Sobota, 28. března 2020

listopad

Vybraný údaj Deníku

29.11.2013
Teplice (Teplický deník) - Dvacet lesních pozemků o ploše 159.234 metrů čtverečních mají nově Lesy České republiky v okrese Teplice. Získaly je od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Pozemky pod potoky získaly Lesy ČR

29.11.2013
Okres Louny (Žatecký a lounský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl v Ústeckém kraji bezúplatně státnímu podniku Lesy ČR 35 lesních pozemků.

Stát se zbavuje majetku: Koupit si můžete televizi, pračku, auto či PISTOLI. PŘEHLED CEN

28.11.2013
Praha (tn.cz) Sháníte levné nářadí, televizi, pračku či auto. Právě tyto a spoustu dalších věcí rozprodává doslova za hubičku stát. Najdete tam ovšem i hodně kuriózní věci, jednou z nich je pistole ráže 38 mm!

ČÍSLO DNE 13 494

28.11.2013
Děčín (Děčínský deník) - Šest lesních pozemků o ploše 13.494 metrů čtverečních mají nově Lesy České republiky v okrese Děčín. Získaly je od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Lesy ČR získaly od státu 19 hektarů v severních Čechách

28.11.2013
Ústí nad Labem (ČTK) - Stát převedl bezplatně na svoji firmu Lesy České republiky 19 hektarů v severních Čechách. Státní podnik získá 35 lesních pozemků v okresech Česká Lípa, Děčín, Litoměřice, Louny a Teplice v hodnotě téměř 1,5 milionu korun. ČTK o tom dnes informoval Robert Hurt z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Pardubický kraj získal od ÚZSVM pozemky pod komunikacemi

26.11.2013
Pardubice (pardubickenovinky.cz) - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Pardubice (Územní pracoviště Hradec Králové), bezúplatně převedl do vlastnictví Pardubického kraje 10 pozemků pod silnicemi III. třídy.

NPÚ získal relikviář svatého Aloise

21.11.2013
Jihozápadní Čechy (Právo) - Relikviář svatého Aloise, vzácné tisky a listiny, ale také fotografie a další dědictví po zemřelých převedl v těchto dnech českokrumlovský Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně na českobudějovický Národní památkový ústav, Státní oblastní archív v Třeboni, muzea a knihovny. Lidé předměty z dědictví uvidí třeba v nově budovaných expozicích. Relikviář bude dlouhodobě zapůjčen českokrumlovské farnosti.

Památkáři získali ostatky sv. Aloise. Relikvii zapůjčí do Krumlova

20.11.2013
ČESKÝ KRUMLOV (Mladá fronta DNES) - Obrazy, knihy, dobové fotky i mapy z dědictví propadlého státu převedlo českokrumlovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových do sbírek Národního památkového ústavu a Státního oblastního archivu v Třeboni. „Jsou to sbírkové předměty muzejní a galerijní hodnoty, jejichž historická cena je nevyčíslitelná,“ uvedl mluvčí úřadu Robert Hurt s tím, že část rozsáhlé kolekce skončila také ve Slezském zemském muzeu v Opavě a Moravské zemské knihovně v Brně.

NPÚ získal relikviář svatého Aloise a další památky

20.11.2013
Český Krumlov (ČTK) - Relikviář svatého Aloise, vzácné tisky a listiny, ale také fotografie a další dědictví po zemřelých převedl v těchto dnech českokrumlovský Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně na českobudějovický Národní památkový ústav, Státní oblastní archiv v Třeboni, muzea a knihovny. Lidé předměty z dědictví uvidí třeba v nově budovaných expozicích. Relikviář bude dlouhodobě zapůjčen českokrumlovské farnosti.

ČR uspěla ve Švýcarsku ve sporu o pohledávku za jugoslávský dluh

18.11.2013
Bern (ČTK) - Česká republika uspěla u švýcarského nejvyššího soudu ve sporu s firmou Raffels, která se po Česku domáhala náhrady škody ve výši 13,2 milionu dolarů (přes 266 milionů korun) v souvislosti s pohledávkou, jež vznikla v minulosti jako dluh bývalé Jugoslávie vůči ČR. ČTK o tom dnes informoval český Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Hotel: otevírání obálek začíná

15.11.2013
Brno­Kníničky (Brněnský deník) – Zdevastovaný areál hotelu Přehrada v brněnských Kníničkách možná už brzy získá nového majitele. Předevčírem totiž vypršela lhůta, kdy mohli zájemci posílat Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových své nabídky.

