Čtvrtek, 21. listopadu 2019

Napsali o nás

Půjčil si na auto na dálkové ovládání, ale nesplácel ho

08.08.2019
Liberec (Liberecký deník) – V dražbách, které pořádá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, se dají sehnat lecjaké věci. Naposledy třeba černé elektrické auto s dálkovým ovládáním.

Pozemek byl prodán za více než 400 tisíc korun

07.08.2019
Úštěk/Habřina (Litoměřický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích prošetřil pozemek zapsaný na nedostatečně identifikovaného vlastníka a následně jej prodal za více než 400 tisíc korun.

ANI NA PRVNÍ POHLED ORIGINÁLNÍ KOLA NEMUSEJÍ BÝT VŽDY ORIGINÁLNÍ

07.08.2019
Jihlava (Drift & Tuning) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jihlavě získal v říjnu loňského roku celkem 276 disků kol, a to na základě trestního příkazu kvůli porušení práv k ochranným známkám. Tyto disky byly zabaveny Celní správou v říjnu roku 2016 v Moravských Budějovicích pro podezření ze spáchání trestného činu Porušení práv k ochranné známce a Porušení chráněných průmyslových práv.

Od státu lze v kraji koupit dům i batůžek

07.08.2019
Střední Čechy (Boleslavský deník) - Devět rozmanitých staveb ve středních Čechách nabízí aktuálně zájemcům ke koupi Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Od neudržované kotelny v Milovicích s minimální kupní cenou 58 tisíc korun přes podíl na chatě na Rakovnicku za 98 tisíc a několik domů za statisíce i miliony až po bývalou prádelnu v areálu někdejší továrny na cukrovinky v Kolíně s cenou od 21,5 milionu.

Týraná Bona ze Třebové už má novou paničku

05.08.2019
Orlickoústecko (Orlický deník) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Orlicí se podařilo zajistit nový domov pro týraného psa.

O klášter sv. Rodiny se nově bude starat divadlo a kino Ostrov

05.08.2019
Havlíčkův Brod (Havlíčkobrodský deník) – Jedna z nejkrásnějších barokních památek v Havlíčkově Brodě, Klášterní kostel sv. Rodiny, osiřelý nezůstane. Poté, co od jeho provozování odstoupilo Muzeum Vysočiny, bude o něj pečovat Městské divadlo a kino Ostrov. A to na základě smlouvy o pronájmu s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Poté, co se muzeum rozhodlo, že již kostel provozovat nechce, začali brodští radní hledat náhradu prostřednictvím výběrového řízení.

Nový majitel si převzal klíče od zámku v Dívčím Hradě

05.08.2019
DÍVČÍ HRAD (stabruntalsko.cz) - Novým majitelem zámku je HIGHLANDER HERITAGE z.s., který byl zřízený za účelem záchrany památek. Zámek byl prodán prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Spolek si tak v pátek 2. srpna 2019 převzal klíče.

Hledá se využití pro babické sanatorium

02.08.2019
Babice nad Svitavou (rozhlas.cz) - Někdejší budovu Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Babicích nad Svitavou na Brněnsku nabídne stát nejprve svým institucím k využití a v případě nezájmu pak soukromým investorům. Léčebna je uzavřená od roku 2011, od kdy chátrá.

Město se chystá koupit od státu pozemek u letiště, kde se cvičí a střílí

01.08.2019
Moravské Budějovice (trebicsky.denik.cz) – Budějovičtí radní rozhodli, že zastupitelům doporučí, aby posvětili nákup pozemku u letiště, který má rozlohu bezmála 2800 metrů čtverečních. Radnice už se zúčastnila elektronické aukce, v níž uspěla, parcelu je možné odkoupit za 327 tisíc korun. Pozemek dosud patří státu, hospodaří s ním Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Úřad zlikvidoval padělky vrtaček. Cizinci je přivezli z Polska

01.08.2019
Brno (brnensky.denik.cz) – Provedením, tvarem i barvou byly snadno zaměnitelné s originálními výrobky známého výrobce nářadí. Úředníci z brněnského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nechali zlikvidovat celkem pětadvacet aku vrtaček s náhradními akumulátory. „Připadly nám na základě dvou trestních příkazů,“ sdělila mluvčí úřadu Adéla Janů.

ÚZSVM prodal pozemky v průmyslové zóně v Jindřichově Hradci za vícer než 8 milionů korun

31.07.2019
Jindřichův Hradec (kurzy.cz) Jindřichohradecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo pozemky o celkové výměře 20 500 m2 za více než 8 milionů korun. Pozemky leží v oblasti průmyslové zóny města Jindřichův Hradec.

Stát rozprodává někdejší opevnění proti Hitlerovi

29.07.2019
Praha (Prima) - Roman ŠEBRLE, moderátor Chtěli byste mít svůj vlastní bunkr jako Eva? Tak teď máte jedinečnou šanci. Dříve měly bránit stát, teď je stát rozprodává za desetitisíce korun.

Vylovil bez povolení 35 kg ryb, dostal u soudu podmínku

29.07.2019
Klatovy (Klatovský deník) – S podmínkou odešel od soudu pytlák, který minulý rok neoprávněně vylovil z Kovčínského rybníka 35 kg ryb. V rukou pracovníků klatovského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových teď skončilo jeho náčiní, kterým byly dva pod domácku vyrobené podběráky, které převzali od Policie ČR.

Hasiči pokáceli nebezpečné lípy a olše

24.07.2019
​Soběslav (Táborský týden) – Táborské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) využilo na základě Memoranda o spolupráci uzavřeného mezi ÚZSVM a Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky už opakovaně pomoci hasičů při odstranění nebezpečných stromů.

O hodinky byl v elektronické aukci mimořádný zájem

24.07.2019
Ústecký kraj (Ústecký deník) – Lounské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodalo velmi výhodně kapesní hodinky. Pomohla elektronická aukce, díky níž jejich původní cena vzrostla o 3 470 %.

Vrak nechal úřad zlikvidovat, státní kasa získala tisíc korun

23.07.2019
Teplice (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích získal na základě usnesení okresního soud v Lounech do vlastnictví osobní automobil, který byl zlikvidován

Zámek v Načeradci je zase levnější

23.07.2019
Benešov (Právo) - Zámek v Načeradci na Benešovsku je k mání už jen za 15 milionů korun. Stát, který je jeho vlastníkem, jej po několika neúspěšných pokusech opět nabízí k prodeji. Původně byl objekt na prodej za 22 milionů, při zatím posledním pokusu už stát slevil na 17,5 milionu, ale ani tak se zájemce nenašel. Proto požadovaná cena opět klesla.

Týraná fenka našla nový domov. Pomohl Psí domov v Řepnicích

23.07.2019
Řepnice (Litoměřický deník) – Litoměřickému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo najít nového páníčka pro tříletou fenku křížence tmavé barvy jménem Aida.

Okrádal zaměstnavatele, část peněz teď získal stát

22.07.2019
Nový Jičín – Dvanáct set eur a 20 035 korun získal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně (ÚZSVM). „Finanční prostředky připadly státu na základě pravomocného rozsudku vydaného Okresním soudem v Novém Jičíně, jako trest propadnutí věci od pachatele, který léta okrádal svého zaměstnavatele,“ sdělila k věci Michaela Tesařová, referentka vztahů k veřejnosti z oddělení Komunikace z ÚZSVM.

Odbor školství, kultury a památkové péče se stěhoval

22.07.2019
Nymburk (Nymburský deník) – Kanceláře odboru školství, kultury a památkové péče nově najdou lidé v prvním patře budovy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.