Karlova univerzita koupila bývalý squat Milada. Zaplatila za něj necelých 60 milionů

18. 01. 2021
Praha (ceskatelevize.cz) – Na místě bývalého squatu Milada budou učebny a koleje pro studenty. Karlova univerzita odkoupila od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vily Milada a Miluška. Zaplatila za ně necelých 60 milionů korun. Univerzita už v minulosti několikrát projevila snahu získat bývalý squat od státu.
Více...

Geipelova vila v Aši půjde do veřejné dražby

15. 01. 2021
Aš (Mladá fronta DNES) – Stát chce v dražbě prodat kulturní památku, historickou vilu ašského továrníka a mecenáše Gustava Geipela.
Více...

Geipelova vila je na prodej

15. 01. 2021
Aš (Právo) – Stát chce v dražbě prodat památkově chráněnou historickou vilu Gustava Geipela v Aši na Chebsku, kde naposledy sídlila Policie ČR.
Více...

Poslední ze 79 zabavených psů našli domov, chovatelé jsou v podmínce

14. 01. 2021
Svitavy (impuls.cz) – Více než dva roky trvalo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Svitavách zajistit nový domov pro takřka osm desítek psů, které krajská veterinární správa odebrala dvěma chovatelům z Mladějova na Moravě. Psi byli v otřesných podmínkách uzavřeni v klecích bez volného výběhu a pravidelného přístupu k vodě.
Více...

Prvorepubliková vila v Ústí je v aukci. Má úžasný výhled, 16 let je prázdná a pustne

13. 01. 2021
Ústí nad Labem (Aktuálně.cz) – Prvorepublikový dům v Ústí nad Labem, který si v roce 1926 nechal postavit podnikatel Josef Hönig, je na prodej. Stejně jako sídlo jeho "souseda", vilu továrníka Schichta, ho stát nabízí v aukci.
Více...

ÚZSVM za pět let snížil počet nevyužitých budov o 95 procent

13. 01. 2021
ČR (kurzy.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dokázal od roku 2015 razantně snížit počet nevyužitých budov o 95 % (tj. o 458 budov). V jeho majetku po celé republice tak na sklonku roku 2020 zůstalo pouze 22 budov bez využití, zatímco v roce 2015 to bylo 480 budov.
Více...

Stát se chce zbavit vily známého továrníka

08. 01. 2021
Ústí nad Labem (Mladá fronta DNES) – Patnáct let prázdná Schichtova vila v Ústí nad Labem se možná dočká nového majitele. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ji za vyvolávací cenu necelých 16 milionů nabízí k prodeji v elektronické aukci.
Více...

Do Bílku u Chotěboře se vrátí vojáci. Výsadkáři z Chrudimi

08. 01. 2021
Chotěboř (Havlíčkobrodský deník) – Areál, jehož hodnota přesahuje 110 milionů korun, podle úředníků nikdy opuštěný nebyl. Na nájemném k různým budovám stát vybral více než dva miliony.
Více...

Na prodej je luxusní vila „ústeckého Bati” Heinricha Schichta. Prohlédněte si ji z ptačí perspektivy

08. 01. 2021
Ústí nad Labem (novinky.cz) – Po druhé světové válce bylo mnoho krásných a luxusních staveb bohatých podnikatelů zkonfiskováno. Tento osud se nevyhnul ani Schichtově vile v Ústí na Labem. Majitelé se do ní už nevrátili, po patnácti letech nevyužívání je momentálně vila na prodej v transparentní aukci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Vyvolávací cena je 15 900 000 Kč. Prohlédněte si ji z ptačí perspektivy.
Více...

Stát prodává vilu po majiteli továrny na „mýdlo s jelenem“

06. 01. 2021
Ústí nad Labem (e15.cz) – Za šestnáct milionů korun zamíří v lednu do aukce vila, kterou si dal v Ústí nad Labem ve dvacátých letech minulého století postavit majitel továrny na proslulé „mýdlo s jelenem“ a další čistící prostředky Heinrich Schicht.
Více...

„Okresní úřad" se zbavil bariér

05. 01. 2021
Uherské Hradiště (Dobrý den s kurýrem) – Vozíčkáři a hlavně maminky s dětmi v kočárku mají důvod k radosti, bývalé sídlo okresního úřadu na Svatováclavské ulici v Uherském Hradišti získalo nový bezbariérový přístup.
Více...

Stát se zbavuje nepotřebného majetku, lidé draží domy, auta i zubní kartáčky

05. 01. 2021
ČR (zpravy.iDNES.cz) – Stát prodává nepotřebný majetek prostřednictvím online dražeb, a tak lidé na webových stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) mohou dražit od domů, aut či pozemků i takové drobnosti, jako jsou například lopaty. Za dva roky provozu online aukcí vydražil stát nemovitosti a věci v hodnotě půl miliardy korun.
Více...

Bezprizorní pole nakonec získal stát

05. 01. 2021
Domažlice (Domažlický deník) – Téměř dva hektary zemědělské půdy a 355 metrů čtverečních vodní plochy v katastru Domažlic propadly státu.
Více...

Odsouzený si je nevyzvedl. Bundy ze soudní úschovy si obléknou děti

05. 01. 2021
Znojmo (znojemsky.denik.cz) – „Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Znojmě získal bundy do svého majetku, když si je odsouzený nevyzvedl ze soudní úschovy u Okresního soudu ve Znojmě. Majetek jsme nejprve v souladu se zákonem nabídli státním institucím.
Více...

Město Chotěboř dostalo od státu starou vlečku

15. 12. 2020
Chotěboř (Mladá fronta DNES) – Po letech vyjednávání dostalo město Chotěboř od státu starou železniční vlečku do vsi Bílek, již chce přestavět na cyklostezku. Přibližně tříkilometrová vlečka vede k vojenskému areálu, v němž dřív byly i muniční sklady.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.