Pondělí, 17. února 2020

Napsali o nás

Srbice získaly pozemky kolem místní vodní nádrže

16.07.2019
Srbice (Teplický deník) – Teplické pracoviště Úřadu pro zastupování státu (ÚZSVM) ve věcech prodalo formou přímého prodeje obci Srbice dva pozemky o celkové výměře 2 417 m2, které se nacházejí podél místní Modlanské vodní nádrže, za 53 000 korun.

Historické rádio se stane součástí muzejní sbírky

16.07.2019
Fulnek (Novojičínský deník) – Rádio značky Tesla Tenor obohatí sbírku Slezského zemského muzea. Přístroj získal z odúmrti Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně.

ÚZSVM: Brno získalo bezúplatně pozemky v hodnotě 78 milionů

15.07.2019
Brno (kurzy.cz) - Brněnské pracoviště ÚZSVM od ledna do března bezúplatně převedlo statutárnímu městu Brnu 740 pozemků o celkové rozloze 165 811 m2 v účetní hodnotě přesahující 78 milionů korun.

ÚZSVM vyřešil pozemky po neexistujícím Státním statku Nová Bystřice

15.07.2019
Nová Bystřice (kurzy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jindřichově Hradci se ujal čtyř bezprizorních zemědělských pozemků v Dačicích, které byly řadu let v katastru nemovitostí zapsány na zaniklý státní podnik Státní statek Nová Bystřice. Parcely dohledané díky Mapě majetku státu byly předány Státnímu pozemkovému úřadu.

Stát bude znovu dražit zámeček v Brandýse

12.07.2019
BRANDÝS NAD ORLICÍ (Mladá fronta DNES) - Stát se znovu pokusí prodat zámeček v Brandýse nad Orlicí. Druhou dražbu naplánoval na 16. července.

Většina z 56 týraných koček už našla nového majitele

11.07.2019
Žim (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích získal 56 týraných koček, a to na základě rozhodnutí městského úřadu Neratovice.

Stát prodal dva pozemky u Píšťanského jezera

09.07.2019
Píšťany (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo ve výběrovém řízení s aukcí v Píšťanech dva pozemky o celkové výměře 4 164 m2 za 501 000 korun.

Stát získal část práv k dílům a textům žďárského muzikanta Čížka

08.07.2019
Žďár nad Sázavou (zdarsky.denik.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Žďáře nabyl z dědictví jako takzvanou odúmrť mimo jiné i čtvrtinu autorských majetkových práv k hudebním dílům a zhudebněným textům autora Ladislava Čížka.

O bývalý pozemek Jitky se strhl boj

04.07.2019
Jindřichův Hradec (Jindřichohradecký deník) – Nebývalý zájem zaznamenalo jindřichohradecké pracoviště ÚZSVM při aukci, ve které byl nabízený pozemek o rozloze 1444 metrů čtverečních.

Společnost ČEZ odkoupila 12 pozemků pod trafostanicemi

04.07.2019
Litoměřicko (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo formou přímého prodeje celkem 12 pozemků ležících v katastrálních územích Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Štětí a Pokratice.

O zabavené vyšívací stroje svedli zájemci bitvu

03.07.2019
Žďár nad Sázavou (Žďárský deník) – Tři padělatelům zabavené vyšívací stroje, o které jejich noví majitelé svedli „bitvu“, prodal nedávno Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Žďáře nad Sázavou v elektronických aukcích.

ZŠ Žerotínova má revitalizovanou zahradu, novou dominantou je jurta

03.07.2019
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ (klubnovinaruzlin.cz) - Stavbou, kterou by ve Valašském Meziříčí hledal opravdu jen málokdo, je nová učebna environmentální výchovy u Základní školy Žerotínova. „Exteriérem kopíruje mongolskou jurtu a kromě kruhové stavby dostala zahrada i několik dalších nových prvků,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Lukáš Martinek.

Majitelé bytů v Rousínově na Vyškovsku získají pozemky pod svými bytovými domy bezplatně

02.07.2019
Rousínov (ČRo Brno) Karolína ANTLOVÁ, moderátorka Majitelé bytů v ulici V Sídliště v Rousínově na Vyškovsku získají pozemky pod svými bytovými domy bezplatně. Vedení města se nebude odvolávat proti rozhodnutí krajského soudu, který určil, že pozemky patří státu. Další postup dnes avizoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.

Kuriozity v prodeji státního majetku

02.07.2019
Praha - (Prima) Matěj MISAŘ, moderátor 3 a půl tisíce aukcí a více než 30 000 000 Kč. Taková je dosavadní bilance on-line dražeb majetku, který zabavil stát. A jak zjistila reportérka Adéla Jelínková, přes službu, která funguje už rok, se dá nakoupit téměř všechno. Od měděného drátu přes čtyřlístky až po nemovitosti.

Vchynice získaly pozemky pro výstavbu sběrného místa

02.07.2019
Vchynice (Litoměřický deník) – Obec získala od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích čtyři pozemky, které leží na okraji obce, v přímém sousedství dálnice D8.

Úřad pro zastupování státu prodal pozemky u Chmelaře

02.07.2019
Úštěk (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo 11 pozemků o celkové rozloze 427 m2 u jezera Chmelař v Úštěku.

Pod dvěma tunami odpadu se nacházel historický motocykl

01.07.2019
Pelhřimov (Havlíčkobrodský deník) – Cenný historický motocykl značky Jawa se nacházel ve zděné řadové garáži v Pelhřimově, kterou jako odúmrť přebírali v minulých týdnech do své správy pracovníci pelhřimovského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Podobných případů, kdy majetek po zemřelém připadne státu, ale řeší úřad více.

V elektronické aukci státního majetku si můžete koupit rybářský prut, ale také třeba byt

01.07.2019
Praha (mesec.cz) - Od 1. června 2019 platí novela vyhlášky, která ukládá všem státním institucím povinnost zveřejňovat nabídky na prodej svého nepotřebného majetku na webu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Noví majitelé převzali rozsáhlý skladový areál ve Lnářích na Strakonicku

27.06.2019
Lnáře (kurzy.cz) - Na základě výběrového řízení s aukcí získali noví majitelé z Plzeňska do podílového spoluvlastnictví skladový areál v obci Lnáře. Tento majetek získal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v roce 2015 na základě Usnesení vlády ČR od Ministerstva zdravotnictví jako nepotřebný majetek.

Frýdek-Místek získal pozemek, který byl v minulém režimu nedobrovolně darován státu

24.06.2019
Frýdek-Místek (kurzy.cz) - Po několikaletém prošetřování se frýdecko-místeckému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových podařilo bezúplatně převést městu Frýdek-Místek pozemek pod místní komunikací. Pozemek se nachází v západním okraji města s názvem Nové Dvory – Hlíny.