Úterý, 7. dubna 2020

listopad

Česko porazilo Diag Human i v Rakousku

23.11.2012
Praha (prvnizpravy.cz) - Diag Human utrpěla ve sporu s Českou republikou porážku také v Rakousku. Odvolací soud odmítl požadavek na exekuci majetku ČR.

ČR uspěla v dalším soudním sporu s Diag Human. Po Francii vyhrála i v Rakousku

23.11.2012
Praha (finance.cz) - Český stát znovu uspěl v mezinárodní právní při se společností Diag Human, která si nárokuje více než deset miliard korun jako odškodnění za údajně zmařený obchod s krevní plazmou. Jde však jen o jednu další vyhranou bitvu, nikoliv vítěznou válku.

Také rakouský soud zastavil exekuční řízení s ČR kvůli Diag Human

23.11.2012
Praha (denik.cz) – Rakouský odvolací soud, stejně jako před ním francouzský, zastavil exekuční řízení vedené proti České republice kvůli sporu s firmou Diag Human. Spor společnosti a Česka o několikamiliardové odškodnění za překažený obchod s krevní plazmou nepovažuje za ukončený. Novinářům to ve čtvrtek sdělili mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň a mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Robert Hurt.

Francouzský soud zastavil exekuční řízení s ČR kvůli Diag Human

23.11.2012
Praha 21. listopadu (ČTK) - Francouzský odvolací soud v úterý zastavil exekuční řízení, které vedl vůči České republice kvůli žalobě společnosti Diag Human. Změnil tak rozhodnutí prvoinstančního soudu, který nárok firmy na více než desetimiliardové odškodnění za překažený obchod s krevní plazmou uznal. ČTK to sdělili mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň a mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Robert Hurt.

Česko uspělo v dalším soudním sporu s Diag Human. Po Francii vyhrálo i v Rakousku

23.11.2012
Praha (iHNed.cz) - Český stát znovu uspěl v mezinárodní právní při se společností Diag Human, která si nárokuje více než deset miliard korun jako odškodnění za údajně zmařený obchod s krevní plazmou. Jde však jen o jednu další vyhranou bitvu, nikoliv vítěznou válku.

Firma Diag Human utrpěla porážku s Českem. Soud ve Francii zastavil exekuci

22.11.2012
Praha (iHNed.cz) - Český stát uspěl až u pařížského odvolacího soudu. U prvního stupně napřed prohrál a teprve druhá instance řekla, že exekuce na český majetek ve Francii není oprávněná. Diag Human žádá více než desetimiliardové odškodnění za údajně překažený obchod s krevní plazmou.

Česko uspělo v dalším sporu s Diag Human, exekuce ve Francii nebude

22.11.2012
Praha (mediafax.cz) - Česká republika vyhrála v dalším soudním sporu se společností Diag Human, francouzský soud zastavil návrh na exekuci českého majetku v této zemi. Agentuře Mediafax to ve středu potvrdil právník ministerstva zdravotnictví David Kotris. (Ilustrační foto: © Mediafaxfoto.cz )

Firma Diag Human prohrála soud v Paříži, český majetek je mimo exekuci

22.11.2012
Praha (zpravy.iDNES.cz) - Ministerstvo zahraničí a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zaznamenaly klíčový úspěch ve sporu s firmou Diag Human. Odvolací soud v Paříži zrušil exekuci na český majetek ve Francii. Společnost si nárokuje několikamiliardové odškodnění za překaženou investici v obchodování s krevní plazmou.

Státu vynesla dražba embéčka po zesnulém muži pěkné peníze

16.11.2012
Prostějov (Prostějovský deník) – Po lidech, kteří zemřou bez zákonných dědiců, dostává majetek stát. Občas se tak v rukou úředníků ocitnou velmi zajímavé věci. Před časem to byla třeba žlutá Škoda 1000 MB po zesnulém majiteli z Prostějovska. Automobil nakonec skončil v dražbě. „I když minimální vyhlašovací cenu stanovil znalecký posudek na devět tisíc čtyři sta korun, „embéčko“ se nakonec prodalo za čtyřicet jedna tisíc. O nevšedním zájmu o vůz svědčí i to, že se do výběrového řízení přihlásilo šestadvacet účastníků,“ nechal se slyšet Robert Hurt z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který dražbu prováděl.

Slavonice získaly zdarma pozemky pod hřišti

15.11.2012
České Budějovice (jihoceskenovinky.cz) - Jejich bezúplatný převod byl proto uskutečněn ve veřejném zájmu k podpoře veřejné sportovní a tělovýchovné činnosti. Slavonice získaly od ÚZSVM zdarma pozemky pod hřišti. Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Ing. Robert Hurt z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Dědictví má nového majitele

07.11.2012
Liberec (Liberecký deník) – Zanechal po sobě velký dům s pozemkem v libereckém Růžodole. Nenašel se ale žádný dědic, proto majetek propadl státu. Dům ale nakonec získal nového majitele. Stát ho vydražil.

Na Teplicku získaly Lesy 5 pozemků

06.11.2012
Teplicko (Teplický deník) – Státní podnik Lesy ČR získal od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových do práva hospodaření 31 pozemků v okresech Děčín, Chomutov, Litoměřice, Louny a Teplice.

Dobrá zpráva pro numismatiky

05.11.2012
Kladno (Kladenský deník) - Sládečkovo vlastivědné muzeum rozšířilo svou sbírku mincí o kusy vyražené v letech 1921 OE 1938 a 1946 OE 1948 v celkové hodnotě téměř tři tisíce korun.

CraB už zahájil pilotní provoz

02.11.2012
Praha (Moderní obec) - Jednotná databáze státních administrativních budov Centrální registr administrativních budov (CRAB), kterou připravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), vstoupila do pilotního provozu.

Proluka v centru Bruntálu prokoukne díky novému chodníku

01.11.2012
Praha - Moderní obec (newsletter) Pěší cesta do a z centra Bruntálu získává novou kvalitu. Proluka mezi ulicemi Fügnera a Dr. E. Beneše dostane řádný chodník.

Lesy budou na Chomutovsku obhospodařovat větší území

01.11.2012
Chomutovsko (Chomutovský deník) – Tři pozemky na území okresu Chomutov převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových do práva hospodaření Lesů České republiky.