Napínavý souboj o kapličku

07.02.2024 - Česká Lípa

ÚZSVM v České Lípě získal jako odúmrť malý pozemek s kapličkou. I přes její špatný technický stav vyvolala aukce, kterou Úřad na tento majetek vyhlásil, velký zájem veřejnosti. Konečná cena převýšila nejnižší podání o 250 %.

Po muži, který zemřel ve svých 76 letech jako svobodný a bezdětný, přešel na ÚZSVM v rámci odúmrti pozemek o výměře 28 m2. Součástí je kaplička. V jejím přízemí je jedna místnost, nad kterou je půda s věžičkou pro umístění zvonu. Zvon zde již není, kaplička nemá okapy ani bleskosvod. Dveře jsou dřevěné, na místě oken jsou jen mříže. Není zde rozvod elektřiny, vody ani kanalizace.

 

Kaplička stojí v zástavbě rodinných domů na okraji Nového Boru. Přístup je po zpevněné komunikaci v majetku města, posledních pár metrů cesty je již nezpevněných.

 

ÚZSVM nabídl kapličku s pozemkem k odkoupení nejprve Novému Boru. Město o nemovitosti zájem neprojevilo, proto byly nabídnuty veřejnosti formou elektronické aukce na stránkách www.nabidkamajetku.cz.

 

Do aukce se přihlásilo 7 zájemců, aktivně se zapojilo hned 6 z nich. Nejnižší podání bylo stanoveno na 80 000 korun. Aukce měla především ke konci divoký a napínavý průběh, celkem padlo 70 příhozů. Vzájemné přetahování soupeřících zájemců protáhlo její plánovaný konec o 26 minut. Nejnižší příhoz byl stanoven na 1 000 korun a nejčastěji bylo přihazováno právě v této výši. Vítězi aukce přitom k získání vyhlédnutého majetku stačily pouhé 4 příhozy. První učinil potvrzením nejnižšího podání, kterým souboj odstartoval. Značný zájem tohoto účastníka pak prokázaly jeho další tři příhozy. Třikrát navýšil v tu dobu aktuální cenu stanovenou přihazováním jeho soupeřů a vždy velmi výrazně, jednou dokonce o 42 000 korun. Toto skokové zvýšení ceny nicméně jeho poslední dva aktivní soupeře ještě neodradilo, a i nadále se bojovalo. Poslední příhoz v hodnotě 24 000 již bitvu ukončil. Cena se zastavila na 280 000 korunách.

Přílohy:ČL-12 - Nový Bor.jpgČL-12 - Nový Bor2.jpgČL-12 - Nový Bor3.jpgČL-12 - Nový Bor4.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.