Středa, 19. února 2020

Napsali o nás

Stát prodal pozemky na střelnici na Pánově

19.01.2018
Hodonín (5plus2) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně prodal pozemky v areálu střelnice v lokalitě Hodonín-Pánov.

Do budovy bývalé onkologie se vrátí lékaři

17.01.2018
Reportáž v pořadu Zprávy ZAK TV.

Zámek Dívčí Hrad nikdo nechce. Cena spadla už o třetinu

15.01.2018
Dívčí Hrad (ostrava.iDNES.cz) - Chátrající zámek Dívčí Hrad na Osoblažsku je na prodej. Státu se však nového majitele nedaří najít.

Galerie získala dědictví výtvarnice Tuschnerové

15.01.2018
Brno (Mladá fronta DNES) - Výtvarnice Inez Tuschnerová patřila k výrazným uměleckým osobnostem, jež svůj život spojily s městem Brnem. Když před dvěma lety zemřela, nezůstal po ní žádný dědic. Díla, která během života vytvořila, proto připadla státu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových je teď předal Moravské galerii v Brně.

Zámek nikdo nechce. Cena spadla už o třetinu

12.01.2018
Dívčí Hrad (Mladá fronta DNES) - Chátrající zámek Dívčí Hrad na Osoblažsku je na prodej. Státu se však nového majitele nedaří najít.

Nemovitosti, které propadly státu

12.01.2018
Reportáž v pořadu Události České televize.

Bývalá Hanácká kasárna v Olomouci se stanou sídlem úřadů. Zatím není dořešená otázka parkování

08.01.2018
Olomouc (ČRo - olomouc.cz) - Stát chce ušetřit za placení nájmů svých institucí. Po celém Česku proto mapuje vhodné areály nebo pozemky, kde by vybudoval administrativní centra. V Ústí nad Labem plánuje Úřad pro zastupování ve věcech majetkových například postavit justiční komplex, v Uherském Hradišti zase chce využít budovu bývalé věznice. Nejdál jsou v Olomouci. Takzvaný superúřad tu vzniká z bývalých Hanáckých kasáren. Sdružení místních historiků umění ale upozorňuje na problém s parkováním.

Stát prodává dům ve Slatině

03.01.2018
Slatina (Znojemský deník) – Ještě do zítřka mohou zájemci podávat nabídky na koupi poloviny rodinného domu ve Slatině u Jevišovic.

Sokolovnu brzy získá obec

02.01.2018
Víska (Havlíčkobrodský deník) – Do modernizace budovy Sokolovny investovala nemalé prostředky obec Víska na Chotěbořsku. Sokolovnu navíc brzy získá obec do svého majetku.

Obec Bukovec koupila od státu pozemek pod komunikací

28.12.2017
Bukovec (Frýdecko-místecký a třinecký deník) – Frýdecko-místecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodalo obci Bukovec pozemek, na kterém se nachází místní a na ni navazující účelová komunikace.

Stát prodával získané věci. Mezi nimi byly i historické hodiny

27.12.2017
Praha (tyden.cz) - Housle, nástěnné hodiny, sbírku poštovních známek a řadu dalších neobvyklých věcí prodal letos Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát popáté prodává zámek Dívčí hrad

22.12.2017
​Severní Morava a Slezsko (Právo) - Ani počtvrté se státu na podzim nepodařilo prodat zchátralou kulturní památku na Bruntálsku, zámek Dívčí hrad. Snaží se o to prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) tedy nyní znovu.

Pivní láhev jako „zbraň“ byla vrácena tam, kam patří

21.12.2017
Litoměřice (Litoměřický deník) – Neobvyklou „zbraň“ převzalo na základě rozsudku Okresního soudu v Litoměřicích místní odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Rotu v Maxově se podařilo vydražit v prvním kole dražby

18.12.2017
Maxov (Domažlický deník) - Všeruby by chtěly místo přeměnit na stavební parcely.

Úředníci dokončili přebírku koní z Jankova na Benešovsku

18.12.2017
Reportáž v pořadu ČRo Region - Středočeský kraj Týden v regionu.

Stát prodává počítač i myši

14.12.2017
Benešov (Benešovský deník) – Výběrové řízení s následnou aukcí movitého majetku vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Prodávaný majetek si mohou zájemci prohlédnout na pracovišti v Benešově v Poštovní ulici 18. prosince od 9 do 10 hodin a následně také v lednu. Mezi nabízenými předměty jsou starší stolní počítač, několik počítačových myších a pevné disky.

Majetkový úřad snížil počet neexistujících firem o 40 procent

11.12.2017
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) snížil během dvou let od spuštění projektu Mapa majetku státu v polovině roku 2015 počet neexistujících a likvidovaných státních firem v katastru nemovitostí o 40 procent na 842. S odkazem na údaje z Mapy majetku státu o tom informoval úřad. Ten v uvedené době rovněž snížil počet bezprizorních nemovitostí, tedy zapsaných na neexistující podniky, z 25.557 na 17.335 položek.

Premiéra. Majetkový úřad pořádá předvánoční prodej předmětů

08.12.2017
Praha (tyden.cz) - Majetkový úřad poprvé uspořádá předvánoční prodej předmětů. Nabídne dvě stovky věcí, které státu připadly z pozůstalostí bez dědiců nebo propadly z trestné činnosti. Jejich celková minimální částka je 208 022 korun.

Do bývalé komunistické věznice se po rekonstrukci přestěhuje i okresní soud!

07.12.2017
Uherské Hradiště (idobryden.cz) - Po dlouhých letech má stát jasnou představu o tom, jak využít desítky let chátrající objekt bývalé věznice přímo v srdci Uherského Hradiště. Specializovaná brněnská firma totiž v těchto dnech dokončila rozsáhlou studii, která měla prověřit, které z 21 státních institucí, sídlících ve slovácké metropoli, by mohly vedle plánovaného muzea totality najít své nové zázemí právě v bývalém totalitním lágru. Především pak kolik vše bude stát a kdy je reálné, že se Uherské Hradiště konečně dočká toužebně očekávané rekonstrukce tohoto historického objektu.

Úřad prodává dům se stodolou a dílnami v Tavíkovicích

05.12.2017
Tavíkovice (Znojemský deník) – Rodinný dům s parcelou, na které stojí mimo jiné skleník, altán a na dílny přestavěná stodola prodává Úřad pro zastupování státu v Tavíkovicích.