Majetkový úřad měl loni příjmy 1,79 miliardy Kč, druhé nejvyšší od jeho vzniku

03. 02. 2023
Zpravodajství ČTK: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) loni dosáhl příjmů 1,79 miliardy korun. Příjmy byly o 20 milionů korun vyšší než v roce 2021 a druhé nejvyšší od vzniku úřadu v roce 2002. Většinu příjmů tvořily zisky z prodeje nepotřebných státních nemovitostí, významný podíl měly i pronájmy státních nemovitostí. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě.
Více...

Kočky z maringotky vyhlíží nový domov. Úřady se snaží zabránit tomu, aby se vrátily k tyrance

03. 02. 2023
blesk.cz: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, kterému propadly kočky z Chýnova odebrané pro týrání, je v nejbližších dnech uvolní k adopci. Jejich původní majitelka Jana Kaprálová, která je držela v otřesných podmínkách v lesíku v maringotce, je chce ale zřejmě zpátky. Úřad se tomu snaží zabránit.
Více...

Rozhovor s generální ředitelkou ÚZSVM Kateřinou Arajmu pro Konkursní noviny

25. 01. 2023
Konkursní noviny – Bulletin: Jakkoliv byl pro většinu státu – lidí i organizací – uplynulý rok velmi těžký a mnohdy i ztrátový, najdou se i výjimky. Jednou z nemnoha takových (které tím jen potvrzují předtím vyslovené pravidlo) je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Pro státní rozpočet jsme získali více než 1,7 miliardy korun, což znamená, že jsme dosáhli jednoho z nejlepších výsledků v celé naší dvacetileté historii,“ říká v rozhovoru pro Konkursní noviny jeho generální ředitelka Mgr. Ing. Kateřina Arajmu. Té jsme se pak pochopitelně nemohli nezeptat, jak je to možné a jak tohoto výsledku dosáhli.
Více...

Hádali se o pozemek, který jim nepatřil

12. 01. 2023
Mladá fronta DNES: Smírem skončil letitý spor sousedů o opuštěný pozemek se studnou v krajském městě. Malá parcela za budějovickým vlakovým nádražím ležící uprostřed domů se zahradami totiž postrádala desítky let údaj o vlastnictví zapsaný na katastru.
Více...

tn.cz: Stát rozprodává nepotřebný majetek. Nabízí pozemky, byty i auta

28. 12. 2022
Stát v aukci nabízí lidem svůj majetek ke koupi. K mání jsou domy, byty i pozemky napříč celou Českou republikou. Pořídit se dají také auta a mnoho dalších zajímavostí.
Více...

Komunisté tu týrali své odpůrce, nyní se bývalá věznice promění v památník totality

15. 12. 2022
aktualne.cz Desítky let si nejen političtí vězni, držení v padesátých letech ve věznici v Uherském Hradišti, přáli přeměnu tohoto místa v muzeum. Většina se jí nedočkala. A neviděli ani návrh, jak by toto místo mohlo vypadat. Až nyní architekti představili projekt rekonstrukce tohoto výjimečného místa. Památník obětí totality má v bývalé věznici vzniknout do roku 2028.
Více...

Rozhovor s Radkem Ležatkou pro ČT

12. 12. 2022
Přepis rozhovoru s náměstkem pro ekonomiku a investice ÚZSVM Radkem Ležatkou o výsledku architektonické soutěže na rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti.
Více...

Nová tvář věznice

23. 11. 2022
Mladá fronta DNES: V soutěži na obnovu bývalé věznice v Uherském Hradišti uspělo studio ov architekti.
Více...

Stát prodává nejvíc majetku za poslední roky

14. 11. 2022
ct24.cz: Stát prodává nejvíc majetku za poslední roky; letos už tímto způsobem získal víc než půl druhé miliardy korun, přičemž většinu z toho vynesly nemovitosti. Další realitní aukce za desítky milionů jsou v plánu tento měsíc.
Více...

Starý citroën po zemřelém už v Lípě překážet nebude. Stát ho nechal sešrotovat

08. 11. 2022
ceskolipsky.denik.cz Několik let stál na českolipském sídlišti před panelovým domem opuštěný automobil, ke kterému se nikdo nehlásil. Ukázalo se, že jeho majitel už zemřel a stát tak stroj nechal zlikvidovat.
Více...

Stát pátral po spolumajiteli pozemku. Zjistil, že jím byl vyznamenaný hrdina

31. 10. 2022
tn.cz: Po spolumajiteli pozemku na Hodonínsku pátrala tamní pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Úředníci zjistili, že jím byl rohatecký rodák, který tragicky zemřel při službě u kanadského letectva za druhé světové války.
Více...

Církve podaly tisíce žalob, vysoudily jen zlomek polí a lesů

17. 10. 2022
novinky.cz: Na konci roku tomu bude deset let, co Nečasova vláda po dlouhých obstrukcích levice prosadila zákon o církevních restitucích. Na jeho základě dostaly církve a náboženské společnosti zpět majetek v hodnotě 75 miliard korun a je jim průběžně vyplácena finanční náhrada ve výši 59 miliard. Celkově tedy v hodnotě 134 mi­liard korun.
Více...

ÚZSVM v Hradci Králové se podařilo umístit psa do nového domova

19. 09. 2022
parlametnilisty.cz: Ve spolupráci se zaměstnanci Útulku pro opuštěná zvířata v Hradci Králové se ÚZSVM podařilo zajistit nový domov pro tříletého psa křížence plemena Cane Corso.
Více...

Úspěšné aukce. Prodej přebytečných nemovitostí vynesl státu za tři měsíce přes půl miliardy

09. 05. 2022
e15.cz: Majetkový úřad v prvním čtvrtletí inkasoval celkově 726,8 milionu korun za prodej přebytečného majetku, zejména nemovitostí. V meziročním srovnání příjmy vzrostly o více než 276 milionů korun.
Více...

Brněnskému muzeu odkázal stát unikátní sbírku šperků

27. 04. 2022
brnenskadrbna.cz (26.04.2022) Zlaté kapesní hodinky, prsten s diamantem a mnohé další cenné secesní šperky putují nově do Technického muzea v Brně. Kulturní instituce získala rozsáhlou sbírku klenotů zdarma od státu, kterému předměty připadly po majitelce bez dědiců. Cennosti budou součástí nové expozice a poslouží odborníkům k výzkumu.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.