Středa, 23. října 2019

listopad

Stát dostane zpět dvě miliardy, rozhodl soud v kauze CS Fondů

30.11.2018
Praha (idnes.cz) - Před šesti lety musela Česká republika zaplatit společnosti Akro jako odškodné dvě miliardy korun. Ty teď po rozhodnutí Městského soudu v Praze dostane zpět. Akro se se státem soudilo kvůli údajně nesprávném postupu Finančního analytického útvaru v kauze vytunelování bývalých CS fondů.

Bývalé vojenské sklady čeká nový život

28.11.2018
Frenštát pod Radhoštěm (Právo) Bývalé vojenské sklady civilní obrany v lokalitě Planiska ve Frenštátě pod Radhoštěm se v budoucnu změní v zónu pro lehký průmysl, případně pro zájemce z řad soukromých investorů.

Policie v Chocni se stěhuje na nádraží

28.11.2018
​Choceň (orlicky.denik.cz) – Služebna Obvodního oddělení státní policie, která až dosud sídlila v centru Chocně, se bude stěhovat. Během příštího roku by měla přesídlit do rekonstruovaného objektu na choceňském vlakovém nádraží.

V budově ÚZSVM v Pardubicích byla zřízena „Tichá linka“

26.11.2018
Pardubice (politicke-listy.cz) V budově Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Pardubicích v ulici Jiráskova využívá nebytové prostory v 1. – 3. NP pro svou činnost i Úřad práce České republiky.

ÚZSVM už vyřešil přes 23 tisíc nemovitostí s nejasným vlastníkem, jde o obrovský nárůst

23.11.2018
Praha (denikplus.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do konce září 2018 prošetřil již 23 587 nemovitostí zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky. Oproti konci roku 2014 jde o nárůst o 440 %. Informaci přineslo Ministerstvo financí ČR.

Veleslavínský zámek se bude pronajímat. Za celý komplex chce stát 750 tisíc korun měsíčně

22.11.2018
​Praha (Blesk.cz) Kauza veleslavínského zámeckého areálu v Praze 6 pokračuje. Komplex budov nedaleko nádraží Veleslavín vlastní stát a o jeho správu se stará Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Čivavy vysvobozené z množírny stát rozprodá, zájemce čeká pohovor

21.11.2018
Plzeň (idnes.cz) - ​Více než stovka psů, zejména čivav, které policie a veterináři zajistili v červenci při odhalení množírny zvířat v bytě v Plzni a v domě v Sedlci na Plzeňsku, dostane nový domov. Zájemci se mohou přihlásit do pátku.

Téměř 197 tisíc nemovitostí má neznámého vlastníka.

20.11.2018
Praha (ihned.cz) - ​U 196 932 nemovitostí, z toho 190 855 pozemků a 6077 staveb, je nejasný vlastník. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ke konci.

ÚZSVM v Hradci Králové vydražil bývalou ubytovnu s pozemkem za 44 milionů

15.11.2018
Hradec Králové (politicke-listy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové prodal ve veřejné dražbě budovu bývalé ubytovny Fakultní nemocnice, která se nachází v širším centru krajského města, včetně příslušné stavební parcely.

ÚZSVM: Obrazy z Kladenska vyzdobí Senát i pražskou nemocnici

13.11.2018
​Kladno - (parlamentnilisty.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Kladně získal soubor devíti olejomaleb na plátně na základě usnesení soudu v dědickém řízení. Zemřelý zanechal předlužené dědictví a soud rozhodl o jeho likvidaci. Část majetkové podstaty, mimo jiné i předmětné obrazy, se nepodařilo soudu při likvidaci dědictví pro nezájem kupujících prodat, a proto připadly státu.

Dům ve Velkých Žernosekách, zabavený před deseti lety kšeftaři s marihuanou, má nového majitele.

13.11.2018
Velké Žernoseky (Litoměřický deník) – Konečně. Vybydlený dům v srdci obce přebudovaný nakrátko na velkou pěstírnu konopí se podařilo prodat Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Stavbu odebral soud dnes 55letému Phan Xuan Hongovi.

Administrativní budovu v Hradci Králové bude využívat Státní oblastní archiv

13.11.2018
Hradec Králové (Skypaper.cz) - Regionální komise Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odsouhlasila, že ad ministrativní budovu v ulici Balbínova v Hradci Králové budou od 1. ledna 2019 využívat pracovníci Státního oblastního archivu v Zámrsku (SOA).

Čepice Santa Clause použité při krádeži propadly státu, skončily v koši

12.11.2018
Zlín (Regiony.impuls.cz) - Čepice Santa Clause s vousy, černá kukla a pepřový sprej. Kuriózní věci propadly státu po akci, při které dvojice maskovaných pachatelů ukradla téměř stotisícovou tržbu pořadatelům pálení čarodějnic na Zlínsku. Pachatelé odešli od soudu s podmínkami.

Muž vyráběl falešný gel na praní, úřadu ho přistálo v klíně 64 tun!

12.11.2018
Ústí nad Orlicí (TN.cz) - Prát prádlo musí každý. To si nejspíš řekl muž, který na Orlickoústecku načerno míchal vlastní prací gel, který chtěl ovšem prodávat pod světoznámou značkou. Směsi vyrobil neuvěřitelných 64 tun!

Zámek ve Veleslavíně se dražit nebude

09.11.2018
Praha (Mladá fronta Dnes) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zrušil dražbu barokního zámku ve Veleslavíně. Ministerstvo kultury revokovalo svůj souhlas, který je podle zákona k vyhlášení dražby nezbytný.

ÚZSVM pomáhá zajistit prostory pro plánované Sčítání lidu

09.11.2018
Praha (Parlamentnílisty.cz) - Českobudějovická regionální dislokační komise zahájila schvalování dislokací zaměstnanců Českého statistického úřadu pro potřeby Sčítání lidu, domů a bytů.

Rybář utekl před kontrolou

08.11.2018
Klatovsko (Klatovský deník) – Muž ze Švihova, který šel chytat ryby, utekl před kontrolou. Přišel o náčiní a dostal pokutu.

Ušetřete tisíce za vánoční dárky! Od státu pořídíte šperky, psy i auta

05.11.2018
Praha (tnbiz.cz) Za vánoční dárky průměrně každý Čech utratí kolem deseti tisíc korun, někteří více. Pokud ale víte, kam jít, můžete za nákupy výrazně ušetřit. Majetku se před Vánoci zbavuje i stát a mezi draženými předměty se dají najít krásné kousky.

ÚZSVM v Náchodě získal přes půl milionu Kč ze soudních úschov

05.11.2018
Náchod (kurzy.cz) Náchodské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo na základě usnesení Okresního soudu v Náchodě finanční částky v souhrnné výši 588 000 Kč.

Úřad převedl pozemek na hřbitově obci

01.11.2018
Bruzovice (Frýdecko-místecký a třinecký deník) – Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Frýdku Místku převedlo bezúplatně do vlastnictví obce Bruzovice pozemek, který je součástí místního hřbitova.