Středa, 19. února 2020

Napsali o nás

Chystá se velká proměna věznice. Schválí ji poslanci?

18.09.2019
UHERSKÉ HRADIŠTĚ (Mladá fronta DNES) - Při posledním otevření dorazilo do areálu přes čtyři tisíce lidí a ekumenická bohoslužba, která se kvůli počasí přesunula z nádvoří do vězeňské kaple, měla neuvěřitelně silnou atmosféru. Areál uherskohradišťské věznice je totiž jedinečný v celé zemi a stále láká řadu návštěvníků.

Nedostatky v zápisech v katastru

18.09.2019
Praha (ČT1) - Bohumil KLEPETKO, moderátor Události v regionech dobrý večer. Skoro u 200 tisíc staveb a pozemků, jejichž majitelé jsou špatně nebo nedostatečně zapsaní v Katastru nemovitostí, hrozí, že propadnou státu. Novela zákona z roku 2014 těmto vlastníkům ukládá, aby se do roku 2023 přihlásili, jenže z lhůty od doby platnosti novely uplynula už víc než polovina a za tu dobu se podařilo vyřešit nejasnosti jen u 30 tisíc nedostatečně identifikovaných nemovitostí, tedy asi jednu šestinu. Pátrání běžně trvá i několik let, zvlášť když úředníci musí třeba dědice hledat v zahraničí.

Dívčí Hrad má nového majitele za 4,9 milionu korun

18.09.2019
Bruntál (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal ve výběrovém řízení areál zámku Dívčí Hrad v okrese Bruntál za 4,89 milionu korun. Novým majitelem se stal spolek Highlander Heritage.

Energetici odkoupili od státu pozemky ve Vernéřově

13.09.2019
Chomutov (Chomutovský deník) – Tři pozemky pod budovami o celkové rozloze 393 metrů čtverečních prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) společnosti ČEZ.

Stát prodal kamenolom

12.09.2019
Pavlice – Osm pozemků o celkové výměře více než dvanáct set metrů čtverečních nacházejících se v Pavlicích prodal stát prostřednictví Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Perštejn plánuje obnovit zabahněný rybník

11.09.2019
Perštejn (Chomutovský deník) – Velká práce čeká na obci Perštejn. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových na obci převedl dva pozemky, které leží v Černýši.

Pozemky pod Srdcem dali kraji

11.09.2019
Klentnice (Břeclavský deník) – Jihomoravský kraj získal pozemky v areálu domova pro osoby se zdravotním postižením Srdce v domě v Klentnici, jehož je provozovatelem.

Nepotřebné obrazy budou zdobit lázeňský areál

10.09.2019
Lázně Kynžvart (Chebský deník) – Obrazy, které Útvar pro zastupování státu ve věcech majetkových získal po bývalých okresních úřadech v Karlovarském kraji, budou dělat radost hostům v lázeňských domech v Lázních Kynžvartu.

Výborný úřad pracuje ve prospěch státu i veřejnosti

09.09.2019
Praha (Letňanské listy) - K zajímavým či vlivným osobnostem, které žijí na Praze 18, patří generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu. Náplň její práce vyplývá již z názvu úřadu, který vede, pro čtenáře Letňanských listů ale více přiblížila obsah své činnosti a své zkušenosti.

Podvodník opět vybíral peníze

09.09.2019
Nový Jičín (Novojičínský deník) – Již podruhé v krátké době převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně (ÚZSVM) různé drobné předměty a peníze po jistém podvodníkovi.

Obce získaly do svého majetku pozemky od státu

09.09.2019
Mašťov, Málkov (Chomutovský deník) – Město Jirkov a obce Mašťov a Málkov získaly od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových do svého vlastnictví pozemky. Největší pozemek o rozloze 5 350 metrů čtverečních získal Jirkov.

Řečický areál Koh-i-noor začne znovu sloužit k výrobě

09.09.2019
Kardašova Řečice (Jindřichohradecký deník) – Jindřichohradecký Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal v elektronické aukci budovu a pozemek ve výrobním areálu někdejšího státního podniku Koh-i-noor v Kardašově Řečici.

Chomutov získal od státu pozemek na sídlišti

06.09.2019
Chomutov (Chomutovský deník) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal ve výběrovém řízení s aukcí v Chomutově pozemek o rozloze 2 504 metrů čtverečních, který se nachází v zastavěné části města. Chomutov si ho odkoupil za 720 000 korun.

ÚZSVM prodává kancelářské prostory v Litomyšli za 6,7 milionu Kč

05.09.2019
Litomyšl (Skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí v elektronické aukci kancelářské prostory v Litomyšli o celkové ploše 269 čtverečních metrů. Nejnižší podání aukce činí 6,7 milionu korun.

Převzali tři pozemky po zaniklých subjektech

04.09.2019
Žďár nad Sázavou – Poslední tři pozemky z takzvané Mapy majetku státu evidované ve žďárském okrese převzalo pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Žďáře nad Sázavou.

Stát získal jako odúmrť částku převyšující 800 tisíc korun

04.09.2019
Litoměřice – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo po ženě zemřelé ve věku 86 let finanční prostředky uložené na vkladní knížce, peněžním a sporožirovém účtu a cenné papíry v celkové hodnotě 811 117 Kč jako tzv. odúmrť.

Votice chystají velkou opravu Husovy ulice

03.09.2019
Votice (Benešovský týden) – Bezpečně do zaměstnání nebo do školy a zpátky. To je základní motto investice, kterou chtějí letos, případně v první polovině příštího roku realizovat Votice.

Týraná fenka odebraná majitelce našla nový domov

03.09.2019
Řepnice (Litoměřický deník) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích se podařilo darovat dalšího pejska, který byl odebrán původní majitelce z důvodu týrání.

Knihovna dědí po zemřelých

02.09.2019
Domažlice (Domažlický deník) – Městská knihovna Boženy Němcové obdrží dalších 128 knih, které připadly státu po úmrtí majitelů.

Vodaři získali pozemky v areálu čističky za 33 tisíc korun

02.09.2019
Teplice, Bílina (Teplický deník) – Teplické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) sjednotilo prodejem tří pozemků o celkové výměře 145 m2 vlastnictví nemovitostí v areálu čistírny odpadních vod v Bílině.