Středa, 19. února 2020

Napsali o nás

Krypta pod kostelem sv. Rodiny skrývá zřejmě velké tajemství

05.11.2019
Havlíčkův Brod (havlickobrodsky.denik.cz) – Intenzivním předběžným průzkumem za pomoci štěrbinové kamery projdou ještě letos podzemní prostory pod hlavní lodí Klášterního kostela sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě, které dosud nikdo nespatřil. Iniciátorem akce je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě (ÚZSVM).

Stát zbohatl o dva miliony

31.10.2019
Vyškov – Řadový rodinný dům ve Vyškově, který po smrti majitele nepřipadl v dědickém řízení případným potomkům, prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Majetkovému úřadu ke konci září stouply příjmy na 1,1 miliardy Kč

29.10.2019
Praha 28. října (ČTK) - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) letos ke konci září stouply příjmy meziročně o 85 milionů na 1,07 miliardy korun. Největší část příjmů úřadu pochází z prodeje nepotřebných státních nemovitostí, které činily 690,3 milionu korun. Na dotaz ČTK to sdělil úřad.

Stát prodal dům, kam jezdíval Putin. Nový majitel řeší, co s ním

14.10.2019
Jevany (idnes.cz) - Úzká asfaltka zařízlá do mírného svahu lemovaná smrky a vzrostlými kaštany. Typický obrázek pro lesní čtvrť městečka Jevany jihovýchodně od Prahy. Kousek nad zdejším rybníkem, v ulici V Zátiší, stojí za potrhaným drátěným plotem opuštěný hotel Interpatria. Není to ledajaké místo. Kdysi sem jezdíval za svou rodinou Vladimir Putin, dnes jeden z nejmocnějších mužů planety.

Vládní čtvrtí ušetříme miliardy, tvrdí ředitelka, která ji má na starosti

14.10.2019
Praha (idnes.cz) - Vládní čtvrť by státu pomohla ročně uspořit stovky milionů korun na provozních nákladech. Při výběru lokality bylo klíčové najít vhodný pozemek pro stavbu administrativního objektu s dopravní dostupností a odpovídající kapacitou. V rozhovoru pro iDNES to řekla ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu.

Obec na Novojičínsku získala opuštěný sloup. Nikdo jiný památku nechtěl

14.10.2019
Lichnov (idnes.cz) - Mnoho památek chátrá jen proto, že není jasný jejich vlastník. Legislativně je totiž hodně složité, jak zajistit nutnou opravu, případně nasmlouvat podporu dotací. Jeden takový případ se podařilo vyřešit na Novojičínsku.

Luk a šípy prodali až na 40 příhozů

14.10.2019
Hodonín (Hodonínský deník) – Sada kladkového luku a šípu propadla po trestním řízení státu, ten ji v aukci prodal.

ÚZSVM snížil počet nemovitostí zapsaných na zaniklé instituce o 68%

08.10.2019
Praha (Skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) snížil za čtyři roky do poloviny roku 2019 počet nemovitostí zapsaných na nedohledané a zaniklé státní subjekty o 68 % (o 6242 nemovitostí). Zároveň snížil počet nedohledaných a zaniklých subjektů o téměř 59 % (o 756 subjektů). Údaje vychází z aktualizovaného materiálu Mapa majetku státu.

Opuštěný barokní zámek park v Praze Veleslavíně byl dnes výjimečně otevřený pro veřejnost

04.10.2019
Praha (ČT1) - Opuštěný barokní zámek park v Praze Veleslavíně byl dnes výjimečně otevřený pro veřejnost

Veleslavínský zámek přilákal davy

04.10.2019
Praha (Právo) - Středeční prohlídka jinak uzavřeného veleslavínského zámku, kterou umožnil majetkový úřad státu v rámci festivalu Den architektury, měla mimořádný ohlas. Lidé se zajímali především o budoucnost barokní památky a jejího celého areálu s parkem. I ten je nepřístupný. Dobrovolníci ze sdružení Hradní potok kolem areálu vyrobili i naučnou stezku. Podle Veroniky Zapletalové usilují o to, aby se veřejnosti prozatím otevřel alespoň park. „Je snaha otevřít hned teď alespoň areál zámku s tím, že budovy zůstanou zavřené,“ řekla Zapletalová.

Ve vydražené budově bývalé léčebny dlouhodobě nemocných má vzniknout Alzheimer centrum

04.10.2019
Roudnice nad Labem (e-litomerice.cz) - Ve středu 25. září proběhlo výběrové řízení s aukcí týkající se roudnické budovy bývalé léčebny dlouhodobě nemocných. Vítězná firma ji plánuje využít jako zdravotnické zařízení pro pomoc pacientům s Alzheimerovou chorobou.

