Týraná zvířata našla nové domovy. Všem se daří dobře

02. 07. 2020
Liberecko – Dobrý konec mají příběhy psa Tobyho a dvou koníků, které majitelům z Liberecka odebraly úřady kvůli týrání.
Více...

Církevní majetek: stát má hotovo, u soudů 1400 kauz

30. 06. 2020
ČR (novinky.cz) – Zatímco ministerstva a státní úřady již téměř ukončily projednání žádostí církví, jimiž se domáhají majetku, o který přišly během minulého režimu, soudům tato restituční agenda naopak narůstá. Řeší ještě 1400 žalob ze čtyř tisíc podaných.
Více...

Bukovanští chtějí přeměnit bývalý zemědělský areál. Vzniknou tam rodinné domy

30. 06. 2020
Bukovany (hodoninsky.denik.cz) – Bukovanští koupili od státu zhruba pět arů za téměř sto tisíc korun v bývalém zemědělském areálu. Ten leží blízko silnice na Kyjov.
Více...

Muzeum získalo dědictví

30. 06. 2020
Jilemnice (Jablonecký deník) – Semilský Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl Krkonošskému muzeum v Jilemnici sběratelské předměty, které získal z odúmrti.
Více...

O řopík u Stadic se přetahovali v aukci dva zájemci

30. 06. 2020
Ústí nad Labem (Ústecký deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ústí nad Labem prodává jako nepotřebný majetek objekt stálého lehkého opevnění včetně pozemku ležící v Chráněné krajinné oblasti České středohoří na okraji obce Nové Stadice.
Více...

Plánují nový domov seniorů

30. 06. 2020
Roudnice n. L. (Litoměřický deník) – V areálu bývalé léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Roudnici nad Labem vznikne zařízení pro seniory a pro osoby trpící demencí či Alzheimerovou chorobou.
Více...

O starý bunkr v Českém středohoří u Řehlovic byl v aukci zájem

26. 06. 2020
Nové Stadice (ustecky.denik.cz) - Dva lidé projevili vážný zájem o takzvaný řopík, objekt stálého lehkého opevnění, u Nových Stadic na Ústecku. V elektronické aukci ho prodával Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Více...

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo historické předměty, rádia a magnetofony

26. 06. 2020
Semily (jablonecky.denik.cz) - Semilský Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl jilemnickému muzeu sběratelské předměty, které získal z odúmrti.
Více...

Ústí Šachetského potoka se dočká úpravy. Aby se zamezilo povodním

24. 06. 2020
Radotín (praha16.eu) - Na konci června 2017 zasáhly Radotín poslední povodně. Šachetský potok se kousek před ústím do Radotínského potoka rozlil po okolí a zaplavil část ulice K Cementárně.
Více...

O významné hnízdiště ptáků v Tovačově se postará nový vlastník

24. 06. 2020
Tovačov (prerovsky.denik.cz) - Sedm pozemků v katastrálním území Tovačova převedl bezúplatně Agentuře ochrany přírody a krajiny Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Přerově. Změna vlastníka zajistí mimo jiné i dohled nad významným hnízdištěm ptáků - pozemky se totiž nacházejí v centru Národní přírodní rezervace Zástudánčí a v Evropsky významné lokalitě Moravy Chropyňský luh.
Více...

Úřad prodal ve Vchynicích rodinný dům se zajímavou historií

15. 06. 2020
Vchynice ( Litoměřický deník) - Rodinný dům ve Vchynicích na Litoměřicku byl předmětem aukce, kterou uskutečnil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Více...

Staré Město a Stavenice zdarma získaly dvě kaple

08. 06. 2020
Šumperk (casopisczechindustry.cz) – ÚZSVM v Šumperku bezúplatně převedl Starému Městu a Stavenicím kaple, které v minulosti spravoval národní výbor.
Více...

Stát prodává historickou přádelnu ve Verneřicích za 18 milionů korun

08. 06. 2020
Verneřice (skypaper.cz) – Úřad pro zastupování stát ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí v dražbě k prodeji objekt bývalé Leitenbergovy kartounky – Přádelny ve Verneřicích na Děčínsku.
Více...

Čeho se stát zbavuje na Vysočině? Rekreační areál za hubičku, bourané auto i psi

08. 06. 2020
Vysočina (pelhrimovsky.denik.cz) – Dědictví po lidech, kteří zemřeli bez dědiců, věci zabavené při trestné činnosti i nemovitosti bez majitele – to všechno má ve vlastnictví stát. A mnohé z věcí a nemovitostí nabízí k prodeji. I v Kraji Vysočina.
Více...

Šestnáct pozemků v bývalém vojenském areálu na Litoměřicku prodáno

08. 06. 2020
Litoměřice (casopisczechindustry.cz) – ÚZSVM v Litoměřicích prodal formou přímého prodeje za kupní cenu 1 117 510 Kč šestnáct pozemků o celkové výměře 9 707 m² v katastrálním území Přestavlky u Roudnice nad Labem.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.