Středa, 19. února 2020

Napsali o nás

Frýdek-Místek získal pozemek, který byl v minulém režimu nedobrovolně darován státu

24.06.2019
Frýdek-Místek (kurzy.cz) - Po několikaletém prošetřování se frýdecko-místeckému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových podařilo bezúplatně převést městu Frýdek-Místek pozemek pod místní komunikací. Pozemek se nachází v západním okraji města s názvem Nové Dvory – Hlíny.

Po mrtvém zůstala dýka z války

20.06.2019
Hrušovany u Brna (Brněnský deník) – Dýka, kterou nejspíš používal důstojník německého vojenského letectva Luftwaffe, a více než tři sta let staré housle.

Cyklostezka, která byla přerušena chodníkem, se po dvou letech stane konečně celistvou

18.06.2019
Přerov (regiony24.cz) - Cyklostezku přerušuje chodník – tento stav bude ale za pár týdnů minulostí. Dnes se dělníci pustili do práce.

Historická administrativní budova v Aši se prodala za 2,5 milionu Kč, změní se na byty

18.06.2019
Aš (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal ve výběrovém řízení administrativní budovu v Aši na Karlovarsku za 2,501 milionu Kč. Nový majitel plánuje třípatrovou historickou budovu celkově zrekonstruovat a zkolaudovat na bytový dům.

Týraní psi z Liberce našli nový domov po osmi dnech

17.06.2019
Liberec (Liberecký deník) – Tříletý pes Filípek a čtyřletý pes Ben, kteří byli odebráni chovatelce z důvodu týrání, už mají nový domov. Informoval o tom Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, kterému psi připadli.

Hasiči v Doubici pokáceli deset nebezpečných modřínů

14.06.2019
Doubice (Děčínský deník) – Nebezpečně se naklánějící stromy v Doubici už nikoho neohrozí.

Dražili obrazy z pozůstalosti, stát získá téměř 60 tisíc korun

14.06.2019
Znojmo (znojemsky.denik.cz) – Mnohem víc peněz než nasvědčoval první odhad získal státní rozpočet díky obrazům, které stát získal z pozůstalosti.

Stát převzal věci použité k loupežným výpravám

13.06.2019
Pelhřimov (Pelhřimovský deník) – Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pelhřimově převzalo věci propadlé z trestné činnosti. Zmíněné závažné majetkové činnosti se dopouštěli na celém území republiky dva muži. Okresní soud v Pelhřimově oběma uložil vedle trestu odnětí svobody i trest propadnutí věci.

Stát prodal u Mariánských Lázní bývalý penzion Elixír za 1,6 milionu Kč

13.06.2019
Mariánské Lázně (skypaper.cz) - Karlovarské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodalo ve výběrovém řízení s aukcí bývalý penzion Elixír včetně pozemku ve Staré Vodě u Mariánských Lázní za 1,6 milionu korun.

Získaný pozemek je strategický

12.06.2019
Počátky (Pelhřimovský deník) – Město Počátky koupilo pozemek o výměře 540 čtverečních metrů, který navazuje na rekultivovanou městskou skládku.

V bytě se našly obrazy, úřad je prodal v aukci

11.06.2019
Fulnek (Týdeník okresu Nový Jičín) - Čtyři olejomalby našli pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v bytě ve Fulneku. Úřad nakonec obrazy úspěšně prodal v aukci. Fulnek – Olejomalby nalezli pracovníci ÚZSVM v bytě, který státu připadl jako odúmrť (majetek zesnulého člověka, jenž neměl žádné dědice ze zákona ani ze závěti – pozn. red.).

Stát převedl Měděnci pozemky, aniž by za to žádal peníze

10.06.2019
Měděnec (Chomutovský deník) – Horský Měděnec získal přístupové pozemky v obci, které svou hodnotou převyšují 50 tisíc bezúplatně. Převedlo mu je chomutovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových kvůli hospodárnosti a veřejného zájmu na deset let.

Větší čekárny i bezpečí. Začala přestavba úřadu

10.06.2019
LIBEREC (Mladá fronta DNES) - Liberecký úřad práce změní sídlo. Z nevyhovujícího věžáku S Tower se přesune do sousední nízké budovy někdejšího Elitronu. Její přestavba, o které se léta jen mluvilo, začala na konci května. „Jedná se o kompletní rekonstrukci celého objektu. Podle předpokladu bude hotová do konce příštího roku,“ uvedla Kateřina Beránková, mluvčí Úřadu práce ČR.

Pozemek zapsaný na nedostatečně identifikovatelného vlastníka má majitele

10.06.2019
Lčovice (prachaticky.denik.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Prachaticích vyřešil případ pozemku v Lčovicích s nedostatečně identifikovaným vlastníkem.

Muž chtěl náhradu za svatební cestu! Soud zjistil, že není ženatý

10.06.2019
Praha (nova.cz) - Právníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) řešili kuriózní případ. Muž požadoval náhradu za zničení své svatební cesty. Na tu neodjel, protože byl nezákonně trestně stíhaný. Během soudního řízení však zjistil další mrzutost a to, že vlastně ženatý nikdy nebyl.

Jenčice získaly pozemek. Náves nově patří obci

06.06.2019
Jenčice (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo obci Jenčice do vlastnictví pozemek o výměře 6 885 m2, který se nachází pod místní návsí.

Nezanechal dědice. Téměř milion získá stát

05.06.2019
Litoměřice (Týdeník Litoměřicko) - Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích získalo jako odúmrť na základě projednání dědictví po zemřelém ve věku 92 let tři vkladní knížky vedené u České spořitelny, hotovost v úschově a hotovost nalezenou v pokoji, vše v celkové hodnotě 936 832 Kč.

Stát prodal pozorovatelnu civilní obrany. Kdysi střežila město

05.06.2019
Palkovice (Moravskoslezský deník) – Pozůstatky z padesátých let, které sloužily k pozorování důležitého prostoru, jde v terénu stále najít. Dodnes jde hlavně v kopcích u některých měst natrefit na pozorovatelny civilní ochrany, které měly chránit strategická místa a upozornit na úder imperialistů. Většinou bývají cílem už jen pro hráče geocachingu. Jednu z nich, jež byla vystavěna v roce 1958 a jejíž výstavba byla financována ze zvláštní části plánu civilní ochrany, teď prodalo místecké pracoviště Úřadu zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Vyřeší se nejasné vlastnictví pozemku v centru Velenic

05.06.2019
České Velenice (Jindřichohradecký deník) - případ problematického vlastnictví pozemku uprostřed Českých Velenic. Podle úřední referentky vztahů k veřejnosti Michaely Tesařové je předmětná parcela, která je součástí známé kaštanové aleje, poslední půlstoletí v katastru vedena na nedostatečně identifikovaného vlastníka.

Pozemek byl zámeckou oborou, stát inkasoval 2,2 milionu

04.06.2019
Sobědruhy (Týdeník Směr) - Teplické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodejem pozemku přispělo do státního rozpočtu částkou zhruba 2,2 milionu korun. Jedná se o rozsáhlý pozemek o výměře 13 931 m2, který leží na severovýchodním okraji Teplic v části Sobědruhy.