Movité věci pocházející z trestné činnosti budou sloužit k údržbě lázní

24.11.2021 - Litoměřice

ÚZSVM v Litoměřicích získal na základě usnesení Okresního soudu v Litoměřicích soubor nářadí pocházející z trestné činnosti. O tyto movité věci odsouzený přišel v trestním řízení za spáchání přečinu krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci, přečinu padělání platebního prostředku, přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a přečinu podílnictví.

Trestní řízení bylo pravomocně skončeno, v jeho průběhu odsouzený vypověděl, že neví, čí tyto zajištěné movité věci jsou. S ohledem na charakter trestné činnosti a na to, že odsouzený nebyl schopen vysvětlit původ zajištěných věcí, bylo dáno podezření, že byly získány trestným činem. Proto byl Policií ČR vyhlášen popis těchto věcí s tím, že se poškozený, v jehož vlastnictví tyto věci jsou, může přihlásit ve lhůtě 6 měsíců. A protože se v dané lhůtě nikdo nepřihlásil, rozhodl soud podle trestního řádu o tom, že zajištěné věci připadají státu, tedy ÚZSVM.

 

ÚZSVM následně vyhodnotil potřebnost předaných movitých věcí pro vlastní potřebu. Z nich si pro litoměřické pracoviště vybral motorovou kosu značky Stihl, kterou využije pro údržbu zeleně na pozemcích státu, ostatní movité věci nabídl prostřednictvím webových stránek k bezúplatnému převodu ostatním organizačním složkám státu a státním organizacím. Na nabídku reagovaly Léčebné lázně Lázně Kynžvart, státní příspěvková organizace zřízená Ministerstvem zdravotnictví ČR.

 

Léčebné lázně Lázně Kynžvart si vybraly soubor nářadí obsahující řetězovou elektrickou pilu značky Black and Decker, ponorné čerpadlo značky Extol, bourací kladivo značky Budget modré barvy, rozbrušovačku fialové barvy nezjištěné značky, pájecí pistoli, vrtačku značky Rotofor, pájecí pistoli zn. Lux modré barvy a příklepovou vrtačku zn. Black and Decker oranžové barvy. Všechno toto nářadí bude Léčebným lázním Lázním Kynžvart sloužit při údržbě lázní.

Přílohy: LT-07 - motorová kosa.jpg LT-07 - soubor nářadí.JPG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.