Středa, 19. února 2020

Napsali o nás

Za týrání stovky psů chce policie poslat chovatelku z Plzně před soud

29.04.2019
Plzeň (ceskatelevize.cz) - Policisté při domovní prohlídce dvou nemovitostí na Plzeňsku objevili přes stovku týraných psů. Zvířata trpěla podvýživou, byla zubožená a žila ve vlastních výkalech. Osmačtyřicetileté chovatelce nyní hrozí kvůli týrání zvířat a zanedbání péče až pět let vězení. Informaci o podání návrhu na obžalobu dotyčné potvrdila ČT mluvčí plzeňské policie Veronika Hokrová.

Muž se samopalem se vydával za policistu. Zbraně mu zabavili

26.04.2019
Pardubice (nova.cz) - Dvě zbraně pro airsoft se podařilo prodat Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. S tímto vybavením se před pár lety vydával za falešného policistu jednačtyřicetiletý muž. Neznámý kupec za obě pistole zaplatil 1650 korun.

Stát se zbavuje majetku. Můžete mít chatu v horách i dům ve městě

24.04.2019
Praha (nova.cz) - Je tu další šance pro lidi, kteří mají zájem získat za výhodnou cenu zajímavý dům k bydlení, nebo chalupu na vysněném místě. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových připravuje dražby nemovitostí. Přihlásit se může každý. Některé položky vypadají opravdu lákavě.

Pozemky u Martinického potoka získalo Povodí Vltavy

23.04.2019
Pelhřimov (Pelhřimovský deník) - Celkem šest pozemků v katastrálním území Lukavce, které tvoří koryto významného vodního toku Martinického potoka, převedl počátkem dubna Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Pelhřimově na státní podnik Povodí Vltavy.

Nový nájemce získá hrobky či varhany

16.04.2019
HAVLÍČKŮV BROD (Mladá fronta DNES) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil výběrové řízení na pronájem klášterního kostela sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě. Nový provozovatel by měl kostel využít pouze ke kulturním a společenským účelům. Státu musí platit minimálně 22 tisíc korun ročně.

Přerov smění budovy v centru

16.04.2019
Přerov (Přerovský a hranický deník) - Objekt hasičské zbrojnice na Šířavě po přestěhování profesionální jednotky využijí přerovští strážníci Přerov – Centrum Přerova nehyzdí jen prázdné výlohy obchodů, které neustály tlak konkurence, nebo se přestěhovaly jinam, ale i nevyužité a zchátralé budovy. Po přemístění profesionálních hasičů do moderní zbrojnice, která nyní vyrůstá v ulici 9. května, by hrozil podobný osud také dnešnímu sídlu sboru v ulici na Šířavě. Radní chtějí tento objekt využít pro potřeby městské policie.

Komoda ze soudní úschovy obohatí muzeum

10.04.2019
Frýdek-Místek (Frýdecko-místecký a třinecký deník) - Stát získal na základě usnesení Okresního soudu ve Frýdku-Místku prosklenou komodu, která byla předmětem soudní úschovy.

Barokní zámek v Brandýse nad Orlicí je na prodej. Prohlédněte si ho z ptačí perspektivy.

09.04.2019
Brandýs nad Orlicí (novinky.cz) - Nenašlo se pro něj využití, a tak kulturní památku v Brandýse nad Orlicí posílá stát do první držby pro veřejnost. Zámeček, který byl postaven v letech 1781 až 1783, je nabízen k dražbě i s rozlehlou zahradou. Počáteční cena začíná na osmi milionech korun. Novinky.cz ve videoreportáži přinášejí záběry zámku z ptačí perspektivy.

Stovky pozemků v Česku nemají jasného majitele

08.04.2019
Praha (ČRo Radiožurnál)

Nečekané dědictví vyneslo miliony

08.04.2019
Vodranty (kurzy.cz) - Nečekané dědictví spadlo nedávno do klína rodině, která po prapratetě z Čáslavska získala rozsáhlé zemědělské pozemky. Překvapení dědicové je prodali a zbohatli. V Česku přitom stále zůstává skoro 200 tisíc nemovitostí s nevyjasněnými vlastníky, o které se mohou lidé přihlásit.

