ÚZSVM v Hradci Králové se podařilo umístit psa do nového domova

19. 09. 2022
parlametnilisty.cz: Ve spolupráci se zaměstnanci Útulku pro opuštěná zvířata v Hradci Králové se ÚZSVM podařilo zajistit nový domov pro tříletého psa křížence plemena Cane Corso.
Více...

Úspěšné aukce. Prodej přebytečných nemovitostí vynesl státu za tři měsíce přes půl miliardy

09. 05. 2022
e15.cz: Majetkový úřad v prvním čtvrtletí inkasoval celkově 726,8 milionu korun za prodej přebytečného majetku, zejména nemovitostí. V meziročním srovnání příjmy vzrostly o více než 276 milionů korun.
Více...

Brněnskému muzeu odkázal stát unikátní sbírku šperků

27. 04. 2022
brnenskadrbna.cz (26.04.2022) Zlaté kapesní hodinky, prsten s diamantem a mnohé další cenné secesní šperky putují nově do Technického muzea v Brně. Kulturní instituce získala rozsáhlou sbírku klenotů zdarma od státu, kterému předměty připadly po majitelce bez dědiců. Cennosti budou součástí nové expozice a poslouží odborníkům k výzkumu.
Více...

Na účet pro oběti trestných činů odvedl loni ÚZSVM rekordních 185 mil. Kč

14. 03. 2022
advokatnidenik.cz, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v roce 2021 odvedl na účet pro odškodňování obětí trestných činů 185 milionů korun, což bylo meziročně o téměř 19 milionů více a zároveň dosud nejvíce v jeho historii. Peníze pocházející z prodeje majetku pachatelů a z jejich zajištěných účtů převedl ÚZSVM na zvláštní účet Ministerstva spravedlnosti, který slouží na pomoc obětem trestných činů.
Více...

Kateřina Arajmu: Obcím se snažíme převádět majetek nejen po neznámých vlastnících

09. 03. 2022
Veřejná správa (9. 3. 2022) Možná to některé překvapí, co všechno řeší Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Stát zastupuje ve stovkách soudních sporů a také je v podstatě jeho realitním agentem. Kolik nemovitostí převedla instituce do vlastnictví obcí a krajů nebo že nabízené nemovitosti i movité věci často doprovází i zajímavé příběhy, tak nejen o tom jsme hovořily s Kateřinou Arajmu, generální ředitelkou.
Více...

Stát vydraží bitcoiny zabavené překupníkům drog. Může získat miliony korun

17. 02. 2022
zpravy.iDNES.cz (16. 2. 2022) Bitcoiny zabavené překupníkům drog mohou státu poprvé vynést miliony. Podle informací MF DNES bitcoiny, které chce stát vydražit, vycházejí z případu, který v loňském létě řešil Krajský soud v Brně.
Více...

Majetkovému úřadu loni stouply příjmy o 27 procent na 1,77 miliardy Kč 

27. 01. 2022
Praha 27. ledna (ČTK) - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) loni stouply příjmy meziročně o 27 procent na 1,77 miliardy korun. Jde o druhé nejvyšší příjmy od vzniku úřadu v roce 2002, informoval dnes ÚZSVM v tiskové zprávě. Zároveň úřad upozornil, že se mu podařilo proti schválenému rozpočtu příjmy navýšit o zhruba 38 procent. Největší část příjmů úřadu pochází z prodeje nepotřebných státních nemovitostí
Více...

Majetkový úřad znovu prodává Palác Broadway, v předchozí aukci neměl o budovu nikdo zájem

17. 01. 2022
(aktualne.cz)Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v pondělí opět vyhlásil elektronickou aukci na prodej pražského Paláce Broadway. Minimální cena je stejná jako v předchozím kole výběrového řízení, a to 1,05 miliardy korun. Jde o nejvyšší minimální cenu za dobu existence úřadu. V tiskové zprávě o tom informoval úřad.
Více...

Státní katalog majetku: Je libo palác nebo křížence?

05. 01. 2022
Blesk: PRAHA – Zatímco pro většinu z nás se uplynulý rok nesl ve znamení pokračujících proticovidových omezení, státní majetkový úřad na něj bude vzpomínat spíše v dobrém. Dařilo se mu vydražit několik cenných skvostů a také najít nový domov desítkám opuštěných zvířátek.
Více...

ÚZSVM uspěl v soudních sporech za více než tři desítky miliard korun

28. 12. 2021
advokatnidenik.cz - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) informoval o tom, že v prosinci uspěl ve třech soudních sporech, ve kterých šlo o zhruba 36 miliard korun. Ve sporech šlo o zamítnutí žaloby na náhradu škody společnosti EL NIŇO, náhrady škody od soukromé osoby kvůli nesprávné činnosti notáře a náhradu škody za nesprávný úřední postup Okresního soudu v Českých Budějovicích.
Více...

O mercedes ostravského zloděje byl v aukci velký zájem

21. 12. 2021
Frýdecko-místecký a třinecký deník: Do aukce o zlodějův mercedes se přihlásilo dvanáct účastníků Ostrava – Zajímavá nabídka se objevila v elektronické aukci pořádané Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
Více...

Silnice z Plzně na K. Vary je průjezdná, stavbaři zbourali most v Chotíkově

05. 12. 2021
Chotíkov (Plzeňsko) 5. prosince (ČTK) - Řidiči jedoucí z Plzně už mohou od 16:00 po hlavní silnici na Karlovy Vary. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dal v Chotíkově u Plzně odstranit most nad komunikací, který byl v havarijním stavu. Silnice byla od noci z pátku na sobotu uzavřena. Silnice je opět v provozu v obou směrech, řekla dnes ČTK mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová.
Více...

Zchátralý most o víkendu zmizel

06. 12. 2021
Mladá fronta DNES - CHOTÍKOV Zchátralý a už roky uzavřený most u Chotíkova nad silnicí z Plzně do Karlových Varů byl o víkendu zbořený. Podle starostky Chotíkova Evy Hirschfeldové plánuje obec v místě vybudovat lávku pro pěší a cyklisty, kterou by lidé vyžívali při cestě směrem na Krkavec. V důsledku demolice byl o víkendu přerušený provoz na silnic I/20 a objízdná trasa vedla přes Chotíkov.
Více...

Nedůvěřivý Tomio našel svůj domov. Naopak drsnosrstý Ivan čeká dál

02. 12. 2021
www.zpravy.IDNES.cz - To, že Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, se zbavuje zbytečného materiálu i nemovitosti, a to i nejrůznějších kuriozit, je mnohým známo. Je mezi nimi ke všemu i živý inventář. V kategorii zvířat jde většinou o psy, nabízely se ale i koně. K bezplatnému převzetí jich úřad nabízí desítky. Nejčastěji jsou odebíráni kvůli týrání.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.