Čtvrtek, 21. listopadu 2019

Napsali o nás

Rozprodávání majetku kriminálníků

01.04.2019
Praha (Prima) - Sportovní auta, dodávky, náklaďáky, značkové bundy leginy nebo třeba i kord, kterým si manželé vyřizovali účty. Všechny tyto věci zajistila policie pachatelům trestných činů a kdokoliv z vás si je teď může pořídit. Pokud se ptáte, kde koupit nebo kolik stojí, prozradí vám to Josef Kolina.

Nevzhlednou armádní budovu čeká proměna

01.04.2019
Přerov (Přerovský a hranický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal městu Přerov za 4 miliony korun dva pozemky.

Úřad prodal šperky po zemřelé ženě. Stát za ně získal 50 tisíc

01.04.2019
Litoměřice (Litoměřický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích prodal šperky z odúmrti, které stát získal po ženě, jež se dožila 91 let.

Za duchcovskou dvojgaráž stát vyinkasoval 130 tisíc korun

27.03.2019
Duchcov (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích získal 130 tisíc korun z přímého prodeje dvojgaráže (na snímku) i s pozemkem v Duchcově.

Jak u posledního soudu

25.03.2019
Třebíč (Svět motorů) - Likvidovali jsme padělky litých kol. Nehomologované disky nebo plagiáty litých kol mohou způsobit nehodu. Zjišťovali jsme, jak taková kola poznat a jak se likvidují, aby se nedostala znovu do oběhu.

Padělaná litá kola z Budějovic skončila ve sběrných surovinách

20.03.2019
Třebíč (Deník.cz) Byl to náklad, jaký se do sběrných surovin nevozí každý den.

Domy v Česku vlastní mrtví lidé i zaniklé podniky. Pohrobky socialismu dál straší

18.03.2019
Praha (blesk.cz) - Neexistující socialistické nebo zkrachovalé podniky, mrtví lidé i osoby a firmy, které nelze nijak identifikovat. Také to jsou momentálně oficiální vlastníci tisícovek pozemků a domů v Česku. Kvůli nepořádku v katastru nemovitostí se trápí nejeden starosta. Kvůli tomu, že v jeho obci „straší“ majetky bez reálného majitele, nemůže ve své obci stavět nebo bourat. Úředníci se snaží dohledat nedohádatelné, a za poslední rok vyřešili bezmála 3000 absurdit.

Počet bezprizorních státních nemovitostí loni klesl o 63 %, obce se mohou rozvíjet

18.03.2019
Praha (Skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) snížil od roku 2015 do konce roku 2018 počet bezprizorních nemovitostí zapsaných na zaniklé a nedohledané státní subjekty o 63 % (tj. o 5793 nemovitostí). Zároveň se podařilo snížit počet nedohledaných a zaniklých subjektů o 52 % (tj. o 669 subjektů). Údaje vychází z aktualizovaného materiálu Mapa majetku státu.

Zbraslav otevře komunitní centrum

15.03.2019
Zbraslav (Právo) - ​Nové kulturně komunitní centrum v pražské Zbraslavi se dnes dočká slavnostního otevření. Program začíná v 9 hodin jako den otevřených dveří, v 15 hodin bude přestřižena páska a do 17 hodin si bude možné prostory prohlédnout. Připraveny budou i ukázky aktivit centra.

Obrazy po zemřelém muži stát prodal

12.03.2019
Krupka (Týdeník Směr) - Úřad pro zastupování státu (ÚZSVM) ve věcech majetkových získal na základě usnesení Okresního soudu v Teplicích po zemřelém z Krupky pozůstalost v hodnotě skoro 60 tisíc korun.

Z množírny se podařilo zachránit 56 koček, stát hledá milující rodiny

11.03.2019
Díky intenzivní práci celé spousty lidí, organizace pro záchranu zvířat, útulku a právní kanceláře se podařilo zachránit z množírny v Neratovicích 56 koček. Po dlouhém boji přešlo vlastnictví na stát, který nyní hledá milující rodiny pro všechna nebohá zvířata.

Zloděje usvědčila DNA

11.03.2019
Klatovsko (Klatovský deník) – Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Klatovech převzalo od policie nůž a štípací kleště, které byly použity při vloupání v Maňovicích. Propadly státu na základě rozsudku Okresního soudu v Klatovech. Dva muži se tehdy násilím vloupali do chaty s úmyslem přisvojit si cizí majetek.

Muzeum berounské keramiky získalo repliku unikátního džbánu

08.03.2019
Beroun (ČTK) - Muzeum berounské keramiky obohatilo své sbírky o repliku unikátního džbánu z roku 1577, jehož originál od berounského keramika Šimona Nemazala je trvale umístěn v pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu. Návštěvníci si kromě repliky džbánu, který muzeum dostalo ke čtvrtým narozeninám, mohou prohlédnout výstavu osobitých keramických plastik akademického sochaře Miroslava Olivy, uvedla dnes mluvčí radnice Jitka Soukupová.

Úřad pomáhá dohledat původní záhadné majitele nemovitostí

08.03.2019
​Jindřichohradecko (Českokrumlovský deník) – Už celé řadě potenciálních dědiců, kteří potřebovali pomoc při dořešení vlastnictví nemovitostí, pomohl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Za loňský rok se úřadu na Jindřichohradecku podařilo vypátrat údaje o celkem jedenácti původních majitelích.

Obrazy po zemřelém muži z Krupky stát prodal

04.03.2019
Krupka (Teplický deník) - Úřad pro zastupování státu (ÚZSVM) ve věcech majetkových získal na základě usnesení Okresního soudu v Teplicích po zemřelém z Krupky pozůstalost v hodnotě skoro 60 tisíc korun.

Vlastníci by se měli přihlásit

28.02.2019
Benešov (Benešovský deník) – Celkem 86 jmen je zapsaných na seznamu, který nyní zveřejnil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Nová tvář pro promenádu

28.02.2019
Třinec (trinecko.cz) - Až do minulého roku rozsáhlá část plochy nepatřila v souvislosti se složitou problematikou restitucí městu, a proto nebylo možné věnovat jí potřebnou péči. Nyní však Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl pozemky do vlastnictví města a konečně může dojít k obnově této zelené tepny.

„O Čtyřlístek a bunkr se Češi poprali.“ Stát lacině prodá domy, auta i prkotiny

27.02.2019
Praha (blesk.cz) - Auta, byty, pozemky, ale i nářadí, mobily nebo třeba sběratelské známky. To všechno už si dnes mohou Češi koupit na státním aukčním portálu, kde se prodávají věci, které stát nepotřebuje nebo nechce. Momentálně jsou tam stovky položek, ale od června jich budou desítky tisíc, protože tam bude majetek prodávat přes 400 státních institucí. V rozhovoru pro Blesk Zprávy to řekla šéfka majetkového úřadu Kateřina Arajmu. „Stát na tom vydělá a lidé budou mít vše na jednom místě,“ řekla.

Veteránisté, pozor! ÚZSVM prodává škodovku

27.02.2019
Prostějov (Prostějovské novinky) - Osobní automobil zn. Škoda 110 L z roku 1973 prodává v aukci Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Vůz má najetu pouhých třicet tisíc kilometrů.

Květináč propadl státu

26.02.2019
Zlín, Valašské Klobouky (Zlínský týden) - Béžový keramický květináč převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Zlíně od města Valašské Klobouky.