Čtvrtek, 21. listopadu 2019

Napsali o nás

V ČR je skoro 200 tisíc nemovitostí bez majitele. Nejsou vaše?

23.09.2019
Praha (nova.cz) - V Česku je stále více než 175 tisíc pozemků a více než pět tisíc staveb, které mají neznámého nebo nedostatečně identifikovaného vlastníka. Mohou patřit i vám!

Soud i muzeum. Velká proměna uherskohradišťské věznice je připravená

23.09.2019
Uherské Hradiště (idnes.cz) - Ministerstvo financí schválilo dlouho chystanou proměnu bývalé věznice v Uherském Hradišti včetně vzniku Muzea totality. Investice vyjde na 436 milionů korun, hotovo má být v roce 2027.

Co s domy a pozemky, které nikomu nepatří? Jejich počet se snížil, některým úřad našel nové vlastník

20.09.2019
Praha (irozhlas.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových snížil od spuštění projektu Mapa majetku státu v polovině roku 2015 do konce letošního června počet neexistujících a likvidovaných státních firem v katastru nemovitostí o 58 procent na 580.

Úřad vyřešil další případy pozemků zapsaných na neexistujícího vlastníka

19.09.2019
Návrh k přepsání dalších pozemků, u nichž dosud bylo evidováno právo hospodaření pro zaniklý Školní statek Pomněnice, podal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). „Jde o třináct pozemků zapsaných na neexistujícího vlastníka,“ potvrdila Michaela Tesařová z ÚZSVM

Další neexistující vlastník je vyřešený

18.09.2019
Benešov (Benešovský deník) – Návrh k přepsání dalších pozemků, u nichž dosud bylo evidováno právo hospodaření pro zaniklý Školní statek Pomněnice, podal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). „Jde o třináct postátu zemků zapsaných na neexistujícího vlastníka,“ potvrdila tujícího Michaela Tesařová z ÚZSVM.

Chystá se velká proměna věznice. Schválí ji poslanci?

18.09.2019
UHERSKÉ HRADIŠTĚ (Mladá fronta DNES) - Při posledním otevření dorazilo do areálu přes čtyři tisíce lidí a ekumenická bohoslužba, která se kvůli počasí přesunula z nádvoří do vězeňské kaple, měla neuvěřitelně silnou atmosféru. Areál uherskohradišťské věznice je totiž jedinečný v celé zemi a stále láká řadu návštěvníků.

Nedostatky v zápisech v katastru

18.09.2019
Praha (ČT1) - Bohumil KLEPETKO, moderátor Události v regionech dobrý večer. Skoro u 200 tisíc staveb a pozemků, jejichž majitelé jsou špatně nebo nedostatečně zapsaní v Katastru nemovitostí, hrozí, že propadnou státu. Novela zákona z roku 2014 těmto vlastníkům ukládá, aby se do roku 2023 přihlásili, jenže z lhůty od doby platnosti novely uplynula už víc než polovina a za tu dobu se podařilo vyřešit nejasnosti jen u 30 tisíc nedostatečně identifikovaných nemovitostí, tedy asi jednu šestinu. Pátrání běžně trvá i několik let, zvlášť když úředníci musí třeba dědice hledat v zahraničí.

Dívčí Hrad má nového majitele za 4,9 milionu korun

18.09.2019
Bruntál (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal ve výběrovém řízení areál zámku Dívčí Hrad v okrese Bruntál za 4,89 milionu korun. Novým majitelem se stal spolek Highlander Heritage.

Energetici odkoupili od státu pozemky ve Vernéřově

13.09.2019
Chomutov (Chomutovský deník) – Tři pozemky pod budovami o celkové rozloze 393 metrů čtverečních prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) společnosti ČEZ.

Stát prodal kamenolom

12.09.2019
Pavlice – Osm pozemků o celkové výměře více než dvanáct set metrů čtverečních nacházejících se v Pavlicích prodal stát prostřednictví Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Perštejn plánuje obnovit zabahněný rybník

11.09.2019
Perštejn (Chomutovský deník) – Velká práce čeká na obci Perštejn. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových na obci převedl dva pozemky, které leží v Černýši.

Pozemky pod Srdcem dali kraji

11.09.2019
Klentnice (Břeclavský deník) – Jihomoravský kraj získal pozemky v areálu domova pro osoby se zdravotním postižením Srdce v domě v Klentnici, jehož je provozovatelem.

Nepotřebné obrazy budou zdobit lázeňský areál

10.09.2019
Lázně Kynžvart (Chebský deník) – Obrazy, které Útvar pro zastupování státu ve věcech majetkových získal po bývalých okresních úřadech v Karlovarském kraji, budou dělat radost hostům v lázeňských domech v Lázních Kynžvartu.

Výborný úřad pracuje ve prospěch státu i veřejnosti

09.09.2019
Praha (Letňanské listy) - K zajímavým či vlivným osobnostem, které žijí na Praze 18, patří generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu. Náplň její práce vyplývá již z názvu úřadu, který vede, pro čtenáře Letňanských listů ale více přiblížila obsah své činnosti a své zkušenosti.

Podvodník opět vybíral peníze

09.09.2019
Nový Jičín (Novojičínský deník) – Již podruhé v krátké době převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně (ÚZSVM) různé drobné předměty a peníze po jistém podvodníkovi.

Obce získaly do svého majetku pozemky od státu

09.09.2019
Mašťov, Málkov (Chomutovský deník) – Město Jirkov a obce Mašťov a Málkov získaly od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových do svého vlastnictví pozemky. Největší pozemek o rozloze 5 350 metrů čtverečních získal Jirkov.

Řečický areál Koh-i-noor začne znovu sloužit k výrobě

09.09.2019
Kardašova Řečice (Jindřichohradecký deník) – Jindřichohradecký Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal v elektronické aukci budovu a pozemek ve výrobním areálu někdejšího státního podniku Koh-i-noor v Kardašově Řečici.

Chomutov získal od státu pozemek na sídlišti

06.09.2019
Chomutov (Chomutovský deník) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal ve výběrovém řízení s aukcí v Chomutově pozemek o rozloze 2 504 metrů čtverečních, který se nachází v zastavěné části města. Chomutov si ho odkoupil za 720 000 korun.

ÚZSVM prodává kancelářské prostory v Litomyšli za 6,7 milionu Kč

05.09.2019
Litomyšl (Skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí v elektronické aukci kancelářské prostory v Litomyšli o celkové ploše 269 čtverečních metrů. Nejnižší podání aukce činí 6,7 milionu korun.

Převzali tři pozemky po zaniklých subjektech

04.09.2019
Žďár nad Sázavou – Poslední tři pozemky z takzvané Mapy majetku státu evidované ve žďárském okrese převzalo pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Žďáře nad Sázavou.