Stát získal pozemky zdarma

12. 04. 2021
Pelhřimovsko (Pelhřimovský deník) – Pelhřimovský úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl státním organizacím necelé dvě stovky pozemků.
Více...

O kryptoměny je zájem

12. 04. 2021
ČR (Právo) – V Česku se za 1. čtvrtletí prodaly kryptoměny za téměř 2,3 miliardy korun. Je to více než trojnásobek proti stejnému období loni. Poptávku táhl především rostoucí kurz bitcoinu. Jeho cena se od začátku roku zdvojnásobila na 58 tisíc dolarů, tedy zhruba 1,26 milionu Kč.
Více...

Tady řádila lihová mafie: Zabavená továrna ve Stojčíně je na prodej

12. 04. 2021
Stojčín (blesk.cz) – Téměř deset let v Česku působila takzvaná lihová mafie. Zločinecká skupina Radka Březiny okrádala stát prodejem nezdaněného alkoholu, šlo o miliardové částky.
Více...

Český stát prodal první zabavený bitcoin. Na skladě má stovky dalších

12. 04. 2021
ČR (seznamzpravy.cz) – Česká republika se zařadila mezi prodejce kryptoměny bitcoin. Zatím v dražbě prodala necelou polovinu bitcoinu za 540 tisíc Kč. Chystají se ale i další dražby, a tam už půjde o stovky milionů.
Více...

Kvůli kácení lípy v Želivě stála hodiny doprava

09. 04. 2021
Želiv (Havlíčkobrodský deník) – Nemocná lípa už neohrožuje rodinný dům v Želivě na Pelhřimovsku. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ji kvůli špatnému zdravotnímu stavu musel nechat porazit.
Více...

Dubno získalo od státu pozemky pro cyklostezku

09. 04. 2021
Dubno (Příbramský deník) – Obec Dubno nedaleko Příbrami získala zdarma od státu pozemky pro vybudování cyklostezky.
Více...

Na první dražbě Bitcoinu stát vydělal, zájemce koupil kryptomince dráž než na burze

09. 04. 2021
ČR (lupa.cz) – V první státní dražbě Bitcoinu dnes Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal 0,42337268 BTC za 544 666 Kč.
Více...

Ze staré věznice v Trutnově by mohla vzniknout nová Galerie draka. Původně fungovala jako basa gestapa

09. 04. 2021
Trutnov (hradeckadrbna.cz) – Na začátku roku oslovila radnice v Trutnově veřejnost, aby předložila návrhy na využití staré budovy věznice. Do současné doby získalo město devět nápadů, jen některé z nich jsou podle vedení města realizovatelné. Budova městské věznice byla postavena na začátku 19. století.
Více...

Unikátní kryptoaukcí pokračuje závažný případ bankovního pirátství z Ostravy

08. 04. 2021
Ostrava (Moravskoslezský deník) – Počet účastníků: neznámý. Identita: skrytá. Doba trvání: čtyřiadvacet hodin. Předpoklady: pevné nervy, sledování aktuálního vývoje, znalost specifického finančního prostředí, potřebná hotovost. Vratná kauce: čtyřicet tisíc korun. Vyvolávací cena: 544 632 Kč. Výsledek: jen obtížně odhadnutelný.
Více...

Stát prodal sklad jaderných zbraní. Chtěli byste taky takový?

07. 04. 2021
Borovno (tn.cz) – Někdejší vojenský kryt a sklad jaderných zbraní koupila Nadace Železná opona od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZVM) za 2 115 000 korun. O převodu vlastnictví informoval úřad začátkem dubna.
Více...

Virtuální bohatství státu

07. 04. 2021
ČR (Mladá fronta DNES) – Český stát dnes vůbec poprvé ve své historii prodává virtuální měnu. V aukci ji nabízí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Na prodej bude 0,42 bitcoinu, podle současného kurzu v hodnotě přibližně 550 tisíc korun.
Více...

Popkovice mají zpět svoji kapli

01. 04. 2021
Pardubice (5plus2) – Omšelá a opomíjená kaple v pardubické čtvrti Popkovice se dočká obnovy. Radnice šestého městského obvodu ji po dvouletém martyriu získala od státu.
Více...

Obce získaly autobusovou zastávku a požární zbrojnici

01. 04. 2021
Lounsko (Žatecký a lounský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Lounech převedlo bezúplatně majetek obcím Peruc, Krásný Dvůr, Libčeves a Smolnice.
Více...

Kdo vystřídá lihovou mafii? Bývalá cihelna ve Stojčíně hledá nového majitele

01. 04. 2021
Stojčín (deník.cz) – Bývalá cihelna ve Stojčíně na Pelhřimovsku je na prodej. Areál, který v minulosti nechvalně proslul jako sklad lihové mafie, teď Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí za téměř patnáct a půl milionu korun.
Více...

Hönigovu vilu získal stejný kupec jako Schichtovu

29. 03. 2021
Ústí nad Labem (Mladá fronta DNES) – Vila bývalého průmyslníka Josefa Höniga v ústecké části Vaňov má nového majitele. Napotřetí se ji v elektronické aukci podařilo prodat Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Kupec zaplatí 10,25 milionu korun.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.