Pátek, 22. listopadu 2019

Napsali o nás

Majitelé bytů v Rousínově na Vyškovsku získají pozemky pod svými bytovými domy bezplatně

02.07.2019
Rousínov (ČRo Brno) Karolína ANTLOVÁ, moderátorka Majitelé bytů v ulici V Sídliště v Rousínově na Vyškovsku získají pozemky pod svými bytovými domy bezplatně. Vedení města se nebude odvolávat proti rozhodnutí krajského soudu, který určil, že pozemky patří státu. Další postup dnes avizoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.

Kuriozity v prodeji státního majetku

02.07.2019
Praha - (Prima) Matěj MISAŘ, moderátor 3 a půl tisíce aukcí a více než 30 000 000 Kč. Taková je dosavadní bilance on-line dražeb majetku, který zabavil stát. A jak zjistila reportérka Adéla Jelínková, přes službu, která funguje už rok, se dá nakoupit téměř všechno. Od měděného drátu přes čtyřlístky až po nemovitosti.

Vchynice získaly pozemky pro výstavbu sběrného místa

02.07.2019
Vchynice (Litoměřický deník) – Obec získala od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích čtyři pozemky, které leží na okraji obce, v přímém sousedství dálnice D8.

Úřad pro zastupování státu prodal pozemky u Chmelaře

02.07.2019
Úštěk (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo 11 pozemků o celkové rozloze 427 m2 u jezera Chmelař v Úštěku.

Pod dvěma tunami odpadu se nacházel historický motocykl

01.07.2019
Pelhřimov (Havlíčkobrodský deník) – Cenný historický motocykl značky Jawa se nacházel ve zděné řadové garáži v Pelhřimově, kterou jako odúmrť přebírali v minulých týdnech do své správy pracovníci pelhřimovského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Podobných případů, kdy majetek po zemřelém připadne státu, ale řeší úřad více.

V elektronické aukci státního majetku si můžete koupit rybářský prut, ale také třeba byt

01.07.2019
Praha (mesec.cz) - Od 1. června 2019 platí novela vyhlášky, která ukládá všem státním institucím povinnost zveřejňovat nabídky na prodej svého nepotřebného majetku na webu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Noví majitelé převzali rozsáhlý skladový areál ve Lnářích na Strakonicku

27.06.2019
Lnáře (kurzy.cz) - Na základě výběrového řízení s aukcí získali noví majitelé z Plzeňska do podílového spoluvlastnictví skladový areál v obci Lnáře. Tento majetek získal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v roce 2015 na základě Usnesení vlády ČR od Ministerstva zdravotnictví jako nepotřebný majetek.

Frýdek-Místek získal pozemek, který byl v minulém režimu nedobrovolně darován státu

24.06.2019
Frýdek-Místek (kurzy.cz) - Po několikaletém prošetřování se frýdecko-místeckému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových podařilo bezúplatně převést městu Frýdek-Místek pozemek pod místní komunikací. Pozemek se nachází v západním okraji města s názvem Nové Dvory – Hlíny.

Po mrtvém zůstala dýka z války

20.06.2019
Hrušovany u Brna (Brněnský deník) – Dýka, kterou nejspíš používal důstojník německého vojenského letectva Luftwaffe, a více než tři sta let staré housle.

Cyklostezka, která byla přerušena chodníkem, se po dvou letech stane konečně celistvou

18.06.2019
Přerov (regiony24.cz) - Cyklostezku přerušuje chodník – tento stav bude ale za pár týdnů minulostí. Dnes se dělníci pustili do práce.

Historická administrativní budova v Aši se prodala za 2,5 milionu Kč, změní se na byty

18.06.2019
Aš (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal ve výběrovém řízení administrativní budovu v Aši na Karlovarsku za 2,501 milionu Kč. Nový majitel plánuje třípatrovou historickou budovu celkově zrekonstruovat a zkolaudovat na bytový dům.

Týraní psi z Liberce našli nový domov po osmi dnech

17.06.2019
Liberec (Liberecký deník) – Tříletý pes Filípek a čtyřletý pes Ben, kteří byli odebráni chovatelce z důvodu týrání, už mají nový domov. Informoval o tom Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, kterému psi připadli.

Hasiči v Doubici pokáceli deset nebezpečných modřínů

14.06.2019
Doubice (Děčínský deník) – Nebezpečně se naklánějící stromy v Doubici už nikoho neohrozí.

Dražili obrazy z pozůstalosti, stát získá téměř 60 tisíc korun

14.06.2019
Znojmo (znojemsky.denik.cz) – Mnohem víc peněz než nasvědčoval první odhad získal státní rozpočet díky obrazům, které stát získal z pozůstalosti.

Stát převzal věci použité k loupežným výpravám

13.06.2019
Pelhřimov (Pelhřimovský deník) – Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pelhřimově převzalo věci propadlé z trestné činnosti. Zmíněné závažné majetkové činnosti se dopouštěli na celém území republiky dva muži. Okresní soud v Pelhřimově oběma uložil vedle trestu odnětí svobody i trest propadnutí věci.

Stát prodal u Mariánských Lázní bývalý penzion Elixír za 1,6 milionu Kč

13.06.2019
Mariánské Lázně (skypaper.cz) - Karlovarské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodalo ve výběrovém řízení s aukcí bývalý penzion Elixír včetně pozemku ve Staré Vodě u Mariánských Lázní za 1,6 milionu korun.

Získaný pozemek je strategický

12.06.2019
Počátky (Pelhřimovský deník) – Město Počátky koupilo pozemek o výměře 540 čtverečních metrů, který navazuje na rekultivovanou městskou skládku.

V bytě se našly obrazy, úřad je prodal v aukci

11.06.2019
Fulnek (Týdeník okresu Nový Jičín) - Čtyři olejomalby našli pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v bytě ve Fulneku. Úřad nakonec obrazy úspěšně prodal v aukci. Fulnek – Olejomalby nalezli pracovníci ÚZSVM v bytě, který státu připadl jako odúmrť (majetek zesnulého člověka, jenž neměl žádné dědice ze zákona ani ze závěti – pozn. red.).

Stát převedl Měděnci pozemky, aniž by za to žádal peníze

10.06.2019
Měděnec (Chomutovský deník) – Horský Měděnec získal přístupové pozemky v obci, které svou hodnotou převyšují 50 tisíc bezúplatně. Převedlo mu je chomutovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových kvůli hospodárnosti a veřejného zájmu na deset let.

Větší čekárny i bezpečí. Začala přestavba úřadu

10.06.2019
LIBEREC (Mladá fronta DNES) - Liberecký úřad práce změní sídlo. Z nevyhovujícího věžáku S Tower se přesune do sousední nízké budovy někdejšího Elitronu. Její přestavba, o které se léta jen mluvilo, začala na konci května. „Jedná se o kompletní rekonstrukci celého objektu. Podle předpokladu bude hotová do konce příštího roku,“ uvedla Kateřina Beránková, mluvčí Úřadu práce ČR.