Pátek, 10. dubna 2020

listopad

Stát prodá památník Jana Žižky

30.11.2009
O rodný dvorec Jana Žižky se bude za rok už možná starat soukromník. Stát se rozhodl, že trocnovský areál, národní kulturní památku, prodá. Odhadní cena se pohybuje mezi pěti a deseti miliony korun.

Stát prodá Žižkův areál

30.11.2009
O rodný dvorec Jana Žižky se bude za rok už možná starat soukromník. Stát se rozhodl, že trocnovský areál, národní kulturní památku, prodá. Odhadní cena se pohybuje mezi pěti a deseti miliony korun.

Pozemky pod silnicemi změní majitele

28.11.2009
Nového vlastníka budou mít už brzy pozemky v katastrálním úřadu Zdounky, v lokalitě ve směru na Těšánky. Jedná se o devětatřicet parcel, pozemků pod silnicemi II. a III. třídy.

Hlavní město převedlo na Prahu 3 polikliniku Vinohrady

26.11.2009
Pražský magistrát převedl na žižkovskou radnici polikliniku Vinohrady. Tu Praha na začátku listopadu dostala od státu. Praha 3 o spravování polikliniky dlouhodobě usilovala. O převedení dnes rozhodli zastupitelé hlavního města.

Loucký klášter: kupci couvají

25.11.2009
Stát měl dnes projednat zájem Arabů i Znojma o Loucký klášter. Nedodali ale potřebné materiály.

Renesanční tvrz stát prodal

24.11.2009
Jednopatrová renesanční tvrz v eletavě, která je obytná, už nepatří státu. Ten ji ve výběrovém řízení za 855 tisíc korun prodal.

Areál bývalé školy v přírodě ve Středolesí je opět na prodej

21.11.2009
Areál bývalé školy v přírodě ve Středolesí je opět k mání. Nevyužívané rekreační středisko, které se nachází v katastru města Hranice, nabízí stát k prodeji už potřetí, tentokrát za nejméně 2,9 milionu korun.

Dealeři přišli o drogy i zařízení sloužící k jejich výrobě

19.11.2009
Kolínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových mělo v posledních dnech napilno. ؘešilo totiž několik případů zabrání nebo propadnutí omamných a návykových látek i se zařízením, které slouží k jejich výrobě.

Úřad zlikvidoval domácí výrobnu lihu

19.11.2009
Nelegální zařízení na výrobu lihu zlikvidovalo břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Ten převzal přístroj od brněnského celního ředitelství na základě trestního příkazu Okresního soudu Břeclav.

Pozemky v Krásném Lese a Růžodole změnily majitele

18.11.2009
Dvanáct pozemků v Krásném Lese získalo nového majitele. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) je prodal za více než tři miliony korun těžební společnosti, které v oblasti těží štěrk.

Město koupilo Prokopávku

16.11.2009
Odkoupení sportovního areálu na Prokopávce za 18 milionů korun odhlasovali městští zastupitelé. Radnice se na částce dohodla s majiteli, firmou Janák bros. a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Sokolov chce postavit další parkoviště

12.11.2009
Pozemek u Irské hospody v Sokolově se do budoucna jeví sokolovským radním jako zajímavý pro vybudování záchytného parkoviště. Doporučí proto zastupitelstvu ke schválení záměr zúčastnit se dražby tohoto pozemku.

Úřad prodal část domu na náměstí

12.11.2009
Stát prodal osminu renesančního domu na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči za 571 000 Kč.

Stát se zbavil svého podílu v historickém domě v Telči

11.11.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal část v historickém domě na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Za osminu budovy stát vyinkasoval částku vyšší než 570 tisíc korun. Po uhrazení dlužného nájemného se příspěvek do státního rozpočtu zvýšil o dalších dvě stě tisíc korun. V přízemí domu se nachází komerčně využité prostory. První patro stavby je vhodné k obývání a je zatím volné. Dvůr, který patří k domu, má přímý vstup ke Štěpnickému rybníku.

Stát Praze daroval polikliniku Vinohrady, převezme ji Praha 3

10.11.2009
Stát bezplatně převedl na hlavní město pražskou polikliniku Vinohrady. V nejbližší době ji pravděpodobně převezme Praha 3, která o její spravování dlouhodobě usiluje.

Město požádá o pozemek pro pomník

09.11.2009
Vzhledem k dotvoření veřejného prostranství navrhl osadní výbor v Děbolíně přemístění Pomníku padlých. Pozemek je v současnosti v držení Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, a tak jindřichohradečtí zastupitelé v souladu s požadavkem lidí z místní části odsouhlasili podání žádosti o převod pozemku. Zda bude odkoupen, či převeden bezúplatně, je věcí dalších jednání.

Lovosice získaly do svého majetku pozemky v areálu mateřské školy

07.11.2009
Tři pozemky o celkové výměře 546 m2 předal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně městu Lovosice. Nacházejí se v katastrálním území Lovosice a jsou součástí areálu mateřské školy, kterou vlastní město Lovosice.

Litoměřice získaly od státu další pozemky pod komunikacemi

06.11.2009
Dalších 21 pozemků předal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) městu Litoměřice. Mají celkovou rozlohu 23 673 m2 a nacházejí se v katastrálních územích Litoměřice a Pokratice, pod místními komunikacemi, jejichž vlastníkem je právě město.

Městys se raduje, ruina má prokouknout

04.11.2009
Stát se zbavil chátrající sýpky v centru Velkých Němčic. Koupil ji podnikatel. Plánuje opravy a vybudování penzionu.

Zpustlou sýpku využijí turisti

04.11.2009
Historická sýpka ve Velkých Němčicích získala nového majitele, který zchátralou památku hodlá opravit. Cyklisté, bruslaři i chodci mohou využít novou promenádu na břehu horní Novomlýnské nádrže. Hustopeče chystají divadelní přehlídku.