Pátek, 28. února 2020

ÚZSVM upraví historické sklepy

16.11.2004
Historické podzemní sklepy Zámku Oselce zrekonstruuje v následujícím období ÚZSVM Územní pracoviště Plzeň. ÚZSVM je totiž příslušný hospodařit s pozemkem nacházejícím se v katastrálním území a obci Oselce, jehož součástí jsou právě také sklepy.

Historické podzemní sklepy Zámku Oselce zrekonstruuje v následujícím období ÚZSVM Územní pracoviště Plzeň. ÚZSVM je totiž příslušný hospodařit s pozemkem nacházejícím se v katastrálním území a obci Oselce, jehož součástí jsou právě také sklepy.Pozemek v areálu byl nově vytyčen a probíhá příprava kácení náletových dřevin. Poté bude následovat odspádování terénu, zatravnění a dále bude obnoven vstup v čelní stěně sklepů. Celková hodnota plánovaných úprav se odhaduje přibližně na 150.000,- korun.


ÚZSVM nabídl tento objekt Ministerstvu kultury ČR, které však o něj neprojevilo zájem. Pozemek se nachází v areálu středního odborného učiliště, areál je ve vlastnictví Plzeňského kraje. V současné době proto odbor Odloučené pracoviště Plzeň jedná s Krajským úřadem Plzeňského kraje o jeho bezúplatném převodu. Samostatné sklepní prostory se skládají ze tří hlavních komor a dvou předsíní, všechny části jsou propojeny průlezným staticky nezajištěným otvorem. Jejich celková výměra je 182 metrů čtverečních. V minulosti byly původně užívané jako lednice zámeckého pivovaru, v současné době jsou kulturní památkou.


Děkujeme za Váš zájem o činnost ÚZSVM a těšíme se na další spolupráci.v z. Adam Halmoši

vedoucí samostatného oddělení Komunikace ÚZSVM