Pátek, 22. listopadu 2019

Napsali o nás

Stát prodal další část Poldovky

14.05.2019
Kladno (Mladá fronta DNES) - Kladenské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo za téměř 1,3 milionu korun dalších šest pozemků v rozlehlém areálu bývalého hutnického gigantu Poldi Kladno.

97 milionů Kč: Stát uspěl s nárokem na náhradu škody v kauze solárních elektráren Talwin

14.05.2019
Praha (enviweb.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl v rámci trestního řízení vedeného ve věci společnosti Talwin, ve kterém zastupoval Ministerstvo průmyslu a obchodu. Ke kauze ohledně solárních elektráren se ÚZSVM připojil s nárokem na náhradu škody a bylo mu vyhověno v částce ve výši 97 645 445 Kč.

ÚZSVM v Rychnově nad Kněžnou v roce 2018 vyhlásil 32 elektronických aukcí

13.05.2019
(Kurzy.cz) - Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Rychnově nad Kněžnou vyhlásilo v loňském jednatřicet elektronických aukcí movitých věcí, ze kterých se v devatenácti případech podařilo předměty aukcí úspěšně prodat.

Zámeček v Brandýse je na prodej

13.05.2019
Orlickoústecko (Orlický deník) – Barokní zámeček v Brandýse nad Orlicí je na prodej. Pokud máte zbytečných osm milionů, může být váš. Chátrající historickou stavbu, která je nemovitou kulturní památkou, nabízí ve veřejné dražbě stát. Součástí jsou pozemky a přilehlý anglický park.

Ruda se dočká náměstí

13.05.2019
Železná Ruda (Plzeňský deník) – Obyvatelé Železné Rudy se konečně mohou těšit na své náměstí. Po několika desetiletích dohadů totiž ve čtvrtek železnorudské zastupitelstvo schválilo nabytí budovy bývalé kavárny Espresso, kterou s jejím majitelem vyměnilo za zchátralou budovu ubytovny. Tímto významným krokem se zcela zásadně otevírá cesta pro vybudování nového náměstí v samotném centru.

Univerzita Karlova získala přes 7 hektarů v Hradci Králové za 9,5 mil. Kč

30.04.2019
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Hradci Králové prodal formou přímého prodeje šest pozemků v Hradci Králové v místní části

Peníze dealerů propadly státu

29.04.2019
Příbram (Příbramský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Příbrami získal částku 37,5 tisíce korun z trestné činnosti. S nadsázkou by se dalo říci, že jde tak trochu o protiklad proti nedávnému „zisku“ 50 korun za prodané kleště v elektronické aukci, kterými byla také páchána trestná činnost a které úřad prodal v únoru.

Za týrání stovky psů chce policie poslat chovatelku z Plzně před soud

29.04.2019
Plzeň (ceskatelevize.cz) - Policisté při domovní prohlídce dvou nemovitostí na Plzeňsku objevili přes stovku týraných psů. Zvířata trpěla podvýživou, byla zubožená a žila ve vlastních výkalech. Osmačtyřicetileté chovatelce nyní hrozí kvůli týrání zvířat a zanedbání péče až pět let vězení. Informaci o podání návrhu na obžalobu dotyčné potvrdila ČT mluvčí plzeňské policie Veronika Hokrová.

Muž se samopalem se vydával za policistu. Zbraně mu zabavili

26.04.2019
Pardubice (nova.cz) - Dvě zbraně pro airsoft se podařilo prodat Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. S tímto vybavením se před pár lety vydával za falešného policistu jednačtyřicetiletý muž. Neznámý kupec za obě pistole zaplatil 1650 korun.

Stát se zbavuje majetku. Můžete mít chatu v horách i dům ve městě

24.04.2019
Praha (nova.cz) - Je tu další šance pro lidi, kteří mají zájem získat za výhodnou cenu zajímavý dům k bydlení, nebo chalupu na vysněném místě. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových připravuje dražby nemovitostí. Přihlásit se může každý. Některé položky vypadají opravdu lákavě.

Pozemky u Martinického potoka získalo Povodí Vltavy

23.04.2019
Pelhřimov (Pelhřimovský deník) - Celkem šest pozemků v katastrálním území Lukavce, které tvoří koryto významného vodního toku Martinického potoka, převedl počátkem dubna Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Pelhřimově na státní podnik Povodí Vltavy.

