Středa, 19. února 2020

Napsali o nás

Nejvyšší výnosy ÚZSVM

27.12.2019
Praha (ČT1) - Nemovitosti, předměty, ale třeba taky zvířata celkem asi za 1 400 000 000 Kč prodal letos Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Majetkový úřad hlásí třetí nejvyšší příjem v historii. Prodejem věcí za letošek vydělal 1,4 miliardy

27.12.2019
Praha (irozhlas.cz) - Letošní rok byl pro něj z hlediska příjmů mimořádně úspěšný, řekl mluvčí úřadu Radek Ležatka. Zhruba v polovině prosince evidoval podle něj úřad výnosy kolem 1,4 miliardy korun, což je třetí nejvyšší částka ročních příjmů v historii. Tento úřad existuje od července 2002.

Muž neměl dědice, byt prodal stát

17.12.2019
Teplice (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech v Teplicích (ÚZSVM) ve výběrovém řízení s aukcí byt v teplických Trnovanech za 415 500 korun. ÚZSVM získal byt po muži, který zemřel bez dědiců.

Laminovačky stát vydražil

16.12.2019
Liberecko (Liberecký deník) – Laminovací stroje, které používal podvodník pro tisk padělaných dokladů, skončily v dražbě.

Stát dědí poklady i ponožky

16.12.2019
Praha (Lidové noviny) - Případů, kdy zemřelý nemá dědice ani závěť, ubývá * Stát se majetky snaží využít a když to nejde, prodá je. Končící rok 2019 bude rekordním v počtu lidí, kteří si u notáře sepsali závěť. Počet těch, kteří pořídí poslední vůli, ovšem roste každoročně už dlouho. Zároveň také klesá počet lidí, kteří zemřeli bez dědice a jejich majetek připadl státu. Podle statistiky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který je ze zákona o majetku státu oprávněn s takto nabytým majetkem hospodařit, se tak v loňském roce stalo ve 1271 případech.

Týraní psi našli nové majitele. Rezáček, Žofka i v útulku narozená štěňata

13.12.2019
Hodonín (hodoninsky.denik.cz) - Hodonínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převzalo v červenci třiadvacet psů. Majitel o ně přišel kvůli týrání.

Majetkový úřad ušetří na IT

10.12.2019
PRAHA (Lidové noviny) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uzavřel nové smlouvy na provoz svých majetkových IT systémů.

Provozovatel výkupny odpadů odkoupil od státu pozemky

10.12.2019
Rochov, Brozany n. O. (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo pozemky ležící v areálu sloužícím ke sběru a výkupu odpadů.

Chcete řopík? Ke koupi jich je přes dvacet

09.12.2019
Ústí nad Labem (Ústecký deník) – Máte zájem? Stát na Ústecku prodává zhruba dvě desítky předválečných bunkrů řopíků. Pozornost vzbuzují spíš u soukromníků nebo spolků vojenské historie. Oproti tomu ústecký magistrát příliš zájmu o odkoupení řopíků neprojevil. „Prozatím jsme se tou možností nezabývali,“ uvedl náměstek primátora Pavel Tošovský (ODS). S neochotou k tomu přistupují i obvodní radnice a ohánějí se především nedostatkem peněz.

Na 15. pokus stát udal vidnavský seminář

09.12.2019
VIDNAVA (Mladá fronta DNES) - Když Vězeňská služba ČR koupila v roce 2008 bývalý kněžský seminář ve Vidnavě na Jesenicku, zaplatila za něj 29 milionů. Plán vybudovat zde káznici a detenční ústav pro psychicky narušené vězně však ztroskotal. Teď stát prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) po letech neúspěšných pokusů areál konečně prodal. Za desetinu toho, co kdysi církvi zaplatil. Vidnava se tak konečně zbaví chátrajícího komplexu, s nímž si nikdo nevěděl rady.

Majitel zemřel bez dědiců, jeho majetek převzal stát

04.12.2019
Kotlasy (Žďárský deník) – Žďárskému Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) připadly finance ve výši téměř 300 tisíc korun a rodinný dům s pětadvaceti pozemky o výměře téměř 37 tisíc metrů čtverečních v Kotlasech.

První soudy odmítly nároky Lichtenštejnů

02.12.2019
Novinky.cz (Kolín, Děčín) - České soudy začaly rozmotávat právně, historicky i politicky zamotané klubko. Pustily se do 26 žalob, které minulý rok v prosinci podala Nadace knížete z Lichtenštejna na český stát ve snaze vysoudit zpátky miliardový majetek, který byl konfiskován po válce na základě dekretů prezidenta Beneše.

Chcete řopík? Na Ústecku jich je ke koupi přes dvacet

28.11.2019
Ústí nad Labem (Ústecký deník) – Máte zájem? Stát na Ústecku prodává zhruba dvě desítky předválečných bunkrů řopíků.

Historická chata našla nového majitele

22.11.2019
Tupadly (Mělnický deník) – Dobře skončil příběh 200 let starého domu, který se nachází ve srázu s výhledem do okolí obce Tupadly v CHKO Kokořínsko.

Majitel zemřel, dům připadl státu. Ten jej teď prodává

21.11.2019
Písecko (Českokrumlovský deník) – Sto padesát let starou chalupu se zahradou v Pohoří, místní části Mišovic, prodává Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Písku. Získal ji na základě usnesení Okresního soudu v Písku jako takzvanou odúmrť.

Bývalý Kapucínský klášter ve Znojmě změnil majitele za 7,8 mil. Kč

15.11.2019
Znojmo (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal Římskokatolické farnosti u kostela sv. Mikuláše ve výběrovém řízení s aukcí bývalý Kapucínský klášter ve Znojmě za 7,8 milionu Kč. Součástí je pozemek o výměře 1700 čtverečních metrů, který je z velké části zastavěn zmíněným objektem.

U svaté Rodiny objevili kryptu s ostatky

15.11.2019
Havlíčkův Brod (Právo) - V Havlíčkově Brodě odborníci pomocí sondy s kamerou zkoumali dvě krypty pod podlahou bývalého klášterního kostela Svaté rodiny. V jedné viděli několik rakví, mohly by to být ostatky mnichů.

Úřad prodal v aukci šperky za téměř 30 tisíc korun

11.11.2019
Bohušovice n. O. (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) získalo na základě usnesení Okresního soudu v Litoměřicích po dodatečném projednání dědictví po ženě z Bohušovic na Ohří osobní šperky a další předměty ze žlutého a bílého kovu.

Není to vaše? Stát hledá majitele skoro 200 tisíc nemovitostí

08.11.2019
Praha (penize.cz) - Celkem 184 945 nemovitostí v Česku má nejasného nebo neznámého vlastníka. Jde o 179 267 pozemků a 5678 staveb. Informoval o tom Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Majetek, který nebude mít konkrétního vlastníka do konce roku 2023, připadne státu.

ÚZSVM prodal v elektronické aukci šperky za téměř 30 tisíc korun

06.11.2019
Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo na základě usnesení Okresního soudu v Litoměřicích po dodatečném projednání dědictví po ženě z Bohušovic nad Ohří osobní šperky a další předměty ze žlutého a bílého kovu.