Přes 36 tisíc luxusních talířů skončilo na brněnské skládce

14.11.2013
Brno (brno.iDNES.cz) - Brněnský městský soud rozhodl o likvidaci více než třiceti šesti tisíc luxusních talířů. Krabice s porcelánem skončily rozdrcené na brněnské skládce. Výrobce totiž nedodržel dohodu s majitelem ochranné značky Picasso a talířů vyrobil mnohonásobně více.

Na brněnské skládce bylo rozdrceno 36.528 napodobenin talířů

14.11.2013
Brno (ČTK) - Brněnská pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nechala v uplynulých dnech rozdrtit na skládce 36.528 nelegálně vyrobených talířů značky Picasso. Pokyn k jejich zničení dal Městský soud v Brně. Firma, která je vyrobila, tak učinila bez vědomí držitelů autorských práv, řekl dnes ČTK mluvčí úřadu Robert Hurt.

Koupaliště zřejmě vypustí. Kvůli bezpečnosti

13.11.2013
Vodňany (Strakonický deník) – Místo toho, aby Škorničku připravili pro koupání, ji nejspíš vypustí. Informoval o tom ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Územního pracoviště České Budějovice Zdeněk Prokopec. „Pravděpodobně přistoupíme ke snížení hladiny vody v nádrži zhruba na tři čtvrtě metru. Důvodem je zvýšení bezpečnosti obyvatel města. Jako oficiální majitelé pozemku za případné úrazy neseme zodpovědnost. Tímto krokem chceme předejít případnému utonutí a podobně,“ vysvětlil.

Magistrát převezme zdarma pozemek

13.11.2013
Ústí nad Labem (Ústecký deník) – Původně státní pozemek o výměře 141 čtverečních metrů v katastrálním území Neštěmice získalo město Ústí bezúplatným převodem od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Dostavba cyklostezky je zase o krok blíž

12.11.2013
Třeboň (Jindřichohradecký deník) – Pokračování výstavby cyklostezky z Třeboně ve směru na Novou Hlínu je opět o něco reálnější. Zastupitelé lázeňského města schválili směnu pozemků v katastrálním území Holičky u Staré Hlíny, a to mezi městem Třeboň a společností Lesy České republiky.

Dům ani pozemky se zatím neprodaly

12.11.2013
Třebíčsko (Třebíčský deník) – Nového majitele zatím nenašel majetek, který nabízel stát prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na Třebíčsku. O bývalý školský úřad a ještě nedávno okresní sídlo ÚZSVM na Otmarově ulici v Třebíči neprojevil v prvním kole výběrového řízení zájem nikdo. Minimální kupní cena byla stanovena na šest milionů korun.

Krupka na Teplicku získala od státu bezúplatně 11 pozemků

11.11.2013
Ústí nad Labem (usteckenovinky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl bezúplatně do vlastnictví města Krupka celkem jedenáct pozemků, z toho desítku pozemků pod místními komunikacemi a jeden pozemek pod vodní nádrží.

Karlovy Vary chtějí prodat bývalé sídlo policie v centru lázní

07.11.2013
Karlovy Vary (ČTK) - Bývalou policejní budovu v ulici I. P. Pavlova chtějí Karlovy Vary nabídnout k prodeji. Do prodeje zřejmě půjdou i okolní čtyři objekty, které patří státu. Podle primátorova náměstka Petra Bursíka (ODS) je odhadní cena městského objektu 75 milionů korun, reálná prodejní je ale podle něj vyšší, protože dům stojí přímo v lázeňské zóně.

Krupka získala do vlastnictví bezúplatně jedenáct pozemků

07.11.2013
Krupka (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odloučené pracoviště Teplice, převedl bezúplatnědo vlastnictví města Krupka 10 pozemků pod místními komunikacemi a jeden pozemek pod vodní nádrží.