Andrej Babiš: Z vládních budov může Praha udělat sociální byty

04.10.2019
Praha (Pražský deník) - Úspory na nájemném i na provozu budov, pracovní místa pro obyvatele Letňan, otevření historických objektů veřejnosti, více bytů pro Pražany. To jsou hlavní argumenty, kterými premiér Andrej Babiš a šéfka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu přesvědčují o výhodnosti plánované desetimiliardové investice do výstavby vládního komplexu v pražských Letňanech.

Nahlédněte do Veleslavínského zámku, kde se léčila i první dáma

04.10.2019
Praha (blesk.cz) - Poslední rok bylo kolem zámeckého areálu v Praze 6 pořádně rušno, zálusk si na něj dělal magistrát spolu s radnicí Prahy 6, ale Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), jemuž patří, jej chtěl prodat. Nakonec se rozhodlo o jeho pronájmu, nikdo však neměl zájem a teprve před několika týdny se o něj přihlásilo ministerstvo kultury. Podívejte se, jak to v barokním zámečku, který je památkově chráněný, zámečku vypadá. Jaká historie se k němu váže?

Článek Zlínského deníku o bývalé věznici v Uherském Hradišti

27.09.2019
Uherské Hradiště (Zlínský deník) – Všechny kroky Memoranda o spolupráci ve věci budoucího využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti jsou naplněny. Alespoň tak informoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), jakožto koordinátor dlouho plánované rekonstrukce bývalého uherskohradišťského justičního paláce.

Stát se zbavuje vily, město do ní chce přestěhovat školu

23.09.2019
SVITAVY (Mladá fronta DNES) - Po téměř 75 letech se Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který má ve vile jedno ze svých pracovišť, rozhodl jednu z nejcennějších staveb ve Svitavách opustit a přestěhovat se do menšího. Roli hraje úspora peněz i snaha o vyšší efektivitu. Už řadu let se totiž státním úředníkům nabízí možnost využít sousední budovu Státního pozemkového úřadu, v níž je řada kanceláří neobsazených. „Nyní probíhají jednání se Státním pozemkovým úřadem o možnosti převzetí jejich budovy v ulici Milady Horákové, kam by se úředníci ÚZSVM mohli přestěhovat. Přemístění úředníků do této budovy by bylo z hlediska využití administrativních prostor efektivnější. Naším cílem je sledovat evropský trend tak, aby plocha na jednoho zaměstnance činila 12 m2, přestěhováním se podaří tomuto cíli přiblížit,“ sdělila referentka oddělení komunikace Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Adéla Janů.

V ČR je skoro 200 tisíc nemovitostí bez majitele. Nejsou vaše?

23.09.2019
Praha (nova.cz) - V Česku je stále více než 175 tisíc pozemků a více než pět tisíc staveb, které mají neznámého nebo nedostatečně identifikovaného vlastníka. Mohou patřit i vám!

Soud i muzeum. Velká proměna uherskohradišťské věznice je připravená

23.09.2019
Uherské Hradiště (idnes.cz) - Ministerstvo financí schválilo dlouho chystanou proměnu bývalé věznice v Uherském Hradišti včetně vzniku Muzea totality. Investice vyjde na 436 milionů korun, hotovo má být v roce 2027.

Co s domy a pozemky, které nikomu nepatří? Jejich počet se snížil, některým úřad našel nové vlastník

20.09.2019
Praha (irozhlas.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových snížil od spuštění projektu Mapa majetku státu v polovině roku 2015 do konce letošního června počet neexistujících a likvidovaných státních firem v katastru nemovitostí o 58 procent na 580.

Úřad vyřešil další případy pozemků zapsaných na neexistujícího vlastníka

19.09.2019
Návrh k přepsání dalších pozemků, u nichž dosud bylo evidováno právo hospodaření pro zaniklý Školní statek Pomněnice, podal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). „Jde o třináct pozemků zapsaných na neexistujícího vlastníka,“ potvrdila Michaela Tesařová z ÚZSVM

Další neexistující vlastník je vyřešený

18.09.2019
Benešov (Benešovský deník) – Návrh k přepsání dalších pozemků, u nichž dosud bylo evidováno právo hospodaření pro zaniklý Školní statek Pomněnice, podal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). „Jde o třináct postátu zemků zapsaných na neexistujícího vlastníka,“ potvrdila tujícího Michaela Tesařová z ÚZSVM.