Středa, 8. dubna 2020

listopad

Chcete řopík? Na Ústecku jich je ke koupi přes dvacet

28.11.2019
Ústí nad Labem (Ústecký deník) – Máte zájem? Stát na Ústecku prodává zhruba dvě desítky předválečných bunkrů řopíků.

Historická chata našla nového majitele

22.11.2019
Tupadly (Mělnický deník) – Dobře skončil příběh 200 let starého domu, který se nachází ve srázu s výhledem do okolí obce Tupadly v CHKO Kokořínsko.

Majitel zemřel, dům připadl státu. Ten jej teď prodává

21.11.2019
Písecko (Českokrumlovský deník) – Sto padesát let starou chalupu se zahradou v Pohoří, místní části Mišovic, prodává Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Písku. Získal ji na základě usnesení Okresního soudu v Písku jako takzvanou odúmrť.

Bývalý Kapucínský klášter ve Znojmě změnil majitele za 7,8 mil. Kč

15.11.2019
Znojmo (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal Římskokatolické farnosti u kostela sv. Mikuláše ve výběrovém řízení s aukcí bývalý Kapucínský klášter ve Znojmě za 7,8 milionu Kč. Součástí je pozemek o výměře 1700 čtverečních metrů, který je z velké části zastavěn zmíněným objektem.

U svaté Rodiny objevili kryptu s ostatky

15.11.2019
Havlíčkův Brod (Právo) - V Havlíčkově Brodě odborníci pomocí sondy s kamerou zkoumali dvě krypty pod podlahou bývalého klášterního kostela Svaté rodiny. V jedné viděli několik rakví, mohly by to být ostatky mnichů.

Úřad prodal v aukci šperky za téměř 30 tisíc korun

11.11.2019
Bohušovice n. O. (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) získalo na základě usnesení Okresního soudu v Litoměřicích po dodatečném projednání dědictví po ženě z Bohušovic na Ohří osobní šperky a další předměty ze žlutého a bílého kovu.

Není to vaše? Stát hledá majitele skoro 200 tisíc nemovitostí

08.11.2019
Praha (penize.cz) - Celkem 184 945 nemovitostí v Česku má nejasného nebo neznámého vlastníka. Jde o 179 267 pozemků a 5678 staveb. Informoval o tom Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Majetek, který nebude mít konkrétního vlastníka do konce roku 2023, připadne státu.

ÚZSVM prodal v elektronické aukci šperky za téměř 30 tisíc korun

06.11.2019
Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo na základě usnesení Okresního soudu v Litoměřicích po dodatečném projednání dědictví po ženě z Bohušovic nad Ohří osobní šperky a další předměty ze žlutého a bílého kovu.

Krypta pod kostelem sv. Rodiny skrývá zřejmě velké tajemství

05.11.2019
Havlíčkův Brod (havlickobrodsky.denik.cz) – Intenzivním předběžným průzkumem za pomoci štěrbinové kamery projdou ještě letos podzemní prostory pod hlavní lodí Klášterního kostela sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě, které dosud nikdo nespatřil. Iniciátorem akce je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě (ÚZSVM).

Stát dostane zpět dvě miliardy, rozhodl soud v kauze CS Fondů

30.11.2018
Praha (idnes.cz) - Před šesti lety musela Česká republika zaplatit společnosti Akro jako odškodné dvě miliardy korun. Ty teď po rozhodnutí Městského soudu v Praze dostane zpět. Akro se se státem soudilo kvůli údajně nesprávném postupu Finančního analytického útvaru v kauze vytunelování bývalých CS fondů.

Bývalé vojenské sklady čeká nový život

28.11.2018
Frenštát pod Radhoštěm (Právo) Bývalé vojenské sklady civilní obrany v lokalitě Planiska ve Frenštátě pod Radhoštěm se v budoucnu změní v zónu pro lehký průmysl, případně pro zájemce z řad soukromých investorů.

Policie v Chocni se stěhuje na nádraží

28.11.2018
​Choceň (orlicky.denik.cz) – Služebna Obvodního oddělení státní policie, která až dosud sídlila v centru Chocně, se bude stěhovat. Během příštího roku by měla přesídlit do rekonstruovaného objektu na choceňském vlakovém nádraží.

V budově ÚZSVM v Pardubicích byla zřízena „Tichá linka“

26.11.2018
Pardubice (politicke-listy.cz) V budově Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Pardubicích v ulici Jiráskova využívá nebytové prostory v 1. – 3. NP pro svou činnost i Úřad práce České republiky.

ÚZSVM už vyřešil přes 23 tisíc nemovitostí s nejasným vlastníkem, jde o obrovský nárůst

23.11.2018
Praha (denikplus.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do konce září 2018 prošetřil již 23 587 nemovitostí zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky. Oproti konci roku 2014 jde o nárůst o 440 %. Informaci přineslo Ministerstvo financí ČR.

Veleslavínský zámek se bude pronajímat. Za celý komplex chce stát 750 tisíc korun měsíčně

22.11.2018
​Praha (Blesk.cz) Kauza veleslavínského zámeckého areálu v Praze 6 pokračuje. Komplex budov nedaleko nádraží Veleslavín vlastní stát a o jeho správu se stará Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Čivavy vysvobozené z množírny stát rozprodá, zájemce čeká pohovor

21.11.2018
Plzeň (idnes.cz) - ​Více než stovka psů, zejména čivav, které policie a veterináři zajistili v červenci při odhalení množírny zvířat v bytě v Plzni a v domě v Sedlci na Plzeňsku, dostane nový domov. Zájemci se mohou přihlásit do pátku.

Téměř 197 tisíc nemovitostí má neznámého vlastníka.

20.11.2018
Praha (ihned.cz) - ​U 196 932 nemovitostí, z toho 190 855 pozemků a 6077 staveb, je nejasný vlastník. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ke konci.

ÚZSVM v Hradci Králové vydražil bývalou ubytovnu s pozemkem za 44 milionů

15.11.2018
Hradec Králové (politicke-listy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové prodal ve veřejné dražbě budovu bývalé ubytovny Fakultní nemocnice, která se nachází v širším centru krajského města, včetně příslušné stavební parcely.

ÚZSVM: Obrazy z Kladenska vyzdobí Senát i pražskou nemocnici

13.11.2018
​Kladno - (parlamentnilisty.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Kladně získal soubor devíti olejomaleb na plátně na základě usnesení soudu v dědickém řízení. Zemřelý zanechal předlužené dědictví a soud rozhodl o jeho likvidaci. Část majetkové podstaty, mimo jiné i předmětné obrazy, se nepodařilo soudu při likvidaci dědictví pro nezájem kupujících prodat, a proto připadly státu.

Dům ve Velkých Žernosekách, zabavený před deseti lety kšeftaři s marihuanou, má nového majitele.

13.11.2018
Velké Žernoseky (Litoměřický deník) – Konečně. Vybydlený dům v srdci obce přebudovaný nakrátko na velkou pěstírnu konopí se podařilo prodat Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Stavbu odebral soud dnes 55letému Phan Xuan Hongovi.