Středa, 19. února 2020

Napsali o nás

Přerov zřejmě koupí další dosluhující budovu, má být centrem samosprávy

29.05.2019
Přerov (idnes.cz) - Přerovská radnice směřuje ke koupi už několikáté dosluhující budovy ve městě. Chce tam nastěhovat polovinu magistrátu. Část opozice je proti, město si podle ní pořizuje dalšího kostlivce ve skříni a jde o snahu koalice vyjít vstříc podnikatelům, kteří ztratili motivaci investovat do oprav.

Pozemek v Teplicích byl zámeckou oborou, stát inkasoval 2,2 milionu

29.05.2019
Sobědruhy (teplicky.denik.cz) – Teplické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodejem pozemku přispělo do státního rozpočtu částkou zhruba 2,2 milionu korun. Jedná se o rozsáhlý pozemek o výměře 13 931 m2, který leží na severovýchodním okraji Teplic v části Sobědruhy.

Přerov hraje o další "nechtěný“ dům

27.05.2019
PŘEROV (Mladá fronta DNES) - Nikdy nebyla hezká na pohled, v poslední době se z ní navíc stalo třaskavé téma debat. Řeč je o administrativní budově, která stojí jako relikt socialistického budovatelství na jinak historickém náměstí TGM v Přerově. Město zvažuje, že 50 let starý dům, kterému místní říkají EMOS, přestože stejnojmenná firma už v něm dávno nesídlí, koupí, opraví a sestěhuje tam všechny odbory samosprávy. Část opozice s tím nesouhlasí. Současná koalice se podle nich snaží vyjít vstříc podnikatelům, kteří ztratili motivaci investovat do oprav.

Úřad prodal v aukci mačetu použitou při přepadení pěstírny

23.05.2019
Žďár nad Sázavou (zdarsky.denik.cz) - V elektronické aukci prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Žďáře nad Sázavou 49 centimetrů dlouhou mačetu.

ÚZSVM prodal byt v Praze na Kampě za 15,8 milionu korun

21.05.2019
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze proběhla veřejná dražba bytu o velikosti 2+1, který se nachází v Praze na Kampě v historickém domě U Bílé boty z roku 1723.

Stát vyhrává restituční soudy s církvemi

20.05.2019
Sloupno u Nového Bydžova (Právo) - Na kraji obce Sloupno u Nového Bydžova stojí krásně opravený barokní zámek. Už přes dvacet let ho tu dává dohromady místní obec, která v roce 1996 získala budovu od státu ve značně dezolátním stavu a postupně do zámku investovala přes 30 milionů korun. Pro místní zastupitele proto bylo šokem, když v roce 2013 o zámek – už skoro opravený – zažádali břevnovští benediktini, kterým patřil zámeček do roku 1948.

Klášterní kostel získal nájemce. Na 7,5 roku

17.05.2019
HAVLÍČKŮV BROD (Mladá fronta DNES) - Klášterní kostel svaté Rodiny v Havlíčkově Brodě začne od června opět sloužit veřejnosti. Uzavřen byl na konci loňského roku, kdy zde nájem na vlastní žádost ukončilo Muzeum Vysočiny. Nyní na sedm a půl roku získalo památku od státu do pronájmu Městské divadlo a kino (MDK). Výběrové řízení na nového nájemce klášterního kostela vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v polovině dubna.

Praha dostala od státu pozemky v Lahovicích

17.05.2019
Praha (Náš region) - Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo bezúplatné nabytí pozemků v Lahovicích od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových do vlastnictví hlavního města.

Zlikvidují použité věci

16.05.2019
Chebsko (Chebský deník) – Karlovarské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převzalo na konci roku 2018 od Policie České republiky věci zabrané v rámci trestné činnosti na Chebsku.

Stát prodal sekeru, kterou násilník použil při rvačce v Postoloprtech

16.05.2019
Louny (zatecky.denik.cz) – Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Lounech prodalo prostřednictvím elektronické aukce sekeru zabavenou při přestupkovém řízení.

Sportovní areál v Třebenicích již celý patří obci

15.05.2019
Třebenice (Litoměřický deník) – Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích převedlo Třebenicím pět pozemků sportovního areálu.

ÚZSVM informuje obce a kraje o možnostech získání nepotřebného státního majetku

15.05.2019
​Praha (kurzy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve spolupráci s Ministerstvem financí vytvořil informační materiál, který jednoduchou a přehlednou formou seznamuje zástupce obcí a krajů s problematikou hospodaření a nakládání s nepotřebným majetkem státu a popisuje způsoby, jakými je možné tento majetek od ÚZSVM získat.

Dům na Národní třídě připadne státu. Majitelé zahynuli v koncentračních táborech

14.05.2019
Hodonín (hodoninsky.denik.cz) – Nejsou dědici, židovská rodina totiž zahynula za druhé světové války v koncentračních táborech. Dům na Národní třídě tak pravděpodobně připadne státu.

Stát prodal další část Poldovky

14.05.2019
Kladno (Mladá fronta DNES) - Kladenské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo za téměř 1,3 milionu korun dalších šest pozemků v rozlehlém areálu bývalého hutnického gigantu Poldi Kladno.

97 milionů Kč: Stát uspěl s nárokem na náhradu škody v kauze solárních elektráren Talwin

14.05.2019
Praha (enviweb.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl v rámci trestního řízení vedeného ve věci společnosti Talwin, ve kterém zastupoval Ministerstvo průmyslu a obchodu. Ke kauze ohledně solárních elektráren se ÚZSVM připojil s nárokem na náhradu škody a bylo mu vyhověno v částce ve výši 97 645 445 Kč.

ÚZSVM v Rychnově nad Kněžnou v roce 2018 vyhlásil 32 elektronických aukcí

13.05.2019
(Kurzy.cz) - Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Rychnově nad Kněžnou vyhlásilo v loňském jednatřicet elektronických aukcí movitých věcí, ze kterých se v devatenácti případech podařilo předměty aukcí úspěšně prodat.

Zámeček v Brandýse je na prodej

13.05.2019
Orlickoústecko (Orlický deník) – Barokní zámeček v Brandýse nad Orlicí je na prodej. Pokud máte zbytečných osm milionů, může být váš. Chátrající historickou stavbu, která je nemovitou kulturní památkou, nabízí ve veřejné dražbě stát. Součástí jsou pozemky a přilehlý anglický park.

Ruda se dočká náměstí

13.05.2019
Železná Ruda (Plzeňský deník) – Obyvatelé Železné Rudy se konečně mohou těšit na své náměstí. Po několika desetiletích dohadů totiž ve čtvrtek železnorudské zastupitelstvo schválilo nabytí budovy bývalé kavárny Espresso, kterou s jejím majitelem vyměnilo za zchátralou budovu ubytovny. Tímto významným krokem se zcela zásadně otevírá cesta pro vybudování nového náměstí v samotném centru.

Univerzita Karlova získala přes 7 hektarů v Hradci Králové za 9,5 mil. Kč

30.04.2019
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Hradci Králové prodal formou přímého prodeje šest pozemků v Hradci Králové v místní části

Peníze dealerů propadly státu

29.04.2019
Příbram (Příbramský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Příbrami získal částku 37,5 tisíce korun z trestné činnosti. S nadsázkou by se dalo říci, že jde tak trochu o protiklad proti nedávnému „zisku“ 50 korun za prodané kleště v elektronické aukci, kterými byla také páchána trestná činnost a které úřad prodal v únoru.