Pondělí, 30. března 2020

listopad

Verne, May, Christie. Sbírka muzea se obohatila o devět stovek knih

20.11.2015
Brno (Brněnský deník) - Příběhy z prérie, vědecko­fantastická literatura, detektivky. Celá souborná vydání děl spisovatelů Julese Vernea, Karla Maye a Agathy Christie a také různé encyklopedie získalo do svých sbírek Moravské zemské muzeum v Brně. Celkem šlo o devět set knih.

Příjmy majetkového úřadu ke konci září stouply na 867 milionů Kč

18.11.2015
Praha (ČTK) - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ke konci září zvýšil příjmy státního rozpočtu meziročně o 42 procent na 867 milionů korun. Vyplývá to z informací úřadu. Příjmy úřadu by měl letos ještě zvýšit prodej bývalého kláštera na náměstí Republiky v centru Prahy za vyvolávací cenu 790 milionů korun. Dražba se konala na konci září.

Majetkový úřad bude mít větší vliv na nemovitosti státu

09.11.2015
Praha (epravo.cz) - Efektivnějšímu využívání majetku státu má pomoci vládní novela o majetku ČR, kterou dnes schválila Sněmovna. Posiluje kvůli tomu roli Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) hlavně při nakládání s nepotřebnými nemovitostmi. Silnější pozici má mít hlavně úřadem spravovaný Centrální registr administrativních budov (CRAB) pro přehled o využívání těchto nemovitostí. Novelu nyní dostane k projednání Senát.

Stát prodává část kasáren v Litoměřicích pod Radobýlem. Cena? Minimálně 30 milionů

09.11.2015
Litoměřice (Litoměřický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí k prodeji 14 pozemků v Litoměřicích o celkové výměře 29 779 metrů čtverečních v areálu bývalých kasáren Pod Radobýlem.

Zchátralý zámek Dívčí Hrad stát prodá, chce ho i obec

09.11.2015
Dívčí Hrad (Bruntálský a krnovský deník) - Zámky na Osoblažsku byly dlouho nepřístupné, protože ministerstvo zdravotnictví z nich udělalo sklady. Výprodej těchto památek byl na spadnutí už před sedmi lety, když ministr Julínek nabídl zámky Dívčí Hrad, Slezské Rudoltice a Brantice v jednom balíku se čtrnácti dalšími nemovitostmi za cenu kolem sto milionů korun. Z prodeje sešlo jen díky tomu, že se starostové Dívčího Hradu, Rudoltic a Brantic společně vydali protestovat do Prahy.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převzal zámek Dívčí Hrad na Bruntálsku

05.11.2015
Praha (parlamentnilisty.cz) - Regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Opavě převzalo od Ministerstva zdravotnictví nemovitou kulturní památku – Zámek Dívčí Hrad. ÚZSVM plánuje nemovitost nacházející se v okrese Bruntál v příštím roce nabídnout k prodeji prostřednictvím výběrového řízení.

Úřady hledají dědice. Nejste také milionář?

02.11.2015
Praha (Metro) - Dlouhá desetiletí ležela řada budov a polí ladem. Nyní však platí nový katastrální zákon, jehož cílem je také odstranit chyby v katastru nemovitostí, a díky němu se strhla pěkná mela. O „budovy a pozemky nikoho“ se začaly hlásit tisíce zájemců. Letos v září se navíc seznam nemovitostí bez vlastníka rozšířil. Z původních 180 tisíc položek se seznam rozrostl o více než 310 tisíc záznamů.