Pátek, 10. dubna 2020

listopad

Věřící nabídnou nové byty

28.11.2016
Plzeň (Plzeňský deník) – Jak využít peníze z církevních restitucí? Třeba koupit chátrající budovu, zrekonstruovat ji a vytvořit v ní malometrážní byty.

Stát nabízí domy i rybník

28.11.2016
Plzeň (Plzeňský deník) – Jako bleší trh, na kterém se ovšem operuje se statisícovými i vyššími částkami, vypadá nabídka majetku, který na západě Čech momentálně nabízí k prodeji Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Kadeřník? Nově i v bývalém úřadu

25.11.2016
Vyškov (Vyškovský deník) - Historická budova bývalého okresního úřadu ve Vyškově našla kupce. Ten v ní plánuje udělat nejen kanceláře, ale i centrum obchodů a služeb. A v budoucnu možná byty.

Zchátralý areál věznice v Uherském Hradišti stále čeká na převod.

25.11.2016
Uherské Hradiště (krajskelisty.cz) - Přestože ÚZSVM zaslal návrh zápisu o převodu areálu předsedkyni Okresního soudu v Uherském Hradišti již 9. září, do dnešního dne nebyl podepsán

Stát po zemřelých lidech získal sklípkana, hroznýše, či koně. Nabízí je

25.11.2016
Praha (idnes.cz) - Kromě nemovitostí za miliardy korun hledá státní majetkový úřad nové majitele i pro nejrůznější druhy zvířat. V minulých dnech získal například hroznýše, sklípkana a psa nebo devět týraných koní. Jen v loňském roce stát udal 84 psů.

Invalidovna - blýská se na lepší časy?

24.11.2016
Praha (Český rozhlas) - Během několika týdnů by mohlo být jasné, jestli budovu pražské Invalidovny získá Národní památkový ústav. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových teď prochází desítky stran žádosti. Zároveň se Invalidovna možná stane národní kulturní památkou. O dalším využití budovy diskutovali včera večer v Českém rozhlase Regina DAB Praha zástupci Prahy 8, magistrátu, ministerstva kultury a lidé z okolí.

Odborníci budou diskutovat o využití pražské Invalidovny

23.11.2016
Praha (Česká televize) - Přepis reportáže ohledně převodu Invalidovny na NPÚ.

Lukrativní dům v centru Prahy zlevnil o sto milionů

23.11.2016
Praha (Lidové noviny) - Pokud se podaří pro rozlehlou budovu v pražské ulici U Půjčovny najít kupce, bude to největší letošní prodej státního majetkového úřadu. Ve dvou po sobě jdoucích aukcích však na dům s lukrativní polohou v centru metropole nepřišla jediná nabídka. Tento týden začal pokus číslo tři.

Slíbený konec restitucí se komplikuje

21.11.2016
Praha (Lidové noviny) - Věře Šultysové bude příští rok osmdesát let. Za pozemky v Praze-Braníku, které její rodině zabrali komunisté, doposud nedostala v plné výši ani náhradní parcely, ani peníze. Hodnota jejích nároků přesahuje 256 tisíc korun. Před nedávnem se proto obrátila na soud, u něhož se domáhá vydání pozemku v centru Prahy, jehož tržní hodnota převyšuje 23 milionů korun a spravuje ho Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Praha na stát převede dům v Cihelné ulici

21.11.2016
Praha (Právo) - Hlavní město a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dospěly k dohodě o vzájemné směně majetku, pro který nemají využití a který by se hodil druhé straně. Původně mělo jít také o bývalou plicní polikliniku v Jeseniově ulici na Žižkově, tu ale ÚZSVM převedl na jinou státní organizaci. Nyní se Praha zbavuje domu na Malé Straně u Vltavy v Cihelné ulici.

Problémy s dědictvím bez dědiců

21.11.2016
Brno (Česká televize) - Reportáž České televize ohledně tzv. odúmrtí.

Čtvrt milionu nemovitostí stále nemá majitele. Po sedmi letech propadnou státu

21.11.2016
Praha (Česká televize) - Čtvrt milionu nemovitostí v Česku nemá vlastníka, třeba kvůli nevyjasněnému dědictví. Ti, kdo na něj mají nárok, to mnohdy netuší. Majetkový úřad se to snaží napravit. Letos už přepsal na správného vlastníka přes 4500 objektů. Nejvíc osiřelých nemovitostí je v Jihomoravském a Středočeském kraji.

Město chce ušetřit superúřadem

21.11.2016
Brno (Brněnský deník) – Občanský i řidičský průkaz, registr vozidel, vše pod jednou střechou. I tak si možná v budoucnu Brňané vyřídí své pochůzky po magistrátních úřadech. Současné vedení města totiž oživilo plány na sestěhování úředníků do jedné budovy.

Zámek v Dívčím Hradu na prodej

18.11.2016
Dívčí Hrad (Česká televize) - Přepis reportáže o prodeji zámku v obci Dívčí Hrad na Bruntálsku.

Squateři: Kliniku neopustíme, majitel nás nezajímá

11.11.2016
Praha (e15.cz) - Kolektiv Autonomního sociálního centra Klinika přes výzvu nového majitele, kterým je Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), nechce opustit budovu na pražském Žižkově.

Bývalý Okresní úřad ve Vyškově má kupce

11.11.2016
Vyškov (Česká televize) - Přepis reportáže o prodeji administrativní budovy bývalého Okresního úřadu ve Vyškově.

Nepotřebný majetek končí v aukci

10.11.2016
Praha (Mladá fronta DNES) - Veřejné instituce nabízejí k prodeji domy, pozemky, ale také auta. Získá je, kdo zaplatí víc.

Zůstane to v rodině. Stát ví, komu pronajme Kozí hrádek

08.11.2016
Mikulov (Brněnský deník) – Vybráno. Stát pronajme Kozí hrádek v Mikulově na Břeclavsku Ivo Hrdličkovi. Mikulovan nabídl téměř čtyřnásobnou částku než Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových požadovaných 1792 korun měsíčně.

Bývalý EmM klub má nového majitele

03.11.2016
Břeclav (Břeclavský deník) – Prodáno. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových našel nového majitele pro budovu bývalého EmM klubu v centru Břeclavi. Dům už několik let chátrá a stává se z něj ruina. „Ve třetím kole výběrového řízení nám přišla jedna nabídka, která splňovala veškeré náležitosti, a to s nabídnutou kupní cenou ve výši zhruba jeden a tři čtvrtě milionu korun,“ uvedl mluvčí úřadu Radek Ležatka. Obě strany stvrdily obchod podpisem smlouvy, schválit jej musí ještě ministerstvo financí.

O ‚tajnou‘ nemocnici není zájem. Seriózní zájemci chybí i přes sníženou cenu

01.11.2016
O nákup jedné ze dvou „tajných“ nemocnic v Česku nemá nikdo zájem. Téměř prázdná čtyřpatrová budova odstřižená od centra čtyřsethlavé obce na Berounsku Hředle zeje prázdnotou a plány na její využití jsou v nedohlednu. Kvůli chybějícím nabídkám teď klesla cena nemovitosti – z původních 39 milionů je nabízena „jen“ za 34,2 milionu korun.