Čtvrtek, 21. listopadu 2019

Napsali o nás

Kraj dostal od státu pozemky gratis. Největší část na Litoměřicku

22.07.2019
Litoměřice (litomericky.denik.cz) - Více než 20 tisíc metrů čtverečních pozemků získal Ústecký kraj nově do svého majetku. Bezúplatně mu je převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Účetní hodnota pozemků nacházejících se v okresech Litoměřice, Děčín a Teplice je téměř 950 tisíc korun.

Jedle z množírny našla domov u úřednice Lindy. Péče o týraná zvířata stojí stát miliony

22.07.2019
Praha (blesk.cz) - Péče o týraná zvířata stojí státní kasu ročně miliony korun. Za celý rok 2018 to bylo 1,8 milionu, za letošní první pololetí pak 800 tisíc korun. Z vířata, která byla majitelům odebrána kvůli týrání, nevhodné péči, případně ta, která zůstala po zemřelých lidech bez dědiců, se dostávají k Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Týká se to i zbídačených psů a koček z množíren, řekl Blesk Zprávám mluvčí úřadu Radek Ležatka. Úředníci zlomeným zvířecím duším hledají nové domovy za pomoci spolků a sociálních sítí, občas si ale některé z nich zamilují natolik, že si je osvojí sami. To je případ štěněte z množírny, které adoptovala ředitelka hospodaření na pracovišti v Plzni Linda Hejlová.

Odsouzený přispěl do státní kasy milionem

19.07.2019
Ústecký kraj – Ústecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo pro státní rozpočet jeden milion korun. A to na základě usnesení Vrchního soudu v Praze.

Kraj dostal pozemky gratis

19.07.2019
Ústecký kraj (Ústecký deník) – Více než 20 tisíc metrů čtverečních pozemků získal Ústecký kraj nově do svého majetku. Bezúplatně mu je převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Stát hledá majitele pro osm desítek psů a šest koček

19.07.2019
Praha (novinky.cz) - Stát není jen majitelem a správcem hmotných statků, ale stará se rovněž o zvířata, která na něj přešla po zesnulých lidech bez dědiců, případně byla zabavena majitelům kvůli týrání. Ačkoliv mezi zvířaty k adopci převažují psi a kočky, loni se podařilo státu udat i bezmála stovku koní, osm koz či tři kachny.

Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové prohrálo spor se státem o pozemky

18.07.2019
Hradec Králové (ČT 1)

Srbice získaly pozemky kolem místní vodní nádrže

16.07.2019
Srbice (Teplický deník) – Teplické pracoviště Úřadu pro zastupování státu (ÚZSVM) ve věcech prodalo formou přímého prodeje obci Srbice dva pozemky o celkové výměře 2 417 m2, které se nacházejí podél místní Modlanské vodní nádrže, za 53 000 korun.

Historické rádio se stane součástí muzejní sbírky

16.07.2019
Fulnek (Novojičínský deník) – Rádio značky Tesla Tenor obohatí sbírku Slezského zemského muzea. Přístroj získal z odúmrti Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně.

ÚZSVM: Brno získalo bezúplatně pozemky v hodnotě 78 milionů

15.07.2019
Brno (kurzy.cz) - Brněnské pracoviště ÚZSVM od ledna do března bezúplatně převedlo statutárnímu městu Brnu 740 pozemků o celkové rozloze 165 811 m2 v účetní hodnotě přesahující 78 milionů korun.

ÚZSVM vyřešil pozemky po neexistujícím Státním statku Nová Bystřice

15.07.2019
Nová Bystřice (kurzy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jindřichově Hradci se ujal čtyř bezprizorních zemědělských pozemků v Dačicích, které byly řadu let v katastru nemovitostí zapsány na zaniklý státní podnik Státní statek Nová Bystřice. Parcely dohledané díky Mapě majetku státu byly předány Státnímu pozemkovému úřadu.

Stát bude znovu dražit zámeček v Brandýse

12.07.2019
BRANDÝS NAD ORLICÍ (Mladá fronta DNES) - Stát se znovu pokusí prodat zámeček v Brandýse nad Orlicí. Druhou dražbu naplánoval na 16. července.

Většina z 56 týraných koček už našla nového majitele

11.07.2019
Žim (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích získal 56 týraných koček, a to na základě rozhodnutí městského úřadu Neratovice.

Stát prodal dva pozemky u Píšťanského jezera

09.07.2019
Píšťany (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo ve výběrovém řízení s aukcí v Píšťanech dva pozemky o celkové výměře 4 164 m2 za 501 000 korun.

Stát získal část práv k dílům a textům žďárského muzikanta Čížka

08.07.2019
Žďár nad Sázavou (zdarsky.denik.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Žďáře nabyl z dědictví jako takzvanou odúmrť mimo jiné i čtvrtinu autorských majetkových práv k hudebním dílům a zhudebněným textům autora Ladislava Čížka.

O bývalý pozemek Jitky se strhl boj

04.07.2019
Jindřichův Hradec (Jindřichohradecký deník) – Nebývalý zájem zaznamenalo jindřichohradecké pracoviště ÚZSVM při aukci, ve které byl nabízený pozemek o rozloze 1444 metrů čtverečních.

Společnost ČEZ odkoupila 12 pozemků pod trafostanicemi

04.07.2019
Litoměřicko (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo formou přímého prodeje celkem 12 pozemků ležících v katastrálních územích Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Štětí a Pokratice.

O zabavené vyšívací stroje svedli zájemci bitvu

03.07.2019
Žďár nad Sázavou (Žďárský deník) – Tři padělatelům zabavené vyšívací stroje, o které jejich noví majitelé svedli „bitvu“, prodal nedávno Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Žďáře nad Sázavou v elektronických aukcích.

ZŠ Žerotínova má revitalizovanou zahradu, novou dominantou je jurta

03.07.2019
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ (klubnovinaruzlin.cz) - Stavbou, kterou by ve Valašském Meziříčí hledal opravdu jen málokdo, je nová učebna environmentální výchovy u Základní školy Žerotínova. „Exteriérem kopíruje mongolskou jurtu a kromě kruhové stavby dostala zahrada i několik dalších nových prvků,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Lukáš Martinek.

Majitelé bytů v Rousínově na Vyškovsku získají pozemky pod svými bytovými domy bezplatně

02.07.2019
Rousínov (ČRo Brno) Karolína ANTLOVÁ, moderátorka Majitelé bytů v ulici V Sídliště v Rousínově na Vyškovsku získají pozemky pod svými bytovými domy bezplatně. Vedení města se nebude odvolávat proti rozhodnutí krajského soudu, který určil, že pozemky patří státu. Další postup dnes avizoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.

Kuriozity v prodeji státního majetku

02.07.2019
Praha - (Prima) Matěj MISAŘ, moderátor 3 a půl tisíce aukcí a více než 30 000 000 Kč. Taková je dosavadní bilance on-line dražeb majetku, který zabavil stát. A jak zjistila reportérka Adéla Jelínková, přes službu, která funguje už rok, se dá nakoupit téměř všechno. Od měděného drátu přes čtyřlístky až po nemovitosti.