhodobě přeplněné. Ve hře je proto výstavba nových areálů. Vedení vězeňské služby se nyní zaměřilo na bývalé sídlo stavební firmy Geoindustrie Teplice v Proboštově.

Město dostalo pozemky ve školce

18.01.2017
Břeclav (Břeclavský deník) – Pět pozemků v areálu mateřské školy na sídlišti Na Valtické získalo město Břeclav. Bezúplatně je na něj převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

V hlavním městě se hledá téměř tři sta (spolu)vlastníků domů

18.01.2017
Praha (prazsky.denik.cz) - Košíře, Malešice, Libeň či Újezd nad Lesy. V hlavním městě nejsou jasní spoluvlastníci rodinných domů, garáží, ale ani chat.

Matice slezská nevyužila nabídku státu na získání pozemků. Teď za ně musí platit nájem

18.01.2017
Opava (zpravy.rozhlas.cz) - Matice slezská má v Opavě problémy s pozemky, které jí patřily už v 19. století. Organizace přehlédla nabídku státu a o parcely pod opavským Matičním domem nepožádala. Teď musí platit roční nájem 90 tisíc korun.

Upytlačené maso propadlo státu a skončilo v kafilerce

17.01.2017
Jindřichohradecko (taborsky.denik.cz) – Mražené jelení maso, plastové přepravky a řeznické nože pocházející z trestné činnosti pytláků propadly jindřichohradeckému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Nejasní vlastníci? Nejvíce na Domažlicku

17.01.2017
Plzeňský kraj (Domažlický deník) – Více než 21 tisíc nemovitostí v kraji nemá zcela jasného vlastníka – jde o pole, lesy, ale i o garáže, domy či chaty. Původní vlastníci jsou často řadu let po smrti, a tak mnohé z těchto nemovitostí mohou mít i větší počet neznámých spoluvlastníků. Lidé se také mohli odstěhovat, pak je v seznamu zapsána jejich poslední známá adresa, objevuje se také jen poznámka USA či Anglie.

Stát chce prodat skokanské můstky i bývalé sídlo Tuzexu

16.01.2017
Praha (Hospodářské noviny) - Poté co si v roce 1968 Jiří Raška ve francouzském Grenoblu doskočil na lyžích pro historicky první československé zlato na zimních olympijských hrách, v moravskoslezském Frenštátu pod Radhoštěm se na jeho počest rozhodli vybudovat skokanský areál. Dodnes se na místě každoročně konají závody, kterých se účastní světové špičky. To však může brzy skončit. Státní majetkový úřad se rozhodl část areálu, kterou vlastní, odprodat.

Bez dědiců. 400 tisíc korun po zemřelé ženě z Kroměříže získal stát

16.01.2017
Kroměříž (denik.cz) – Téměř čtyři sta tisíc korun z vkladních knížek po zemřelé ženě z Kroměříže připadlo v minulých dnech státu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Kroměříži tak odvedl do státního rozpočtu hotovost, která připadla úřadu jako takzvaná odúmrť na základě rozhodnutí Okresního soudu v Kroměříži.

Stát dostal peníze z prodeje pervitinu

16.01.2017
Frenštát pod Radhoštěm (Novojičínský deník) – Obnos v celkové výši 149 tisíc korun získala Česká republika prostřednictvím novojičínského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Budova finančního úřadu osiřela. Stát ji chce prodat

16.01.2017
Havlíčkův Brod (Havlíčkobrodský deník) – Výšková budova na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě, v níž po dlouhá léta sídlil finanční úřad, je už prázdná. Úředníci se i s celou agendou přestěhovali do nových prostor v budově Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Štáflově ulici.

Úřad převedl vrtačku na školu

13.01.2017
Moravský Krumlov (Znojemský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl v rámci nabídky nepotřebného majetku sloupovou vrtačku v ceně 54 tisíc korun škole v Moravském Krumlově. Stroj byl zaniklého okresního úřadu.

Kadeřník? Zřejmě koncem roku

13.01.2017
Vyškov (Vyškovské noviny) - Odkup od státu postupně řeší. Smlouva je z jejich strany podepsaná, nyní společnost RC Reinvest, respektive její dceřiná společnost RC Pitesti jako kupec bývalého okresního úřadu čeká na podpis státu.

Vydávali se za Rumuny

13.01.2017
Klatovy (Klatovský deník) - Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Klatovech předalo Policii ČR dva padělané občanské průkazy a jeden padělaný řidičský průkaz Rumunské republiky.

Zabavené pily, které posloužily nelegální těžbě, dostane ústav

12.01.2017
Českolipsko (Českolipský deník) – Bohulibější účely budou mít dvě motorové pily, které dříve na Českolipsku posloužily k trestné činnosti. Nyní je jistě lépe využije výchovný ústav v Moravském Krumlově.

Invalidovna stále čeká na nového majitele. Památkáři musí znovu doplnit svou žádost

12.01.2017
Praha (Český Rozhlas) - Národní památkový ústav zatím pražskou Invalidovnu nedostane. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových památkáře vyzval, aby už podruhé doplnili svoji žádost o převod barokní budovy.

Ve sporu o Kliniku soud rozhodl ve prospěch nového majitele

12.01.2017
Praha (ČTK) - Aktivisté z Autonomního centra Klinika na pražském Žižkově mají vyklidit budovy i pozemky, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 3. Nepravomocný rozsudek však nepřiznává žalující straně, kterou je nový majitel objektu Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), náhradu výloh soudního řízení.