Čtvrtek, 21. listopadu 2019

Napsali o nás

Stát prodává zabavené akcie firmy Soliter. Minimální cena je přes 113 milionů

31.08.2017
Praha (euro.cz) - Stát prodává většinový podíl v prosperujícím šperkařském a zlatnickém podniku Soliter z Jablonce nad Nisou. Chce za něj minimálně 113,7, milionu korun. "Většinový majetkový podíl státu připadl na základě usnesení soudu a jde o majetek zabraný v trestním řízení," uvedl mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka. Termín pro podávání nabídek vyprší ve čtvrtek. Pokud se objeví více zájemců ochotných složit minimální částku, bude následovat aukce.

Znojmo má novou kulturní památku: Weinbergerova vila je výjimečný skvost

29.08.2017
Brno (blesk.cz) - Vilu židovského továrníka Fritze Weinbergera vyhlásilo ministerstvo kulturní památkou. Podle znalců jde o architektonicky ojedinělou stavbu, kterou jen tak někde neuvidíte.

Návrh využití věznice bude hotový v říjnu

14.08.2017
Uherské Hradiště (Mladá fronta DNES) ​- Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) už vybral společnost, která navrhne, jak v budoucnu využít bývalou věznici v Uherském Hradišti. Výběrové řízení vyhrála brněnská firma Ateliér Velehradský, která dokument odevzdá v polovině října.

O převod vyjednává už roky. Šanci ale dostane až v případě, že se ani tentokrát kupce nepodaří najít

14.08.2017
Česká Třebové (TV Nova) - Reportáž v pořadu TV Nova Televizní noviny.

Kasárna zlevnila, stát chce 19,5 milionu

14.08.2017
Tábor (Táborský deník) – Do 29. srpna se mohou zájemci hlásit o státní část bývalých kasáren Jana Žižky. Minimální cena je 19,5 milionu, o 2,5 méně než při prvním pokusu. O tuto část objektu projevil zájem i Tábor. Ovšem za předpokladu, že jej do svého majetku získá bezúplatně.

Státní výprodej: Pořiďte si náhrobek, poníky nebo pevnost

10.08.2017
Praha (blesk.cz) - Je libo zámek, pevnost nebo poníka? Ve státním »sekáči« žádný problém. A některé kousky jsou skutečně »za hubičku«. Například tři poníci se tu dají sehnat za necelých 20 tisíc korun a kus josefovské pevnosti za necelých pět milionů. Nepotřebný majetek nabízí k prodeji Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Totalitní lágr čeká zásadní změna. Už na podzim!

07.08.2017
Uherské Hradiště (Dobrý den s kurýrem) - Osud bývalé uherskohradišťské věznice začíná mít opět konkrétnější obrysy. Specializovaná firma z Brna totiž už začala pracovat na kompletní studii využitelnosti. Do konce října by tak mělo být jasné, v co se již v průběhu několika let promění bývalý totalitní lágr.

Na vědomost se dává, že stát prodává

07.08.2017
Blesk (Praha) - Je libo pevnost nebo poníka?

Po osamělé ženě získal stát přes tři miliony

04.08.2017
Litoměřice (Ústecký deník) - Hotovost, vkladní knížky, šperky, pozemky, dluhopisy a podílové listy. To vše, v hodnotě téměř 3,3 milionu korun, získal po nedávno zemřelé 92leté ženě stát.

Policejní záběry. Odhalenou pěstírnu ...

03.08.2017
Reportáž v pořadu Večerní zprávy na Seznamu.

Majetek bez majitelů. Stát hledá nové vlastníky tisícům chátrajících nemovitostí

01.08.2017
Praha (ct24.cz) - Téměř 19 tisíc nemovitostí v Česku je ve vlastnictví neexistujících firem či podniků v likvidaci. Nejčastěji se jedná o pozemky, jsou to ale i domy, části silnic nebo vodní díla. Bez péče chátrají, stát se proto už dva roky snaží bezprizorní majetek odhalit a najít mu nové vlastníky. Zatím se to podařilo u sedmi tisíc nemovitostí.

Vepřín v Letech může být převeden na stát, rozhodl vlastník

01.08.2017
Praha (euro.cz) - Na začátku září by mohla být uzavřena kupní smlouva mezi státem a firmou AGPI, majitelem vepřína v Letech na Písecku, který stojí v místech protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Valná hromada AGPI dnes schválila převod areálu na stát. Cenu ani jedna ze stran neuvedla, AGPI ji oznámí až v případě, že se s vládou na odkupu dohodne.

Opuštěné nemovitosti

31.07.2017
Reportáž v pořadu ČT1 Události.

Stát prodává kryt maskovaný jako letní kino

19.07.2017
Reportáž v pořadu TV Nova Odpolední Televizní noviny.

Zlikvidovali šest tun vadné pšenice

14.07.2017
Ústí nad Orlicí (Orlický deník) - Zlikvidováním šesti tun pšenice skončil případ muže, který se pokusil v obilí uschovat přes 4,5 milionů kusů cigaret a dopustil se tak zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

Stát se chce opakovaně zbavit objektu bývalé LDN v Roudnici

13.07.2017
Roudnice nad Labem (Litoměřický deník) - ​Bezmála 23 milionů požaduje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových za budovu a přihlehlé pozemky Léčebny dlouhodobě nemocných v Roudnici nad Labem. A to opakovaně.

Obušek putoval ke kriminalistům

12.07.2017
Břeclav (Břeclavský deník) – Teleskopický kovový obušek, který získal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Břeclavi, putoval bezúplatně pražskému Kriminalistickému ústavu. Obušek získal úřad v případu odsouzeného muže, který napadl svého příbuzného.