Nový nájemce získá hrobky či varhany

16.04.2019
HAVLÍČKŮV BROD (Mladá fronta DNES) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil výběrové řízení na pronájem klášterního kostela sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě. Nový provozovatel by měl kostel využít pouze ke kulturním a společenským účelům. Státu musí platit minimálně 22 tisíc korun ročně.

Přerov smění budovy v centru

16.04.2019
Přerov (Přerovský a hranický deník) - Objekt hasičské zbrojnice na Šířavě po přestěhování profesionální jednotky využijí přerovští strážníci Přerov – Centrum Přerova nehyzdí jen prázdné výlohy obchodů, které neustály tlak konkurence, nebo se přestěhovaly jinam, ale i nevyužité a zchátralé budovy. Po přemístění profesionálních hasičů do moderní zbrojnice, která nyní vyrůstá v ulici 9. května, by hrozil podobný osud také dnešnímu sídlu sboru v ulici na Šířavě. Radní chtějí tento objekt využít pro potřeby městské policie.

Komoda ze soudní úschovy obohatí muzeum

10.04.2019
Frýdek-Místek (Frýdecko-místecký a třinecký deník) - Stát získal na základě usnesení Okresního soudu ve Frýdku-Místku prosklenou komodu, která byla předmětem soudní úschovy.

Barokní zámek v Brandýse nad Orlicí je na prodej. Prohlédněte si ho z ptačí perspektivy.

09.04.2019
Brandýs nad Orlicí (novinky.cz) - Nenašlo se pro něj využití, a tak kulturní památku v Brandýse nad Orlicí posílá stát do první držby pro veřejnost. Zámeček, který byl postaven v letech 1781 až 1783, je nabízen k dražbě i s rozlehlou zahradou. Počáteční cena začíná na osmi milionech korun. Novinky.cz ve videoreportáži přinášejí záběry zámku z ptačí perspektivy.

Stovky pozemků v Česku nemají jasného majitele

08.04.2019
Praha (ČRo Radiožurnál)

Nečekané dědictví vyneslo miliony

08.04.2019
Vodranty (kurzy.cz) - Nečekané dědictví spadlo nedávno do klína rodině, která po prapratetě z Čáslavska získala rozsáhlé zemědělské pozemky. Překvapení dědicové je prodali a zbohatli. V Česku přitom stále zůstává skoro 200 tisíc nemovitostí s nevyjasněnými vlastníky, o které se mohou lidé přihlásit.

ÚZSVM vyhlásil dražbu zámečku v Brandýse nad Orlicí za 8 mil. Kč

05.04.2019
Brandýs nad Orlicí (skypaper.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Orlicí vyhlásil veřejnou dražbu na prodej zámečku v Brandýse nad Orlicí. Dražba se uskuteční 9. dubna 2019, nejnižší podání dražby je 8 milionů korun.

Šéfka Icomu kupuje bývalé sídlo finančního úřadu

04.04.2019
Havlíčkův Brod (Mladá fronta DNES) - Devítipatrovou budovu bývalého finančního úřadu v Havlíčkově Brodě kupuje Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva Icom transport, jedné z největších dopravních firem v zemi. V dražbě za ni zaplatí 16 milionů korun. Do budoucna plánuje opravu domu a pronájem kanceláří. „Je to významná budova v centru města kousek od náměstí. Její dispoziční řešení je vhodné pro kancelářské využití a je poměrně snadné prostory pronajímat. Podobnou budovu vlastníme v Jihlavě, se správou takových nemovitostí máme zkušenosti,“ objasnila Kratochvílová. Jedna z majitelek společnosti Icom transport byla jedinou účastnicí třetího kola dražby. Bývalé sídlo finančního úřadu, z něhož se úředníci odstěhovali na počátku roku 2017, se snažil zpeněžit Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Zámeček nabídne nájemní byty, okouzlí anglickým parkem

04.04.2019
Boršov nad Vltavou (Českobudějovický deník) - Více než rok trvaly stavební úpravy v boršovském zámečku. Nyní jsou práce u konce. Lidé se mohou těšit na jeho slavnostní otevření už 17. května. Na slavnosti je přivítá například herec Jaroslav Dušek, z hostů se zúčastní potomci bývalých majitelů a dále potomci rodu rytíře Klaudy z Rakouska.