Čtvrtek, 21. listopadu 2019

Napsali o nás

Pozemek už patří městu

26.02.2019
Frýdek - Místek (Frýdecko-místecký a třinecký deník) - Frýdecko-místecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo bezúplatně do vlastnictví města pozemek pod chodníkem v Lískovecké ulici v hodnotě 91 tisíc korun.

Pozemek pod pěchotním srubem Zahrada

26.02.2019
Znojmo (Znojemský deník) - Pozemek pod pěchotním srubem Zahrada předali Technickému muzeu v Brně pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Diváky mají pomník zpátky

21.02.2019
Diváky (Břeclavský deník) – Obec Diváky má ve svém vlastnictví opět pozemek, na kterém se nachází pískovcový pomník věnovaný padlým hrdinům první světové války.

Lupičské kleště propadly státu

20.02.2019
Příbram (Příbramský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Příbrami získal kovové štípací kleště z trestné činnosti, které byly prodány v elektronické aukci.

Nářadí v aukci, psi jako dar. Stát nabízí zájemcům majetek

20.02.2019
Vysočina (deník.cz) - Nářadí, kterým byla páchána trestná činnost, tři psi, ale taky rozsáhlý rekreační areál. Tyto a další různorodé položky aktuálně figurují v nabídce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za Kraj Vysočina. To znamená, že si je zájemci můžou pořídit. Většina se prodává formou aukce, u psů je stanoveno darování.

Šest beden slepých nábojů i byt u Karlova mostu.

14.02.2019
Praha (Česká televize) - „Za loňský rok státu z odúmrtí připadlo celkem 11 299 položek movitého i nemovitého majetku v celkové hodnotě 217,9 milionů korun,“ vyčíslil mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka.

Dočká se zpustlý areál v Bílé obnovy?

13.02.2019
Bílá (Týdeník Frýdecko-Místecko) – Frýdecko-místecké pracoviště Úřadu zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodalo celkem dvanáct pozemků umístěných na rozloze necelých 6700 metrů čtverečních v bývalém rekreačním areálu v Bílé. Na deseti pozemcích jsou umístěny chatky ve vlastnictví kupujícího a dva pozemky tvoří bezprostřední okolí chatek a jejich zázemí.

Majetkový úřad uzavřel 1391 dohod o zastupování

13.02.2019
Praha (Hospodářské noviny) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových loni uzavřel 1391 dohod o zastupování státních institucí v soudních sporech, meziročně o 145 více.

Obraz od Jana Zrzavého putuje Národní galerii v Brně

08.02.2019
Ostrava (kurzy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ostravě převzal dva obrazy známých malířů, které byly zabrány pachateli trestné činnosti. Obraz Jana Zrzavého putuje Národní galerii v Brně, obraz Vlastimila Zábranského bude nabídnut v elektronické aukci.

Úřad udal kostel i týrané psy

04.02.2019
Lounsko (Žatecký a lounský deník) - Věci zabavené, ale i pozůstalost. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal stovky položek.

Policie loni zajistila majetek z trestné činnosti za skoro osm miliard.

04.02.2019
Praha (Česká televize) - Podle Pavla Zemana je to na zločince větší bič než vězení.

Zapomenutý pozemek po sudetských Němcích má po desítkách let majitele

04.02.2019
Knapovec (regiony.impuls.cz) - Stát skrze Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových řeší občas kuriózní záležitosti. Úředníci orlickoústeckého pracoviště se museli nedávno rozhodnout, jak po téměř tři čtvrtě století od konce války naloží se zapomenutým pozemkem po odsunutých sudetských Němcích.

Byt na zámku či v roubence

01.02.2019
Střední Čechy (Mladá fronta DNES) - V kraji jsou na prodej historicky cenná obydlí. Zchátralé skvosty zachraňují nejen noví majitelé, ale také nadšenci, kteří věnují čas budovám, které jim ani nepatří.

Nové korzo i místa pro bydlení

01.02.2019
Hrušovany nad Jevišovkou (5plus2) - ​Hrušovanské letos čekají velké změny díky desítkám proinvestovaných milionů. Tou, která přijde záhy, je otevření zrekonstruovaného náměstí za 19 milionů korun. „Hotovo bude do konce února, pokud dovolí klimatické podmínky. Vznikne tady 41 parkovacích míst, multifunkční smart sloup, úřední digitální cedule i větší posezení pro lidi a více stromů,“ popisuje starosta města Miroslav Miloš.

Kaplička v Heřmanicích u Oder prodána ve výběrovém řízení za 27 tisíc Kč

01.02.2019
Nový Jičín (skypaper.cz) - Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně prodalo ve výběrovém řízení zájemci za kupní cenu 27 000 Kč pozemek s kaplí sv. Huberta.

Dohledali vlastníky půdy

31.01.2019
Hodonínsko (Hodonínský deník) – Téměř čtyři desítky pozemků, u kterých nebylo zcela jasné kdo je jejich vlastníkem, prověřovali pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových loni na Hodonínsku.

Úřad prodal pozemek, musel ale měnit zápis v katastru

30.01.2019
Podlusky – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo zastavěný pozemek na území obce Roudnice n. L. část Podlusky. Ten je částečně zastavěný přístavbou rodinného domu a tvoří součást dvora. Původně byl pozemek evidován na neznámého vlastníka, a to jako vodní plocha. Podle vyjádření Povodí Ohře se však o vodní plochu nejedná.

Chceme šetřit a usilujeme o snadnější dostupnost úřadů

29.01.2019
​Praha (Mladá fronta DNES) - Stát na území Prahy ročně platí téměř půl miliardy korun jen na nájemném, což je alarmující stav. Vzhledem k akutnímu nedostatku státních kancelářských ploch neexistuje jiné dlouhodobé řešení než pořízení nového administrativního komplexu. Moderní nízkoenergetický komplex s výbornou dopravní dostupností by měl kromě úspory nájemného i další výhody, jako jsou úspory na provozu a údržbě, úspory za nerealizované investice do stávajících energeticky náročných budov nebo jednodušší kontakt občanů se státem na jednom místě.

Zaostřeno na dražby: frčí auta a chaty, podnikatelům se otevírá okno příležitosti

28.01.2019
Praha (E15) Chcete chatičku? A co takhle zoopark nebo dokonce vlastní klášter? I takovou nemovitost draží berňák. Celníci mají na skladně auta a naftu. Na své si přijdou i milovníci umění.

‚Našlapané‘ Audi RS6 poprvé u policie. Vůz propadl státu, nyní brázdí jižní Moravu

28.01.2019
PRAHA (lidovky.cz) Sportovní vůz Audi RS6 se v prosinci ocitl ve výbavě dopravní policie Jihomoravského kraje. Nejednalo se však o cílený nákup - do rukou se policistům dostal díky tomu, že propadl státu a nikdo jiný o něj neprojevil zájem. Ačkoli se takto auta do vozového parku strážců zákona dostávají běžně, toto je výjimečné - je vůbec prvním autem tohoto typu u Policie ČR.