Památkově chráněná zeď u Úštěckého potoka je kompletně opravená

18. 10. 2021
litomericky.denik.cz - Památkově chráněná opěrná zeď v Údolní ulici v Úštěku na Litoměřicku roky chátrala. Zborcené kvádry ležely ve vodě a na některých místech tohoto zhruba 400metrového úseku se sesouvala i vozovka.
Více...

V Úštěku na Litoměřicku opravil stát opěrnou zeď pod historickým centrem

14. 10. 2021
ČTK - V Úštěku na Litoměřicku se podařilo opravit 400 metrů dlouhou opěrnou zeď pod historickým centrem. Na opravu čekalo město zhruba 20 let. Do její záchrany Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) investoval téměř 50 milionů korun. Úřad o tom dnes informoval ČTK.
Více...

K tisícům nemovitostí v Česku se nikdo nehlásí, po roce 2023 přejdou na stát

23. 08. 2021
ČR (ct24.cz) – V Česku je zhruba 170 tisíc nemovitostí, především pozemků, které mají nejasného majitele. Buď není vůbec uveden, nebo už nežije. S dohledáváním vlastníků pomáhá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Když se o tyto nemovitosti nikdo nepřihlásí, přejdou na stát.
Více...

Stát daroval Vyššímu Brodu kapličku. Ten ji nechá opravit a znovu zasvětit

17. 08. 2021
Vyšší Brod (budejckadrbna.cz) – Zcela zdarma dostalo město Vyšší Brod od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových kapličku v Herbertově nedaleko rakouských hranic. Město chce kapličku opravit a nechat ji znovu zasvětit sv. Hubertovi.
Více...

Úředníci pomáhají odhalit vlastníky pozemků. Se službou skončí v roce 2023

17. 08. 2021
Česko (ČT24) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pomáhá žadatelům řešit problém s parcelami a budovami nedostatečně identifikovaných vlastníků v katastru nemovitostí. Dokonce i těch, kteří ještě nedávno vůbec netušili, že nějakou mají, a přišli na to náhodou.
Více...

Týraný Karel má nový domov

16. 08. 2021
Příbramsko (Mladá fronta DNES) - Do péče Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Příbrami bylo rozsudkem soudu svěřeno 22 psů plemen šarpej a český teriér.
Více...

Věznice v hlavní roli

16. 08. 2021
Uherské Hradiště (Mladá fronta DNES) – Historii areálu v centru Uherského Hradiště připomene nový dokument i rozšířená realita v mobilní aplikaci. Věznice by se mohla stát národním památníkem.
Více...

Připravovaná expozice připomene historii věznice v Uherském Hradišti

12. 08. 2021
Uherské Hradiště (archiweb.cz) – Připravovaná inovativní expozice pojmenovaná Za zdí připomene historii věznice v Uherském Hradišti. Prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu se lidé přenesou do světa rozšířené reality, která nabídne například průvodce v podobě 3D hologramu, ale i možnost virtuálního vstupu do cely nebo interaktivního výslechu.
Více...

Auta, elektronika i rodinné domy. Stát se zbavuje majetku za hubičku

29. 07. 2021
ČR (tn.cz) – Stát v aukci opět levně nabízí majetek ke koupi. Kromě pozemků jsou stále k mání byty a domy po celém Česku. Kromě nich také auta, elektronika a řada dalších věcí.
Více...

V Náchodě byla zahájena rekonstrukce největší administrativní budovy ve městě

27. 07. 2021
Náchod (hradeckadrbna.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových chystá velkou rekonstrukci administrativní budovy v náchodské Palachově ulici. Převzal ji od města a v budoucnu do ní přemístí pracovníky okresního soudu v Riegerově ulici, soudní spisovnu z Krámské ulice, zaměstnance Okresního státního zastupitelství a z budovy v Kladské.
Více...

Výtvarník padělal Fillu i Picassa, dostal podmínku a stát obrazy zlikvidoval

23. 07. 2021
Svitavy (impuls.cz) – Ke dvouleté podmínce a náhradě kupní ceny podvedeným lidem odsoudil Okresní soud ve Svitavách výtvarníka z Poličky, který padělal díla významných malířů a prodával je jako pravá. Padělky propadly státu.
Více...

Obce získaly zdarma majetek za téměř 350 tisíc korun

22. 07. 2021
Louny (Žatecký a lounský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Lounech předal bezúplatně obcím v okrese Louny majetek v celkové hodnotě 349 086 korun.
Více...

Fabia za 5 tisíc, Superb za 6. Stát i exekutoři levně prodávají auta!

20. 07. 2021
Pokud máte pro nákup auta opravdu omezený rozpočet, může vás zaujmout třeba červená fabia, kterou už nepotřebuje dětský domov v Liběchově - stát vůz aktuálně nabízí za něco málo přes pět tisíc korun.
Více...

Stát se zbavuje budov. Prodává Palác Brodway, do aukce míří i Hanácká kasárna

14. 07. 2021
ČR (denik.cz) – Na Úřadu zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se schyluje k největšímu prodeji v historii. Už v polovině září začne elektronická aukce kulturní památky nacházející se v historickém centru Prahy: Palác Brodway. Máte zájem? Připravte si minimálně jednu miliardu a padesát milionů korun.
Více...

Obchodníci prodávali padělané oblečení

13. 07. 2021
Domažlicko (Domažlický deník) – Celníci zabavili v holýšovském obchodě a také na vietnamské tržnici v Horní Folmavě 550 padělků.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.