Pátek, 21. února 2020

leden

Nuzák odkázal státu jmění

12.01.2017
Tábor (Táborský deník) – Státu spadlo do klína výjimečné dědictví.

Falešný exekutor chtěl z lidí vylákat statisíce

11.01.2017
Svitavsko (Svitavský deník) - Nelegálním aktivitám falešného exekutora z Moravskotřebovska učinil přítrž Okresní soud ve Svitavách. Muž se asi z třiceti lidí ve Svitavách a Litomyšli pokusil pod hrozbou neexistující exekuce vylákat bezmála 360 tisíc korun.

Manželé nestáli o miliony, tak připadly státu

11.01.2017
Plzeň (Moje Plzeňsko) – Peníze si maželé nevyzvedli ze soudní úschovy.

Soud: Schody se kostelu nevrátí. Jsou zalité v betonu

10.01.2017
Praha (Právo) - Některá rozhodnutí soudů postrádají logiku. Příkladem této staré pravdy může být rozsudek, který brání tomu, aby se barokní schodiště po 40 letech mohlo vrátit na původní místo, tedy před poutní kostel v Neratově v Orlických horách.

O zámek Dívčí Hrad nikdo nemá zájem, i když je levně ke koupi

06.01.2017
​Dívčí Hrad (Bruntálský a krnovský deník)- V závěru loňského roku stát nabízel zámek Dívčí Hrad za 5,1 milionu korun. Za takovou cenu nikdo neprojevil zájem.

Úředníci bez viny a většina trestů platná. Soud rozhodl v kauze ProMoPro

05.01.2017
Praha (idnes.cz) - Osvobození trojice bývalých vysoce postavených úředníků ze sekce pro české předsednictví EU, které obžaloba vinila v kauze ProMoPro, je pravomocné. Rozhodl o tom pražský vrchní soud, který zároveň stanovil, že do vězení půjde všech sedm obžalovaných podnikatelů. Jeden z nich přitom v minulosti dostal jen podmínku.

Stát o 1,3 miliardy nepřijde, uspěl ve sporu s firmou TH' system

05.01.2017
Praha (euro.cz) - Ministerstvo financí vyplatit společnosti TH' system 1,3 miliardy korun nemusí. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhrál soudní spor, ve kterém firma požadovala částku jako náhradu škody za údajně nesprávný úřední postup Finančního úřadu ve Fulneku v roce 2000. Rozhodnutí je nepravomocné, je možné se proti němu odvolat.

Motorová pila i pivní basa: podívejte se na pět nejkurióznějších věcí z prodejů státu

04.01.2017
Praha (e15.cz) - V rukou státních úředníků končí nejroztodivnější věci pocházející často z trestné činnosti. Úkolem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových je pak z jejich prodeje v aukci utržit co nejvíce peněz. Po kliknutí na fotogalerii si můžete přečíst o těch nejzajímavějších z nich.

Stát poskytne velkým nemocnicím miliardy

03.01.2017
Praha (AM Review) - Vláda rozhodla, že ze státní kasy věnuje sedmi přímo řízeným nemocnicím v příštích deseti letech 8,4 miliardy korun.

Likvidace státních zemědělských podniků

02.01.2017
Praha (Česká televize) - Reportáž v pořadu Události o likvidaci státních podniků založených Ministerstvem zemědělství.