ÚZSVM vyhlásil dražbu zámečku v Brandýse nad Orlicí za 8 mil. Kč

05.04.2019
Brandýs nad Orlicí (skypaper.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Orlicí vyhlásil veřejnou dražbu na prodej zámečku v Brandýse nad Orlicí. Dražba se uskuteční 9. dubna 2019, nejnižší podání dražby je 8 milionů korun.

Šéfka Icomu kupuje bývalé sídlo finančního úřadu

04.04.2019
Havlíčkův Brod (Mladá fronta DNES) - Devítipatrovou budovu bývalého finančního úřadu v Havlíčkově Brodě kupuje Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva Icom transport, jedné z největších dopravních firem v zemi. V dražbě za ni zaplatí 16 milionů korun. Do budoucna plánuje opravu domu a pronájem kanceláří. „Je to významná budova v centru města kousek od náměstí. Její dispoziční řešení je vhodné pro kancelářské využití a je poměrně snadné prostory pronajímat. Podobnou budovu vlastníme v Jihlavě, se správou takových nemovitostí máme zkušenosti,“ objasnila Kratochvílová. Jedna z majitelek společnosti Icom transport byla jedinou účastnicí třetího kola dražby. Bývalé sídlo finančního úřadu, z něhož se úředníci odstěhovali na počátku roku 2017, se snažil zpeněžit Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Zámeček nabídne nájemní byty, okouzlí anglickým parkem

04.04.2019
Boršov nad Vltavou (Českobudějovický deník) - Více než rok trvaly stavební úpravy v boršovském zámečku. Nyní jsou práce u konce. Lidé se mohou těšit na jeho slavnostní otevření už 17. května. Na slavnosti je přivítá například herec Jaroslav Dušek, z hostů se zúčastní potomci bývalých majitelů a dále potomci rodu rytíře Klaudy z Rakouska.

Česko uspělo ve sporu o skladování nafty. Nemusí platit miliony správci Viktoriagruppe

02.04.2019
Praha (ceskatelevize.cz) - Stát uspěl ve sporu s insolvenčním správcem společnosti Viktoriagruppe o zhruba 75,3 milionu korun. Insolvenční správce požadoval peníze za to, že Česko skladovalo v německém Krailingu naftu údajně pod cenou. Proto se domáhal doplacení rozdílu. Žaloba byla Obvodním soudem pro Prahu 5 zamítnuta v celém rozsahu, následně verdikt potvrdil Městský soud v Praze. Rozhodnutí soudu je pravomocné.

Koupaliště na Smraďavce čeká po opravě nová éra

02.04.2019
​Buchlovice (Slovácký deník) – Turisty oblíbený autokemp Smraďavka má novou naději na dlouho očekávané opravy budov i požární nádrže. Vedení Buchlovic chce totiž zahájit jednání na výkup pozemků, které doposud v rekreačním areálu nevlastní. Má se jednat o první krok k tomu, aby se autokemp na Smraďavce dočkal kýžených investicí a oprav.

Rozprodávání majetku kriminálníků

01.04.2019
Praha (Prima) - Sportovní auta, dodávky, náklaďáky, značkové bundy leginy nebo třeba i kord, kterým si manželé vyřizovali účty. Všechny tyto věci zajistila policie pachatelům trestných činů a kdokoliv z vás si je teď může pořídit. Pokud se ptáte, kde koupit nebo kolik stojí, prozradí vám to Josef Kolina.

Nevzhlednou armádní budovu čeká proměna

01.04.2019
Přerov (Přerovský a hranický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal městu Přerov za 4 miliony korun dva pozemky.

Úřad prodal šperky po zemřelé ženě. Stát za ně získal 50 tisíc

01.04.2019
Litoměřice (Litoměřický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích prodal šperky z odúmrti, které stát získal po ženě, jež se dožila 91 let.

Za duchcovskou dvojgaráž stát vyinkasoval 130 tisíc korun

27.03.2019
Duchcov (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích získal 130 tisíc korun z přímého prodeje dvojgaráže (na snímku) i s pozemkem v Duchcově.

Jak u posledního soudu

25.03.2019
Třebíč (Svět motorů) - Likvidovali jsme padělky litých kol. Nehomologované disky nebo plagiáty litých kol mohou způsobit nehodu. Zjišťovali jsme, jak taková kola poznat a jak se likvidují, aby se nedostala znovu do oběhu.